1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Телото за време на бременоста - појава на стрии

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 30 август 2010.

  1. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Мене ми се појавија стрии на долниот дел од стомакот, 4 до сега, кратки ама ги имам. Многу се изнервирав кога ги видов, и тоа сега во 37 недела. Се надевав дека штом досега не испукав, нема да имам ама се излажав. Кожата ми е сува инаку, се мачкам со маслото на Веледа. Ќе видам до крај како ќе бидам.
     
  2. PeachGirl

    PeachGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    820
    Допаѓања:
    2.073
    Пол:
    Женски
    Исто и кај мене:@ две/три ептен доле под папук..претходно ме чешкаше малку ама не очекував дека се стрии во прашање...а се надевав дека нема да испукам само поради тоа што цела бременост до сега не се поправив многу или да се ширам по цело тело, ниту да отекувам и сл..но, последните месеци си го земаат данокот :/
     
    На happygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Исто и јас, поправена сум само 9кг, и мислам само во стомакот ми се.
     
  4. Eni.r

    Eni.r Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2018
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    2.006
    Пол:
    Женски
    Поправена сум 20 кила 7ми месец стрии само на гради и пределот колкови и задник нозете тука под колкови, меше мазно.. како мајка ми, може и имаат врска со гени мада не верувам..се мачкам од како дознав многу брзо со масло со мелеми секакви вода пијам мн да ми е еластична кожата демек и џабе само гледам од време на време нови (facepalm)
     
    На PeachGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.025
    Пол:
    Женски
    Испукав на колковите со два пати на ден мачкање од прв ден бременост. Јебем ти и козметика и се, се е лага. Да се породам и ништо не користам како во камена доба само со вода ќе се замивам.
     
    На TeddyGrey, Eni.r и PeachGirl им се допаѓа ова.
  6. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Sto e podobro da zemam od Hip kozmetikata... masloto ili puterot, iskustva?
     
  7. Coco31

    Coco31 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    1.817
    Допаѓања:
    7.021
    Пол:
    Женски
    Јас го користев путерот, а покасно го користев маслото на еуцерин за трудници
     
    На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
  8. an4ii

    an4ii Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    441
    Пол:
    Женски
    Ја веќе отрпнав на стрииве ми се појавија уште 5 месец негде а се мачкам од сам старт на бременост ама џабе. До 5 месец користев од путерот на хип и масло на хип од кога се појавија продолжив со путерот ама џабе после пробав со павличева па со витаминскага на бекутан и еве сега 8 месец сум земав и од маслотот на еуцерин и од него сега да пробам и со витаминска на бекутан. Ама мн почна овие денови да ме чеша стомаков. Незнам што др да правам имам стрии и тоа многу ми испаднаа жар црвени се веќе незнам што да пробам
     
  9. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Женски,павловиќева неможам нигде најдам по аптекиве, да не знае некоја кај има??? :?:
     
    На Ivv123 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.058
    Допаѓања:
    72.324
    Пол:
    Женски
    Во зегин нема?
    Види во ДМ ја имам гледано.
     
    На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Milaаа991

    Milaаа991 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2018
    Пораки:
    2.915
    Допаѓања:
    11.384
    Пол:
    Женски
    Павличева оргинал? Во Зегин јас купувам.
     
    На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    немаше во зегин во гтц и на рекорд, ај во дм ќе проверам... тенкс женски :hug:
     
  13. Ive13

    Ive13 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    707
    Допаѓања:
    1.656
    Пол:
    Женски
    Кралица почна да користиш веќе креми за стрии или?јас до сега само со обично млеко за тело се мачкав
     
  14. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Ах,маж ми ме отече, иначе што се однесува до мене само со млеко за тело би си терала. Ставив пред некој ден бекутан масло, едно чешање кога ме фати уште неможе да ми се смири кожава. Па, ми зел некоја слична на павловичева бидејќи неможел да најде на неколку места и со Ад капки ја помешав ама пак ме чеша ..сеа незнам дали чеша од што се шири кожава или од мрсни работи реагирам алергично. Сакав и еуцерин маслото да го земам. Ќе видам со оригинал павловичева ќе пробам, ако и тоа не бива, излеа само на млекото ќе си останам, важно хидратација да праам.:?::mm:
     
    На Ive13 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Happyinlove

    Happyinlove Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски
    Јас од денот кога разбрав дека сум бремена веднаш земав да се мачкам со мустела,но многу лошо ми мириса,па земав и хипп путер преубав ми е мирисот и многу мазна ми ја прави кожава.
    Сега мачкам и хипп путер и мустела до сега немам стрии а сум 13кг поправена. Ќе земам сега и хипп масло. Да интензивирам:D
     
    На Ive13 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Ive13

    Ive13 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    707
    Допаѓања:
    1.656
    Пол:
    Женски
    Се мислам и за првата бременост не користев ништо само млеко и многу што користеле де вакви де такви креми сите имале стрии
     
  17. Ive13

    Ive13 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    707
    Допаѓања:
    1.656
    Пол:
    Женски
    Видов многу реклами за путерот и маслото и затоа и пишав во темава реков ќе се јави и друг со мислење и како сте задоволни.ако не ти е проблем знаеш колку пари се?
     
    На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Да да знам, зборат до генетика е. Јас на нозеве имам малце дека накачив 7 кила ,а на стомак и гради немам, дај Боже да немам до крај.
     
    На Ive13 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Хипп путер не сум нашла, млекото Хипп го користам. Ако го најдам ќе го купам и јас. Ах, којзнае дали треба, само фрлање пари е али ај...
     
  20. Happyinlove

    Happyinlove Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски
    Хипп путерот го земав 340-350ден од зегин,а и маслото мислам дека тука треба да биде со цената,баш утре ќе земам и ќе пишам точна цена. За задоволна навистина сум ептен мека мазна ми ја прави кожата,факт е дека генот тука си има голема улога,но ако биде убаво хидрирана кожата и да сме склони кон стрии,не би се правеле толку многу.
     
    На Ive13 му/ѝ се допаѓа ова.