1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Твојот коктел преку слика

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од ванилала, 22 јули 2018.

 1. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  Друштво, има теми за вашиот чај, вашето кафе, храна преку слика. Епа, ајде една и за коктели. Зошто да не?
  084ce91393a4821bf3225c3f10f1bf13.png
  Да не објаснуваме што се коктели, сите се запознаени. Елегантно, префинето, вкусно!:*:
  Ставаме слика од коктел, а во дополнение името на истиот. Дали алкохолен или безалкохолен, ваш избор. Cheers! :d:

  Прва јас, така беше домаќинскиот ред? :P
  Screenshot_2018-07-22-10-36-06-1.png
  *Alice in wonderland*
   
  На Ketchup, sofija014, theowndemon и 15 други им се допаѓа ова.
 2. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.479
  Допаѓања:
  53.838
  Пол:
  Женски
  Sex on the beach.. од вчера IMG-e2d299dbf15ace7892ff327eb4b8e3d9-V.jpg
   
  На Ketchup, sofija014, theowndemon и 14 други им се допаѓа ова.
 3. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.799
  Допаѓања:
  24.323
  Пол:
  Женски
  Една стара
  20180723_084050.jpg
  Mango Tequila Sunrise

  20180723_084209.jpg
   
  На muchacha_a, Ketchup, sunrise_123 и 18 други им се допаѓа ова.
 4. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
 5. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.799
  Допаѓања:
  24.323
  Пол:
  Женски
  Во чаша ставам мента и лимета и ги толчам малку, додавам бел рум, спрајт и мраз. Voila :d:
   
  На makedonkamak, vitamina, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  2.369
  Пол:
  Женски
  Picture 180.jpg Sunrise од сабајле :angel:
   
  На Mrs.Styels, blond.bunny, Ketchup и 17 други им се допаѓа ова.
 7. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.144
  Допаѓања:
  60.082
  Пол:
  Женски
 8. Luciferovog zlo♧

  Luciferovog zlo♧ Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2017
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  5.495
  Пол:
  Женски
  IMG_20180723_150732.png Americano coctail & Pina colada
   
  Последна измена: 23 јули 2018
  На КикиМаус, Ketchup, Thallia и 16 други им се допаѓа ова.
 9. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  Во прва прилика ќе го направам :party::d:
  Те молам имињата на коктелите, да се држиме до правилата :) Редактирај ако не изминало времето.
   
  На La.loca, *Ench@nted* и Luciferovog zlo♧ им се допаѓа ова.
 10. Saraа12

  Saraа12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  sex on the beach :) large (1).jpg
   
  На Ketchup, joy1, koritsaki и 14 други им се допаѓа ова.
 11. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  4.336
  Допаѓања:
  151.177
  Pojma nemam kako se vikase (facepalm)
  IMG_2367.JPG
   
  На sweet-cherry, КикиМаус, Ketchup и 15 други им се допаѓа ова.
 12. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  2.369
  Пол:
  Женски
  Камо јас да знаев да го направам. Во кафич покрај плажа е , секогаш го порачувам овај најчил мие алкохолот воопшто не се осеќа.
   
  На SofiMar_ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. -Buba-

  -Buba- Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  482
  Пол:
  Женски
  1267B1B4-3CD7-4F58-ACFC-6793E6C13C66.jpeg Blue lagoon
   
  На sweet-cherry, Dadusicka, Ketchup и 13 други им се допаѓа ова.
 14. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.590
  Допаѓања:
  21.500
  Пол:
  Женски
  Mai tai

  20180723_181043.jpg
   
  На ludoto19, Dadusicka, Ketchup и 9 други им се допаѓа ова.
 15. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  1.255
  Пол:
  Женски
  Не знам како се викаше :?: :^)
  jnl.jpg
   
  На Dadusicka, Ketchup, vitamina и 7 други им се допаѓа ова.
 16. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  3.620
  creamy mint
  IMG_20180724_010102.jpg
  IMG_20180623_233757_905.jpg
  mai tai
   
  Последна измена од модератор: 24 јули 2018
  На sweet-cherry, Dadusicka, muchacha_a и 11 други им се допаѓа ова.
 17. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.799
  Допаѓања:
  24.323
  Пол:
  Женски
  received_10216542425416649.jpeg
  Summer Spirit
   
  На sweet-cherry, zalosna, Dadusicka и 16 други им се допаѓа ова.
 18. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  На *Ench@nted* му/ѝ се допаѓа ова.
 19. -Buba-

  -Buba- Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  482
  Пол:
  Женски
  8E9B18C4-ECB2-48AE-BB16-617990D4841E.jpeg Заборавив како се викаше
   
  На sweet-cherry, zalosna, Dadusicka и 12 други им се допаѓа ова.
 20. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.799
  Допаѓања:
  24.323
  Пол:
  Женски
  Captain's Parrot
  20180724_121138.jpg
   
  На zalosna, Juicy, Dadusicka и 11 други им се допаѓа ова.