Телевизија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од RainBow, 11 мај 2010.

 1. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.344
  Допаѓања:
  8.714
  Пол:
  Женски
  Хм па и нема нешто асално што би се гледало на овие нашиве канали, саде турски серии, инаку кога седам пред ТВ обично гледам некоја емисии или некој филм на странските канали.
   
 2. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.623
  Допаѓања:
  29.347
  Пол:
  Женски
  Многу малку гледам тв, повеке сум на компјутер. Најчесто гледам навечер пред спиење, ако начекам некое филмче, реалити шоу или некоја документарка.
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  7.955
  Допаѓања:
  40.943
  Пол:
  Женски
  Телевизијата би требало да е медиум од кој луѓето нешто ќе учат (вести, документарни филмови, емисии) и ќе го користат за да седнат и да видат нешто интересно (серија или игран филм). Јас телевизија скоро и да не гледам. Денес не ми се допаѓа ништо од програмата, се само глупости по цели денови.