1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Телегонија

Дискусија во 'Секс' започната од Bitter-Sweet, 10 август 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.190
    Пол:
    Женски
    Ако се близнаци, може да бидат од два различни татковци. Едно дете не може.

    Теоријава ми е толку интересна, што навивам да е точна. Ама не може да биде :D
     
    Последна измена од модератор: 15 август 2017
    На CameliaMiller, blackwave, Gosh и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.034
    Пол:
    Машки
    Se nadevam deka site se tolku sigurni ko tebe I deka ne bi odgovorile so potvrden odgovor sebeubeduvajki se deka e taka :D

    Samo dobrite karakteristiki da.gi prefati deteto od partnerot/partnerite ? Ili do tolku bile/bil sovrsen/sovrseni :wasntme::D
     
    Последна измена од модератор: 15 август 2017
  3. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    хахаххаха ме изнасмеа, или може децата ќе личат на тие што се жената се погледнала само во очи со нив
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.784
    Допаѓања:
    81.012
    Пол:
    Женски
    Уште ми е мистерија како при заштитени односи да прецизирам - со кондом, "генетскиот материјал" ќе дојде во контакт со диџеј ваџејџеј.
    Работава, имали смо ал нисмо знали шта смо точно имали. :^)
    Смешки, ама и не баш смешни туку жални.
    Се надевам дека некој од приврзаниците на теоријава во темава не се бават со медицина. Навистина се надевам оти не би сакала да дојдам до ситуација да се сретнам со таков лекар или медицинско лице, кое од авион се гледа дека нема поим од генетика.
     
    На CameliaMiller, Nigredo Odor, blackwave и 12 други им се допаѓа ова.
  5. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.995
    Допаѓања:
    51.767
    Пол:
    Женски
    Па освен ако не наоѓаш рандом партнери, што не ги познаваш, па уште и заштита не користиш со нив, не гледам зошто до толку би било загрижувачки.
    И да не планираш деца со некој, сепак треба да имаш стандарди.
     
    На CameliaMiller, Nausicaa, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.190
    Пол:
    Женски
    Внимателна личност не прави лоши избори од кои би очекувала негативни последици. Сега, секој со своето.
    А прикаската за телегонија ми е интересна од хуманистички агол гледано.

    Русите ти објаснуваат во видеото дека кондомот е немоќен да го запре генетскиот материјал. Единствено решение, како во старите времиња, „загадената“ девојка да посетува словенски пагански свештеник, или во денешни услови, сомнителен забраден чичко кој ќе ја „очисти“.
    Да, да, го изгледав целото тоа, kill me now.
     
    Последна измена од модератор: 15 август 2017
    На WildMk, CameliaMiller, blackwave и 14 други им се допаѓа ова.
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.784
    Допаѓања:
    81.012
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl::rofl:
    Значи кондомот има семипермеабилно својство, импресивно. Колку е паметен сирот тој - сперма СТОП, днк СЛОБОДНО.
    Да беше така, досега сите ќе си думкавме детенце. Ако може да пројде глупиот генецки матријал, кај е тогаш спермата? Нели телесни течности, врагови и после испаѓа дека пу не важи.
    Теоријава како прво и основно, сама по себе се побива.
    Безвезални сајтови и видеа што ти прават, ја мајката му. :)

    Да го викнеме Т.Михајловски да ни ги подзачисти оџаците. Он ќе да беше оџачарот што ја реметеше Паковска. Зошто па да не се прочистиме, мирна глава еј, генетика опасна ствар.
     
    На CameliaMiller, blackwave, calliope и 7 други им се допаѓа ова.
  8. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.927
    Јас предлагам да се запалат на клада сите што имале вонбрачни сексуални односи. Нечисти, блудници, вештерки :smoke:
     
    На WildMk, CameliaMiller, blackwave и 7 други им се допаѓа ова.
  9. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.034
    Пол:
    Машки
    Mn daleku ke navlezeme ako prodolzime, na primer kolku vreme ni treba za da zapoznaeme edna licnost ? I dali nie ke legneme so istata od koa ke ja zapoznaeme dovolno dobro ili pred.....
     
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.784
    Допаѓања:
    81.012
    Пол:
    Женски
    Дадов јас веќе предлог пред некој ден. Зошто да не го заживееме пак средниот век.
    Нео-средновековие, фантастично. Плус конечно ќе им се најде практична примена на маденцата на коњот од плоштад. Ќе се соберат вештиците и ќе се врзат со некој коноп, може да дојде и некој Руски генетичар, овај дедо поп да ги запали оти нели стручно лице. Нек му ја мислат другите и нек се осмелат само да бидат нечесни - таааак одма кондом-камера да сними постојна состојба. Па пак нека се штујат ако смеат, ама па.
     
    На CameliaMiller, blackwave, Nausicaa и 5 други им се допаѓа ова.
  11. darko clash

    darko clash Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2016
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    191
    Ја тоа го читав пред десет години али можда беше измислица пошто го нема на гугл.
     
