Форумџика на годината 2020

Текстот кој ви беше напишан во алманахот

Дискусија во 'Образование' започната од odbojkarka, 4 март 2011.

 1. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Беше одбојкарката наша
  ретко запаѓаше во некоја каша,
  на часови само се смееше
  и со оценките проблеми немаше.

  Како ви беше на вас???
   
 2. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  336
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  Уууу нешто дека сум искачала многу, шеми вртев тогаш. :D
   
 3. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  WhiteAngel е женска фина
  на часови секогаш е мирна,
  до Јоки често седеше
  и во дневникот петки си редеше!
   
 4. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  Леле се убив додека ми текна, алманахот не ми е тука. :lol:

  Бунтовничка но сепак добра душа,
  професорите кои ја нервираа воопшто не ги слуша,
  кул и откачена девојка без маана,
  момчињата и беа слаба страна.

  Ах леле...најубавото и најлудо време. :D

  ;( Да можеше да се врати....
   
 5. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.418
  Допаѓања:
  9.202
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  Не е алмонах, туку алманах

  Јас мојата ја имам заборавено (thanks God) ама знам дека сите ни беа ко првооделенчиња да ги пишувале :D смеи....два три стиха, и вртат во круг. А пак колку комплицирано беше рима коа неможевме да најдеме :D
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.843
  Допаѓања:
  114.858
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  Колку се ретардирани песничките со демек римата со завршување на зборчињата со - ше . |(
  Не личи ко матурант да го напишал,ами првооделенец.
  Во прва клупа седеше,
  со Марија се дружеше,
  и само петки редеше!
   
  На ariela09 и crazylady им се допаѓа ова.
 7. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.777
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  Ние немавме глупави песни. Ниту ништо со рима. Во цел клас полн со креативци, сите едногласно се согласивме дека нема да имаме песна. Фала богу!

  Имавме баш оригинален текст. И ми напишаа нешто типично за мене со доза на иронија. Ама знам дека се пресмеав кога прочитав :)

  Ништо конкретно не кажав, ама ако кажам, веднаш може некој да ме идентификува или открие, така да комотно бришете ме :D
  Ова чисто како идеја, ако некој сака да се инспирира на темава, можете да смислите и нешто креативно. Не мора да биде песничка за првачиња ;)
   
 8. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  Точно! Се согласувам. Не мора да има рима. Тоа е за основци. Веќе во средно сте позрели и покреативни. Знам дека кај нас пример имаше соба бр. и класот (2), пациент бр.и број во дневник, дијагноза, терапија, во иднина....Не мора да е строфа од 4 стиха со вкрстена или паралелна рима :fubar: Си треба кративност. За мојот текст не се сеќавам точно, а и не сакам да ризикувам да бидам идентификувана :lol: :*
   
 9. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.823
  Пол:
  Женски
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  Нашиот клас, што би рекла Пирамитка, исто беше полн со креатвци, уметнички души, немавме текст, туку направивме стрипче...со учениците и професорите како главни ликови... ;)
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  527
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  И под нашите слики имаше по некој интересен текст. Не се сеќавам на мојот баш точно како беше но нешто вака, можеби со некои мали измени:

  Таа има очи сини и нозе ко грисини :D
  Девојка е со ангелски глас и прекрасен стас.
  Музиката и е јака страна а гласот без ниту една мана.

  Кај мене во клас сите текстови си беа ОК и не содржеа никакви навреди.
  Додека пак во другиот клас малку го имаа претерано.
  Едно девојче многу мирисаше на пот, како никогаш да не се избањала па текстот и содржеше се и сешто од творови до ролонови :worried:
  Не ми е тука аламанахот а и нема смисла да пишувам туѓ текст. Само мислам дека ја утнаа работата. Мене алманахот ми е драг спомен и мислам дека сите треба да го чувствуваме така.
  Какви и да сме биле на крајот секој од нас заслужува по некој убав збор.
   
 11. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.120
  Допаѓања:
  53.776
  Пол:
  Женски
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  И ние немавме рима...
  Ама пак ни беа глупави текстовите :D
  Кај мене беше нешто во смисла - најчест посетител на библиотеката, ... па дека сум скренувала ако ми ги оштетат или шкртнат тетратките (вистина е :$ ), и еден мој бисер од школските клупи што не мора да го кажам :)
   
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.517
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  Јас го пишував текстот за нашиот алманах. |(
  Започна сосем смешно и наивно, ми беше досадно, па измислив песнулка со супер иронична рима, но само за машките, зашто беа малку и бев инспирирана.
  Ко за белја им се бендиса и ми се јавнаа на врат да го напишам за сите.
  Ееееее, тука настапија неволјите.
  Јас просто не сакав и немав што да напишам за некои ладни, безобразни, лицемерни и глупи кучкетини со кои делев иста просторија 4 е*ани години во ЈБТ |( , па имаше неколку цветчиња кои сами си напишаа песничка...
  Абре мизерија, го имам и изгубено меретниот алманах, ми се повраќа :puke: од самата помисла на него...

