Тежок метаболизам

Дискусија во 'Канта' започната од fantomix, 26 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. fantomix

  fantomix Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  па вака би сакала да ослабам 7 кг , моментално имам 57 кг и висина од 159 , веке цел месец се обидувам да ослабам , вежбам секој ден, не јадам навечер , не јадам леб туку само салати и пак немам некои видливи резултати :( не ослабев ич. Имам мн тежок метаболизам , ве молам кажете ми некои совети како да ослабам или некоја диета. Знам дека 7кг не се малку па би сакала да ги симнам во рок од 3-4 месеци. И да патем имам 14 години но ве молам не ме осудувајте и не велете дека не треба да држам диета на моја возраст , фала :|
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.150
  За еден месец не ни може да има некои ептен видливи резултати. Сигурно си намалила бар 1-2кг што е нормално а не ни приметуваш. 7 кг во рок од 3-4 месеци се ок.
  Имаш еден куп диети во подфорумот. Имаш добра стратегија да за 3 мес изгубиш 7 кг значи полека без цтресови на одганизмот ама си треба време и истрајност.
  Биди упорна и ќе имаш видливи резултати
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.020
  Допаѓања:
  48.107
  Пол:
  Женски
  dieti/
  Имаш цел подфорум со диети, имаш и вежби во фитнес. Разгледај во подфорумот и можеш да се вклучиш во тамошните дискусии :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.