Телевизија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од RainBow, 11 мај 2010.

 1. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.462
  Не гледам многу телевизија, а доколку се натерам да пуштам телевизор тогаш ги вртам Fox life, Fox crime, HBO, HBO comedy, Da Vinci learning, History channel и уште неколкуте од тој тип. :)
   
 2. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.432
  Допаѓања:
  849
  Пол:
  Женски
  Многу, многу ретко. Да не речам воопшто. Кога сум сама дома само пуштам на телевизор џангл тв или мтв или било кој музички канал со музика која ми се допага, ја пуштам гласно, си шетам по стан и си вршам обврски :devil: тоа, и друго, само ако има некој добар филм. најчесто ги гледам на поранешно супер мувис, сегашно, осн мувис. Серии ни малку не гледам.
   
 3. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.379
  Најмногу сакам да гледам комедија, талент шоу-а, документарци, понекогаш некој филм...
  Телевизија поретко гледам... :/
   
 4. HeartlySmile

  HeartlySmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  50
  не гледам многу телевизија но стално работи телевизоротт...јас на компјутерот седам а Vh1 или MTV постојано ме пратат... :D :D
   
 5. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.262
  [СДК] Сакам да кажам...

  До каде ќе оди мизеријата на македонските телевизиски куќи? Емитуваат индиски и турски серии, српско-прељубнички емисии и слични срања, а за паметни работи нема никаде место...
   
  На Chocoholic му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  11.177
  Пол:
  Женски
  [СДК] Сакам да кажам...

  Индиските и турските серии, како и скандалозните риалити шоуа, ги задоволуваат апетитите на широката народна маса, а со тоа на телевизиите им се зголемува гледаноста и најверојатно поевтино чини да се откупат правата за емитување од гореспоменатите.
  Среќа што постои кабелска па има поширок избор за гледање.
   
 7. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  1.585
  [СДК] Сакам да кажам...

  Се согласувам со тоа дека на телевизиите им се зголемува гледаноста и популарноста со вакви ефтини филмови и реални шоуа. Но, не би рекла дека нема место за паметни работи, еве на пример на мтв1 навечер даваат убави документарци за македонија и македонската историја на пример, многу често има интересни емисии и дебати, концерти на македонската филхармонија, сум гледала и џез концерти.. Ако не ви се допаѓа сменете канал, ако пак нема што да се гледа , исклучете го телевизорот, сега барем секој дома има интернет, симнете си некој интересен документарец, читајте некоја книга ...
  Можеби ги немате затечено, обично ги даваат доцна навечер .
  едит : еве линкче http://www.mtv.com.mk/MK/programa/ponedelnik.aspx
   
 8. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.262
  [СДК] Сакам да кажам...

  ^^

  не е финтата ја да си симнам што сакам да гледам. збориме за изборот на телевизија ;)
   
 9. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  1.585
  [СДК] Сакам да кажам...

  Епа го отвори ли линкот, минимум 5 документарци во еден ден ...
   
 10. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.262
  [СДК] Сакам да кажам...

  документарци кои се постари од татко ми и уште толку пати репризирани? не фала.

  се исклучувам од понатамошна дискусија, нејќам да делувам дека ми е досадно ко на Светилка.
   
 11. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.111
  Допаѓања:
  1.606
  Пол:
  Женски
  Не сум од оние типови на луѓе кои целиот ден го поминуваат пред телевизор.
  Гледам телевизија најчесто заради некоја од сериите. :lol:
  Иначе кога ќе седнам да гледам телевизија, најчесто гледам Fox Life.
  Потоа ако нема нешто таму, разгледувам дали има некоја интересна програма на Discovery Chanel или Animal Planet.

  Летото омилена емисија ми беше I'm Alive на Animal Planet.
  Штета што повеќе ја нема. :(

  Исто така прогледнувам нешто на E! Entertainment, колку да видам нешто ново за славниве да не има.
  И на крај ако чистам или слично, пуштам MTV или VH1. :mm:

  Причината поради која повеќе ги гледам странските програми отколку македонските е тоа што немаат интересна содржина.
  Повеќето се преплавени со репризирање на стари серии, поготово сител кои ја изрепризираа "Гласови во ноќта" па сега се префрлија на репризирање на "Лажната принцеза".
  Друго, ако не се лажам, Канал 5 деноноќно ја даваат "Изборот на Лара", сакам да кажам кога и да свртам на таа програма, тоа се емитува.
  Македонска телевизија знаат некогаш да дадат нешто интересно, ама преку глава ми е од "Тропска горештина" која ја даваат секое лето. :fubar:

  И подобро и да не започнувам за рекламите кои се даваат минимум 3 пати на сред филм и кои траат можеби 10-тина минути. |(
   
 12. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.183
  Допаѓања:
  1.007
  Како се чувствува Гоце Делчев за турските серии...

  [​IMG]

  На нашиве телевизии кога и да свртиш,или се вести или има турски серии.Не дај боже да пуштат нешто друго,не,не...
  Како да им стои едно знакче ,,Внимание,внимание!!Забрането е да се дава нешто паметно на ТВ!Опасно по живот ]:) .,,
  Телевизија немам гледано рече Ема.ск,од кога заврши Срвајвр а,мислам пак да погледнам кога ќе почне новата сезона.Фала,не мислам да гледам таков shit. :emo:
   
  На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  566
  Телевизијата денес!

  Телевизијата денес е катастрофа.Порано имаше повеќе емисии,играни филмови,имаше поголем избор.А сега веќе не збудалеа со серииве.
   
 14. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.544
  Пол:
  Женски
  Телевизијата денес!

  Телевизијата претставува најмасовен медиум што постои во секое општество. Според тоа денес телевизијата е присутна во секој дом, но изборот програмата што ја нудат самите канали е катастрофална. Многу пати се случува да нема ништо интересно на телевизија, нешто што би ни го привлекло вниманието. Порано имаше многу повеќе емисии, играни филмови, а денеска играни филмови кои се интересни даваат само за празници, а во меѓувреме секојдневно во нашите етери се прикажуваат турски серии.
   
 15. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.353
  Допаѓања:
  7.397
  Пол:
  Женски
  Телевизијата денес!

  На телевизија гледам само Fox Life, на МРТ - Gossip Girl и Big Bang Theory, на Сител - Ангели и на музичкиве пуштам кога учам.
  Па и толку време имам слободно, а богами и ништо друго нема за гледање.
   
 16. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  979
  Телевизијата денес!

  Не даваат ништо убаво и забавно на нашите програми.Само вести и серии.
  Ајде преку турските серии ке поминам некако,ама преку оние индиски или какви и да се-е тоа неможам.Врв на дебилизам се!
  Од забавен карактер на нашите програми гледам се или нешто и репризите на Жаре бербер,понекогаш и backstage.На пинк гледам Ami G show,shopingholicarke и уште некоја таква емисија.
  Доколку нема ништо од ова си пуштам investigation discovery,овој програм ми е целосно интересен :)
   
 17. lolitoo

  lolitoo Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2012
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Не е секогаш интересно тоа што го даваат,но понекогаш служи за тепање на досадата :D
   
 18. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  69
  Порано повеќе време поминував пред телевизор, сега многу многууу ретко-некоја серија само и толку. :) :)
   
 19. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
  Па гледам доста често телевизија.
   
 20. 12masima

  12masima Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  29
  Здраво, Не знам каде да прашам, ако не е за овде кажете ми во која тема е. Сакам да го следам Канал 21 , дали знае некој линк за да го следам онлајн ??