Телевизија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од RainBow, 11 мај 2010.

 1. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  Јас гледам ТВ само кога јадам и кога ќе почне некоја серија. Кога сум во дневната дома или на работа, пуштам VH1 и си слушам музиче. Порано почесто, а сега ретко да седнам да изгледам некоја документарка. Ќе ми се случеше со часови да гледам Discovery, сите емисии на памет ги знаев во колку почнуваат. Инаку не го ни погледнувам телевизорот :rofl:
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  10.788
  Допаѓања:
  15.841
  Пол:
  Женски
  На МТВ ќе даваат турска серија од 16-ти Август. Видоа дека турските серии им донесоа огромна гледаност на А1 и на Сител, па и кај нив сакаат да биде така. Се сомневам дека некој ќе ја гледа серијата. Скоро никој не гледа МТВ.
   
 3. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  361
  A sto ke naucis od VH1 i TV1000 ? :D :D
   
 4. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  150
  Па ќе научиш што е добра муэика на Vh1, эа раэлика од ужасната муэика на Бандини, ако може да се нарече муэика.
  А на Дискавери,Анимал Планет и сл. можеш многу да научиш ;)
   
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  Самр Грл во една тема имаш пишано дека гледаш Не дај се Нина , а викаш не уклучуваш телевизор, чудно .
  ___________________
  Телевизија гледам ретко, и кај мене телевизорот си е секогаш приклучен(освен кога не сме дома), мора да работи, ако не е приклучен како да фали нешто, навика ќе да е .
  Најмногу гледам Vh1, Discavery и чат-пат HBO ,вести на А1 гледам инаку имам во компјутер инсталирано програма и можам преку нет да гледам телевизија, ама тука повеќето се странски(и троши многу нет), од нив гледам едукативни и за забава.На тие има и светска камера што прикажува одредени делови во светот во живо.
   
 6. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  150
  Кој програм имаш инсталирано??
   
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  Ми инсталира вујко ми, не знам дали е баш програм, на мозила го имам се вика Live TV by Country се наоѓа над прозорчињата (табулатроите).
   
 8. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  150
  Фала, ќе видам дали ќе можам да средам и на мојот компјутер. :)
   
 9. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  табулаторите*
  Нема проблем Криси се надевам дека ќе се снајдеш ;)
  ПС а што правеле порано кога немале телевизија и интернет? Како им било ним?
   
 10. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.678
  Телевизија ретко кога гледам, посебно не некои шпански или турски сапуници, тоа ми е само губење на време. Секаде истата приказна, ништо ново не можеш да научиш. Секогаш ми е вклучен телевизорот на VH1 додека седам пред комјутер, а понекогаш гледам и Discovery, Travel and living, Fox Life, а и Mtv, иако поретко, само кога има The Osbournes, South Park или ако начекам некоја добра песна.
  Во последно време гледам и Не дај се Нина кога ќе фатам, ама само кога ми е досадно и е зафатен компјутерот. :D
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  10.788
  Допаѓања:
  15.841
  Пол:
  Женски
  Јас не уклучувам телевизор, ама сестра ми да. И кога е уклучен телевизорот ако начекам нешто интересно на телевизија, гледам.
   
 12. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Па за летниов период поретко гледам телевизија, поради интернетот. Телевизорот е вклучен кога доаѓаат моите дома после работа, за да погледнат вести, јас да свртам неколку програми или ако има некој интересен филм/серија за гледање. И обично пред спиење гледам телевизија за да ме успие, а после сам се исклучува. Омилени канали ми се: А1, MTV, Discovery, Fox Life и Nova (додека ја имаше).
   
 13. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.044
  Допаѓања:
  8.609
  Телевизијата би требало да биде средство за информирање и проширување на хоризонтите. Во минатото имала и те како голема улога( не постоел Интернетот, па тоа бил еден од најбрзите начини на ефективно распространување на информациите). Подоцна, телевизијата станува бизнис, огромен извор на пари и моќ, затоа што дозволува манипулирање со јавното мислење.

  За жал, денес кај нас телевизијата е само средство за лесно и брзо затупавување. Кога ќе ги видам реалнине шоуа, дебилните квизови и самопрогласените забавни емисии ми се плаче. На моменти мислам дека турскиве и шпанскиве сапуници и не се толку за никаде во споредба со домашнава програма. Ми се повраќа кога треба да седнам и да гледам како некој што себеси се нарекува новинар го уништува македонскиот јазик. :puke:
  Затоа ретко гледам телевизија, а ако веќе сум решила да гледам нешто барам програми од типот на анимал планет , дискавери и сл. на нив. Барем ќе научам нешто за светот. И ако ништо друго ќе си го подобрам англискиот.

  Извинете за долгиот пост, :!: ама од кожа излегувам кога ќе слушнам некој дека знае да прераскаже од збор до збор како се вреѓале во некое реално шоу, а мисли дека Земјата е плоча. :)
   
 14. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.870
  Допаѓања:
  3.650
  Пол:
  Женски
  Телевизија ретко гледав до пред некој ден кога ми наместија во дневна макс тв.Има интересни програмчиња.Кај мене во соба си гледам најчесто пинк-шпански серии.
  Инаку има интересни серии и филмови на фокс лајф,фокс крајм и на хбо.Посебно интересни ми се grey's anatomy и монк.Најчесто нив ги гледам...
   
 15. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  152
  Порано многу гледав ТВ посебно кога имав за учење, баш тогаш ќе почнеше некое интересно филмче, а кога е досадно баш тогаш ништо нема... А и освен овие досадниве шпански, турски, индиски и не знам уште какви ли серии нема ништо друго :puke:
  Откако ставив Интернет многу помалку гледам ТВ.
  Иначе нон стоп ТВ мора да биде уклучен и да брмчи. Најчесто е на некој музички канал или Fox, Super movies, HBO, TV 1000...
   
 16. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.432
  Допаѓања:
  849
  Пол:
  Женски
  Според мене е главно губење на време..
  едино што гледам е Бандини :D не се смејте :tmi: :P
  И тоа е се!!
  Ептен некад ако начекам некој филм па да го изгледам,инаку вака друго ништо =)
   
 17. sweetyears

  sweetyears Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  44
  Кога имам слободно време гледам ТВ, а исто така ужасна ми е емисијана Браво шоу.а гледам Очајни Домакинки :inlove: ,слушам музика,некогаш некое филмче.
   
 18. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.052
  Пол:
  Женски
  Не гледам многу ТВ, а кога гледам гледам само Фокс Лајф и Фокс Крајм, многу ретко нешто на другите...
   
 19. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  па од програмите најмногу ги гледам A1,PINK,SITEL ии др :)
   
 20. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.353
  Допаѓања:
  7.397
  Пол:
  Женски
  Телевизија гледам или посабајле (9-12) или навечер (9-12) :D .
  Вака преку денот ептен ретко седнувам, а и кога ќе седнам нема ништо асално да гледам.
  Најчесто си гледам Fox Life, Travel&Living, Mtv Adria, Mtv hits & dance, на А1 лисјата, на Сител ако нема ништо Вб кога ќе фатам или Сељаци многу ми е смешно :rofl: . И Време на дождови гледав кога ќе фатам чат-пат ама заврши и евентуално некое добро филмче.
  Мутави ми се Браво шоу, Кој те шиша и другите слични вакви шоуа, 4 сезони, Малечката невеста, Огнови на љубовта, Ѓулпаре и другите индиски серии, оние емисии каде што гатаат, бајаат и што ти ја знам.