1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Телескоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Maxymous, 5 април 2012.

 1. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  70
  Дали знаете каде во Скопје може да се купи телескоп ???
   
 2. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.666
  Општи прашања

  Во Логинг Електроникс во Беверли.
   
 3. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Како се движат цените? :$
   
 4. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.666
  Општи прашања

  ^ Има 2 вида телескопи, за гледање во небо, ѕвезди и останато и цените се од 1800-3500 денари (во зависност од големината. Другиот вид, за гледање во природа, е 3650 денари.

  Професионален телескоп (од оние поголемите ко на плоштад што има) знам ги продаваат од 10000 денари па нагоре.
   
  На elka.timova и LivingGlam им се допаѓа ова.
 5. Greg.House

  Greg.House Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  24
  Општи прашања

  Каде во Скопје можам да купам телескоп ? :)
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 6. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Каде во Битола можам да купам и за која цена? :)
   
 7. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  зошто ти е???????
   
 8. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.205
  Код:
  http://www.loging.mk/-1/browseProducts/1/byk/teleskop
  Код:
  http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?search_str=+Telescope
   
 9. Ancailin Blond

  Ancailin Blond Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravo. Da ne znae nekoj sto moze da se vidi so 50mm teleskop koj zgolemuva 90 pati? I kade ima teleskopi vo Mk osven vo Loging Elektroniks?
   
 10. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.623
  Допаѓања:
  32.775
  Пол:
  Машки
  На Ancailin Blond му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ancailin Blond

  Ancailin Blond Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Blagodaram, se nadevam deka se raboti za vo Makedonija, sega ke razgledam.