  Двете се креативни и талентирани
  умни примероци за пеење и глума
  тралала и нананана
  едната - роб на РнБ и хип хоп,
  другата - метал до самиот гроб!

  (делев строфа со другарка ми и така и заврши алманахот)... со гроб!
  :D
   
 13. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.669
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  Смешки :lol: ....во клупа со тој седеше,петки редеше....така се вртеа скоро сите од нашиот алманах...за мене баш не се сеќавам до збор знам дека се спомнуваше огледалцето мое бидејќи на 5мин го вадев и се огледував :lol:
   
 14. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  Barbie ни е слатка шема,
  и за учење време нема.
  Излегувањето таа многу го сака
  и со момчињата си немаше мака.
  ПС: Леле, кога ќе дојде петок! |(  :D Ова ми беше за крај на основно.
   
  На Minareli му/ѝ се допаѓа ова.
 15. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.797
  Допаѓања:
  66.965
  Пол:
  Женски
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  :rofl: :rofl: :rofl: Помнам во основно препишуваа од тие што завршија пред нас :D
  Ми беше нешто дека сум модна дива и со нокти секогаш средени, не помнам точно како беше.
  А во средно беше многу интересна замислата арно ама на гласниот не му се допадна, па не го предал нашиот 4 месечен труд.
   
 16. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.496
  Допаѓања:
  51.782
  Пол:
  Женски
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  Јас ја пишував таа големата што е за цел клас, ептен им се допадна на сите... и си влегов во филм тогаш и стварно текстот ни го отслика секој час и секое искачање со клас....

  а песните, не ни беа песни, него нешто како идна професија, после 10 години, и се на смеа и шала, ама мене искрено ми се допадна така ко целина...

  ееех да се вратат времињава...
   
 17. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.543
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  И кај нас небеа она класични песнички туку имаше нешто класот за неа; знак за распозвање ; имилена фраза и така нешто не ми текнува баш како беше битно беше многу искрено и реално немаше срцки мрцки, лепотички и такви работи
   
 18. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.674
  Допаѓања:
  37.082
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  И во алманахот има и бисери :) споделете некои ваши ....
  Еве некои кои се во план кај мојот клас
  учениk: Наставничке ви треба таблава ?
  Наставничка :не бе слободно земај си ја

  Наставник: ако речам дека бев убав тоа беше минато време ама ако речам убав сум какво е тоа време?
  ученик: тоа е многу добар виц наставник :D

  Наставник: Хххх Фатија вратана
  Ученик: а кај да ја носам ? |(

  има уште многуу ама ме мрзи да пишувам .... :)
   
  На Dulceee му/ѝ се допаѓа ова.
 19. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  Бидејќи бев во економска паралелка и не сакавме нашиот алманах да се повтотува како секоја година, за тоа ние го наптравивме во вид на фискална сметка :) И вака беше некако

  Фискална сметка
  #015-Miljkovic(бр.на дневник)
  ДОО Нико Нестор
  Пролетерски бригади бб-Струга
  Продавница бр.IV-1
  ------------------------------------------------------
  365x повратни билети за Охрид(постојано бев во Ох)
  5т брзоплетост
  10л совесност
  -----------------------------------------------------
  Вкупен промет
  ДДВ
  -----------------------------------------------------
  Права Вевчанка
  ...и тик што!
  --------------------------------------------------------
   
  На mileystar, sweetheart10, mims-89 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.296
  Текстот кој ви беше напишан во алмонахот

  Ееее да не ја видев темата немаше ни да го отворам алманахот и да се потсетам на песничкава :lol: :lol: :lol:. Колку само се смеам....

  ФБИ ќе биде манекенка по професија
  огледалце, кармин, креон- нејзина опсесија.
  Со високи штикли на модната писта,
  а машки што ја бркаат ги има цела листа.
  За неа нема веќе што да кажеме ние
  ќе ја гледате на телевизија сите вие.

  По 10 години: менаџер на модна агенција.
   
  На iloveyou29, kolovoz, crazylady и 8 други им се допаѓа ова.