1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Текст за покани за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од od-samrak-do-zori, 22 март 2011.

  1. babyane18

    babyane18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    462
    Пол:
    Женски
    ајде ве молам ако знае некој убав текст за свадба и крстевка заедно нека пише :)
     
  2. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Дали само мене ми е некако глупо она: "Кој ќе каже да, А КОЈ МОЖЕБИ НЕ"? Па дајте луѓе, на веселба ги каните луѓето, какво кажување НЕ, по ѓаволите, па уште и "Ај дојдете да дознаете"?! о.О Океј, сфаќам, на шала е пишано за да биде интересно (да не си речете оваа глупа, мисли стварно), ама па до олку ли бе...
    Инаку јас сум за класичните, наједноставни покани со некоја убава кратка порака, кој, кога, каде и НЕ САКАМ поклон во плик, нека донесе кој што има, и така не правам свадба само за пари да соберам.
     
    На babyane18 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    За оние што се правници или нешто слично, интересен текст ми е како Договор, склучен меѓу младите и гостите, со кои младите се обврзуваат на гостите да им обезбедат забава во неограничени количини. Јас би додала и дека гостите се обврзуваат задолжително да присуствуваат. Го има целиот текст на овој линк, заедно со уште неколку :)
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. elenkata20

    elenkata20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Од денес нема да чекориме сами.Моето срце ќе биде твоето засолниште ,а мојата прегратка твој дом.
    Ве покануваме да ги споделите најсреќните мигови со нас и да бидете дел од нашата семејна веселба ( преубава е )
     
    На Bonbon Ce, mal.ecka и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  5. Haley

    Haley Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    33
    denes slucajno naletav na interesna statija po internetov, bese staven primer od pokana za svadba kade mladite pisale: ,,Ve molime parite za cveke da gi stavite vo kutijata za humanitarni donacii koja ke se naogja vo restoranot"
    ili nesto slicno, go izgubiv linkot :( sto mislite vie? Jas mislam deka e dobra ideja mesto da se trosat po 250-300den za cveke, da gi pushtat vo kutijata za donacii pa nekoj ke ja dobie potrebnata pomos!
    Isto taka vo tekstot od statijata imase navedeno primeri za pokani vo koi pisale: mesto cveke donesete ni grebka!
    Licno i so toa se slozuvam, em e poeftino za gostite, em moze da e mn korisno za mladite!
    Ama neznam kako nasiov mentalitet toa ke go prifati...
    Sto mislite za toa?
     
    На Ники., Вереничка и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  6. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.665
    Допаѓања:
    91.196
    Пол:
    Женски
    @Haley и јас истово го размислував,лично сакам многу цвеќе но за свадба нема ни да го приметам,и решив таквите пари да се донираат,но се мислам каде/како.Е сеа,би сакала да ги дадам на конкретно место,не од класичните кутии што се за СОС детско село,на пример на детска клиника или сл.Друга добра идеа ми се играчки/мечиња,за да се однесат во болница/дом/градинка.
     
    На Haley и Victorian им се допаѓа ова.
  7. Haley

    Haley Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    33
    @dunika zalam sto mozam da spomenam deka mesto za donacii vo nasata ni drzava ima sekogas... ete go imame i poplavenoto Skopje vo ponovo vreme...treba da se smisli ne navredliv koncept za gostite a na parite ke im najdeme kraj kade da gi podarime! Inaku mi se dopagja idejata za igracki i mecinja, samo treba vnimatelno da se razgleda!
     
  8. Вереничка

    Вереничка Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2016
    Пораки:
    1.080
    Допаѓања:
    1.696
    Пол:
    Женски
    Грепки наместо цвеќе на свадба. :D Јас сакам така да ни пишува на поканите, мислам дека е интересно, штосно, и далеку помалку пари отколку цвеќе, а и подобро отколку 100 бонбониери( речиси толку собра кумашинката) :D Што мислите?
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  9. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми се допадна една покана, нешто во стилот на:

    Ќе ни биде големо задоволство ако и вие присуствувате на нашата претстава: Рипање во тавче.
    Главна улога: имињата на младоженците
    Сподерна улога (кумот, сватовите, деверите)
    Ќе има смеење, јадење, пиење, музика колку душа ви сака.
    Претставата ќе се одигра во (хотелот и саатот)
    Билетите се ограничени ве молиме да го потврдите вашето присуство на 07509203

    Режисери и спонзорирано од ( двете презимињата на семејствата од младоженците)

    Е сега си имаше нешто плус пишувано, ама одамна беше не се сеќавам, тоа беше од прилика главно.
    Битно многу интересна беше поканата 8) несекојдневна, оригинална.
     
    На PoisonGirl, SunnyGirl2, Haley и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.071
    Допаѓања:
    17.212
    Пол:
    Женски
    Дајте ми предлог за убав текст? ми треба за моите покани .
     
  11. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.500
    Допаѓања:
    33.301
    Почитувани, ве покануваме заеднички да го прославиме почетокот на нашиот развод...:devil:
     
    На SunnyGirl2, CameliaMiller, Kim-Dash и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Искра 90Ј

    Искра 90Ј Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2018
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    168
    Дајте ми предлог текст за покана на свадба за наместо цвеќе да се подари грепки.... Ваше лично искуство?
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Имам видено покана која што беше вака: најдолу имаше нацртано кутија со панделка(поклон) стрелка плик, и до него цвеќе стрелка грепка. Се надевам ме свати.
     
    На cresa-jagoda и Искра 90Ј им се допаѓа ова.
  14. Искра 90Ј

    Искра 90Ј Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2018
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    168

    Да имам таква како предлог ама сакав нешто како напишано со збор.... Незнам многу сум во двоумици некако и затоа барам некои лични искуства за да се одлучам конечно... Инаку ти благооодарам :*
     
  15. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Мислам дека е подобро вака како што ти пишав, и не одзема многу место а и интересно е. И јас ќе правам летово свадба па сакам така да ми биде напишано.
     
  16. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.071
    Допаѓања:
    17.212
    Пол:
    Женски
    Нашиот текст на поканите -
    Вистинските љубовни приказни немаат крај..
    ќе бидеме почестени доколку со нас го споделите почетокот...
     
    На SunnyGirl2 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  17. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.063
    Допаѓања:
    4.125
    Пол:
    Женски
    Дајте некоја идеа за текст за комбинирана покана, венчавка + крштевка? Ги гледав едно време и по фб, ама сега не можам да најдам..
     
    На bertold му/ѝ се допаѓа ова.
  18. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.136
    Пол:
    Женски
    Незнам дали е за тука прашањево ама не најдов друга тема. Дали знаете некоја апликација, страница на нет каде би можела да си дизајнирам сама покана и после само да однесам за печатење?
     
  19. Vanilla15

    Vanilla15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2019
    Пораки:
    1.013
    Допаѓања:
    3.066
    Пол:
    Женски
    Нашата е комбинирана исто хаха, вака текстот ни е: моето крштевање ќе го прославиме заедно со венчавањето на мама и тато, на ден ____, во ______.
    Затоа јас _______ мама ____ и тато ____ ве покануваме заедно да го прославиме овој среќен момент во ресторан тој и тој.
    Еве вака, имаше и други, ако ги најдам ќе ти пишам :D
     
    На Ladybug98 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.