babylove кашички

Телефонски говорници

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од kvikigric, 27 мај 2016.

 1. kvikigric

  kvikigric Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Дали во Скопје сеуште постојат телефонски говорници и каде?
   
 2. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  29.017
  Пол:
  Женски
  Мислам во ГТЦ паркингот видов , баш кај кабината за наплата ... Е сеа дали функционира , не знам.
   
  На kvikigric му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.941
  Допаѓања:
  52.560
  Пол:
  Женски
  2016 а вие говорници барате...
   
  На elimkd, rose60 и blackwave им се допаѓа ова.
 4. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.677
  Допаѓања:
  101.281
  Пол:
  Женски
  Вчера поминавме пред говорница во наше мало и ќерка ми, 5 годишна, се чудеше шо е то:!:
   
  На SnowWhite8 и rose60 им се допаѓа ова.
 5. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.058
  Допаѓања:
  13.508
  Пол:
  Женски
  Децава филсен телњфон не знаат што е и како се користи, не па говорница. А не знааат дека говорниците ни беа едини спас да се чуеш со дечко/симпатија, пти од дома ако те фатат...:)
   
  На 1209, Quuen и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 6. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  6.675
  Пол:
  Женски
  Скоро никаде нема говорници, а и по некоја што останала е искршена.
   
  На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
 7. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.342
  Допаѓања:
  6.285
  Пол:
  Женски
  A sto ima vrska, ako e 2016 i telefonski govornici? Pa kade i da imam otideno na zapad, sekade ima i funkcioniraat, po mene sosema normalna pojava.
   
  На theowndemon, PaLaVa, Mia.MGK и 5 други им се допаѓа ова.
 8. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.741
  Пол:
  Машки
  Во затвор Идризово има сигурно.
  Вака не сум начекал одамна да видам некаде низ Скопје.
   
 9. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  3.541
  Пол:
  Женски
  А ти зошто прашуваш? Сомнително ми делуваш... да не планираш да се јавуваш на некого со марамче како на филмовине? :rofl:

  Имавме на факултет неколку, сега не верувам да се во фукнција. Имаше и низ градов, откако се "мобилизиравме" сите, престанаа да ги користат па почнаа да ги кршат и на крај ги тргнаа од општина.

  Нас ни е смешно ама во светов јавна говорница е корисна работа. Не функционира секоја средина како кај нас, секој нема смартфон а и сешто се случува. Може да ти снема батерија, да ти украдат мобилен, да заглавиш на аеродром, во непознато место а да мораш да се јавиш некаде.

  Патем, уште постојат фиксни телефони по тобакава што се со слична намена. И редовно некој зборува кога и да влезам. :D
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Jovanotti

  Jovanotti Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2016
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  319
  Пол:
  Машки
  Говорници немаше низ Скопје и кога беа во мода, а не пак сега :D
   
 11. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.620
  Пол:
  Женски
  Кои времиња, како изгледаше кога имаше телефонски говорници..., многу нехигиенски ми беше тоа, безброј луѓе дишеле и разговарале на една телефонска слушалка.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.258
  Пол:
  Женски
  Памтам дека имаше говорници. Имав и картичка за да можам да се јавувам. Дури и во пошта имаше.
   
  На Queen8 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.916
  Допаѓања:
  20.548
  Пол:
  Женски
  Имаше една во Тетово во близина на поштата , за функционална не верувам дека беше , ама стоеше таму како подсетник за едно време :D . Ја тргнаа пред година-две , поради реновирање на тој дел од тротоарот .
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.195
  Допаѓања:
  118.745
  Пол:
  Женски
  Оваа не знам дали е функционална ама на местото каде е поставена ме потсеќа на Лондон.
  IMG_20190821_173222.jpg