  12. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.098
    Допаѓања:
    163.514
    Пол:
    Женски
    Алал да ти е како успеа да го изгледаш :D

    @Bitter-Sweet, ај сеа сериозно, може ли да ни објасниш што бара свештеник (оној рускиот од сликата на Бендер) да зборува за генетика, и тоа за нови неоткриени ,,факти“ во областа на истата? Јас еве како лингвист да излезам утре да снимам видео на јутјуб или да дадам изјава за хакерски работи на пример, како нѐ контролираат цел свет што правиме и тоа со нелогични ,,докази“ од областа на програмирање со кое врска немам, ќе ми веруваш ли? :D

    Твојот единствен аргумент е дека сите се правиме паметни, немаме исполнет реален живот па те ,,омаловажуваме“ итн (и тоа го пренесуваш и во друга тема без да ме тагнеш, ама јас немам намера да ја доупропастувам).
    Сфати дека тоа што си сама против сите (кои ти изложуваат научни факти и аргументи, освен нормалното смеење и шеги за сметка на апсурдните глупости како патување на спермата зад очи и уши), не значи дека си посебна и дека просветлуваш некого, туку дека удираш со глава во ѕид уверена во нелогични епски глупости.

    И не, не плукаме ние по религија, туку по агресивна пропаганда со која во 21 век се стремат фанатици да контролираат туѓи избори и интима.
    Знаеш ли кога религијата била главен фактор кој го контролира целото општество, човечките слободи и права, нивниот личен живот, па ја оспорувала и науката? Во времето на инквизицијата, Битер.
    Епа ако веруваш барем во историјата како наука, преиспитај се сериозно кон што се стремиш во 21 век, наспроти ,,ужасните“ западни вредности.
     
    Последна измена: 15 август 2017
    На CameliaMiller, blackwave, MagsDestiny и 13 други им се допаѓа ова.
  13. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.083
    Допаѓања:
    27.327
    Мислам дека јасно е дека теоријава е само една глупост. Па и кога ќе чуеш објаснувањата на такозваните научници ти доаѓа само да се смееш. Демек спермата идела во носот, ушите и очите, па ДНК се складирала во несозреаните јајце клетки, па пази дури ДееНКава можела низ кондомот да пробуши. :rofl::rofl:. Не морала спермава да се мачи да плива да ја пренесе.
    И од пиење од исто шише да не случајно складираме туѓа ДНК, па децата после да имаат 10тина татковци? :wasntme:
    Како иден биолог од вакви глупи теории ми се темни кога слушам и читам. (facepalm)
    Да ми каже некој дека верува во теоријава, ќе се посомневам дали воопшто знае што е ДНК, или што претставуваат гените и други основни поими од генетиката.

    Едит: Испаѓа дека ако некоја жена има секс со кондом со човек со генетски пренослива болест ( хемофилија на пример), после нејзините деца од друг маж ќе бидат болни или носители иако не влегла спермата од претходниот партнер во неа.
     
    Последна измена: 15 август 2017
    На CameliaMiller, blackwave, Bender Rodriguez и 6 други им се допаѓа ова.
  14. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.700
    Допаѓања:
    172.541
    Пол:
    Женски
    Ќе ве молам бидете малку озбилни на ваква озбилна генетска тема!
    Да не бришеме само офтопици.
    Благодарам на разбирањето :)
     
    На WildMk, CameliaMiller, blackwave и 7 други им се допаѓа ова.
  15. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.779
    Пол:
    Машки
    Рака на срце, во истото видео, освен свештеникот, имаше и уште три жени, со следниве титули - биолог, парапсихолог и езотеричар. :D

    Sounds legit to me!
     
    На WildMk, Читател, CameliaMiller и 8 други им се допаѓа ова.
  16. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    3.214
    Допаѓања:
    39.981


    Најсериозно, стави ја темава ( ако веќе не е ставена ), во, муабети... Или религија, ватевер...

    Ја ни еден офтопик не прочитав, се е на темава...

    Дали јас тоа разбрав дека треба да одам кај некој си ,, свештеник,, да ме прочисти со ,, светиот,, пенис ?!
    .,,светиот,, к*р?!
    Боље нечиста него ли малоумна, фмп.
     
    На WildMk, CameliaMiller, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.927
    Па ја прочисти Даст, едни неозбилни ја наполнија со офтопици :wasntme:
    Ќе речев дека треба во другата наука да иде, со оглед на тоа што нема научни докази. Ама во право си, подобро во религија.
     
    На CameliaMiller, Gosh и Someonespecial им се допаѓа ова.
  18. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.991
    Пол:
    Женски
    Сурогат(?) мајка во средни 20ти, изнајмува(м) УСБ вагина со генетски материјали ем од физички убави, ем од паметни момци. Ако сакате атлетски градено потомство, високо, повеќе кон смеѓа и џинџер страна, со предиспозиции да стане професор, јазичар, криминолог и со интерес за документарки и мистерии (ова од мене де), програмер, музичар, одличен трговец и светски патник, javetese ve o4ekuvam.
    Cena imbox po dogovor.
     
    На WildMk, CameliaMiller, Annath и 11 други им се допаѓа ова.
  19. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    ахаххаха леле дали темава е уште активна.Во смисла уште се коментира лол. :)
     
    На CameliaMiller и Βικτωρία им се допаѓа ова.
  20. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Зошто ми е избришено мислењето бе? :DИ кои се критериумите за мислење да биде офтопик, особено во оваа тема? Сериозно, што е офтопик?
    :D
     
    На WildMk, CameliaMiller и Βικτωρία им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.