Телото за време на бременоста - појава на стрии

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 30 август 2010.

 1. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  1.798
  Пол:
  Женски

  Јас го користев тоа од лево, многу убаво мириса. Ама пишува дека е до 3ти месец.
  Сеа во план ми е хипп путерот да го земам.
   
  На Fallen.Angel и Филотеа им се допаѓа ова.
 2. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.093
  Допаѓања:
  5.533
  Е баш не прочитав. До 18-19 недела не мачкав. Потоа почнав. Накај 20 недела приметив мали стрии, сега се по изразени и страв ме фати. Ќе видиме што ќе биде. Не се оптеретувам многу.
   
  На Butterfly1107 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.968
  Допаѓања:
  23.171
  Пол:
  Женски
  Не мора да значи. Јас испукав кај што се мачкав. Таму кај што не се мачкав е мазно. :D Таква кожа имам. Склона кон пукање. Искрено, не ми се стриите проблем. Ме нервира стомакот што ми виси.
   
 4. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  1.259
  Пол:
  Женски
  Зависи колку мачкале, јас го купив во неделата немаше мустела затоа зедов еуцирин пола ми е потрошено
   
  Последна измена: 7 февруари 2020
  На Butterfly1107 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  1.259
  Пол:
  Женски
  Јас го користев хипп путерот во него ставав и бадемово масло, и уљето на хипп е многу убаво само еднаш го најдов повеќе не.
   
  Последна измена: 7 февруари 2020
  На Butterfly1107 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  1.798
  Пол:
  Женски
  Купив денес, хипп путер, еуцерин масло и бадемово масло па со Господ напред :D
   
  На Chuchanov, Филотеа, eta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  1.259
  Пол:
  Женски
  Дали некоја го има користено Bio Oil, и како е задоволна од него?
   
 8. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.700
  Допаѓања:
  3.515
  Пол:
  Женски
  Колку пати на ден се мачкате? Јас сега за сега само навечер по туширање, некако неможам да се шлакам не туширана, што знам(facepalm)
  Се мачкам со оргинал павловичева бадемово и ад капки. Сега ако веќе почнувам второ мачкање незнам дали да земам уље еуцерин или обично кокосово уље?хмм..
   
  На BeloMache му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.261
  Допаѓања:
  15.333
  Јас еднаш дневно после туширање се мачкам со кокосово масло, од трет месец почнав бидејќи рано почна да ми расте меше па еве досега (21ва недела сум)немам ништо се уште, се трудам 1,5-2 литри вода да пијам дневно за да биде кожата доволно хидрирана па ќе видиме, до крај има уште доста време :)
   
  На BeloMache и monka_bonbonka им се допаѓа ова.
 10. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  1.259
  Пол:
  Женски
  Подобра ти е мустела со двојно дејство од еуцирин маслото али не мириса ич убаво како на болница.
   
  На monka_bonbonka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bilbilce

  Bilbilce Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  146
  Јас го користам и сега за сега сум задоволна 28ма недела сум и се мачкам навечер пред спиење.
   
  На Chuchanov и eta им се допаѓа ова.
 12. Bilbilce

  Bilbilce Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  146
  Исто и јас си ја правам комбинацијата со оргинал павловичева ад капки и пантенол маст и тоа е ок. Исто така ми кажаа дека најдобро било кокосов путер кокосово масло против стрии за во бременост па купив и кокосов путер органски и и од него ќе се мачкам. Ќе правам комбинации за да не ми се навикне кожата само од еден препарат
   
  На Chuchanov, eta и monka_bonbonka им се допаѓа ова.
 13. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.497
  Допаѓања:
  6.705
  Прoбаj гo путерoт на hipp и маслoтo на hipp. Една стриа немам дo 40 недела гo нoсев бебе.
   
  На Chuchanov и BY<3 им се допаѓа ова.
 14. Bilbilce

  Bilbilce Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  146
  А маслото и путерот се конкретно за теудници и од каде ги купуваш ?
   
 15. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.497
  Допаѓања:
  6.705
  Oд зегин ги земав. Заеднo двете се oкoлу 700 нo дoлгo тераат.
   
  На Bilbilce и Chuchanov им се допаѓа ова.
 16. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.130
  Допаѓања:
  20.397
  Дали може да се појават стрии после породувањето?
  Додека бев бремена немав ни една, ако тогаш не се појавија па не е фер сега да излезе некоја ]:)

  Некоја со вакво искуство, стрии појавени после породување?
   
 17. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.204
  Допаѓања:
  43.281
  Пол:
  Женски
  Обично тогаш се приметуваат.
  Од оптегнатоста на стомакот некогаш не се гледаат.
  Ја така си ги видов отпосле,мислев дека се2 - 3 испаднаа 5-6.
   
  На green.eyes и The Unicorn им се допаѓа ова.
 18. lakiki

  lakiki Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2020
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  dali nekoja koristela baby bee belly butter? ili sepak od hipp e najdobro?
   
 19. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.093
  Допаѓања:
  5.533
  Сега се истуширав и се гледам на огледалово.. Географска карта.. Цел стомак ми е дебели црвени стрии.. Ужасно изгледа.. Си велев ако нека е.. Сега гледам и на нозете имам стрии бочно.. На задникот и на градите ништо немам.. Ако излезат нека излезат, не можам да се нервирам. Ми дојдоа малку солзички, но тоа е... Повеќе се плашам кожата на стомакот и нозете да не ми се олабави и да не ми се овисне, стриите ќе се навикнам да си ги гледам, но тоа ме плаши многу имам гледано така олабавена и овисната кожа многу лошо изгледа..
   
 20. elenaklasik

  elenaklasik Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  1.671
  Нема бременост без промена. Или ќе е физичка или психичка... Секако телото доживува промени и нека.
  И јас имам на стомак стрии, светли ми се, некои се лилавки ко капилари, како ќе испадне, така.
  За после, здравје, си сака вежбање за да се врати во форма.
  Ама ајде не ќе плачиме за тоа, само со убаво да е, ќе се вратиме во форма. Млади сме :)
   
  На Veki4kaa, FallenAngell, nadenadia и 3 други им се допаѓа ова.