Телото за време на бременоста - појава на стрии

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 30 август 2010.

 1. Monella

  Monella Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  1.548
  Допаѓања:
  23.671
  Јас имав 2,3 памучни маици само за таа намена, одозгора пижама бидејќи и јас мачкав пред спиење.
   
  На Larahappy, eta и Chuchanov им се допаѓа ова.
 2. lovely12

  lovely12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Во првата бременост пукав како лубеница, бев цела црвена мачкав еден куп работи за стрии, а сега само Dove големата и нема ништо од стрии...кога и да го допрам мешето е мазно како бебе
   
  На FallenAngell му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Anaouou

  Anaouou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  717
  Може ли слика од кој дове ?
   
 4. lovely12

  lovely12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Еве
   

  Прикачени фајлови:

  На Chuchanov, Anaouou, eta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.906
  Допаѓања:
  5.861
  Пол:
  Женски
  Мене во бременоста не ми се појави ниту една стрија фала му на бога,сега сум 40 дена по породување и моето тело воопшто не е лошо но тоа што го сватив е дека моето тело никогаш нема повеќе да биде потполно исто и е многу потешко да ослабиш и да се вратиш во форма од претходно во која си била,и тоа влијае и на психата...
  Но не е и невозможно :)
   
  На Jana06, Isabel, Anaouou и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.640
  Допаѓања:
  5.596
  Пол:
  Женски

  Дали проба нешто од овие?
  Јас имам бели стрии на стомак ниско доле,од прва бремемост.
  Мачкав мустела и хипп путеер но се појавија,единствено со мустелата што ми избледија после порајѓај но се мачкам уште.
  Па сега се мислам што да земам ...
   
 7. Anaouou

  Anaouou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  717
  Не ништо уште не ставам и сеуште се мислам а за некој ден влегувам во 20та треба да почнам можеби и доцнам ма да уште немам за сега ништо.
   
  На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  779
  Допаѓања:
  1.373
  Пол:
  Женски
  Јас имам 4 точки црвени, продолжение на старите стрии од пубертет. Имам се дома, се мачкам еуцерин, хипп, мустела и масло од бадем ама ете бидна. Само јас и бебо да сме добри ми е гајле и за стрии и за се веке :D
   
  На Happyinlove, Chuchanov и Anaouou им се допаѓа ова.
 9. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.640
  Допаѓања:
  5.596
  Пол:
  Женски
  Земав мустела,гледам ја смениле 3 во 1 пишува , а и различно мириса поубаво него старата. Некако може дека ми ги избледи стриите после бременост не ја менувам.
   
 10. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  1.046
  Пол:
  Женски
  Од кај ја купи? Ако може и слика да прикачиш тука во Гевгелија ја нема
   
 11. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.640
  Допаѓања:
  5.596
  Пол:
  Женски
  Од зегин скопје. Види може да ја набават од друга зегин аптека...
  20200402_220151.jpg
   
  На hermosa, eta, Butterfly1107 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  1.046
  Пол:
  Женски
  Ја нарачав истата од зегин, многу поубаво мириса сега за сега немам стрии се надевам нема да ми се појават до крај.
   
  На Happyinlove и eta им се допаѓа ова.
 13. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.864
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека било што да мачкате ќе го има истиот ефект. Битно е само кожата да биде хидрирана и да остане еластична и затоа не фрлајте пари на скапи креми. Јас на почеток мачкав кокосово и павловичева со ад капки скоро секој ден, а сеа кога ќе ми текне (1-2 пати месечно). Засега немам ништо на стомак 36та недела сум, а градите уште прво тромесечие ми беа бразди и покрај тоа што ги мачкав секој ден. Ама еве скоро се бели и едвај се познава нешто, не е страшно.
   
  На LadyC, Izzy_0504, Fatalnata и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.640
  Допаѓања:
  5.596
  Пол:
  Женски

  Мене ми се појавија два дена пред да се породам 37ма недела. Да не се мачкав мислам дека многу повејќе ке бев бидејќи имам многу сува кожа. А продолжив и после бременост да се мачкам и ми избледија,скоро и да не се познаваат. Може дека не беа многу длабоки,беа розеви но ете дали дека се мачкав па ги ублажив некако незнам. Но и сега исто земав мустела мачкам. А на гради,бутови немам ни една. А бев поправена 23 кг
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Joki99

  Joki99 Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2020
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  328
  Пол:
  Женски
  Кај мене воопшто не се појавија стрии на стомак а и не мачкав цела бременост со ништо. Ми се појави само една мала на нога
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.041
  Пол:
  Женски
 17. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.640
  Допаѓања:
  5.596
  Пол:
  Женски
  1400:|:)
   
  На NNK19 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. MinnieM

  MinnieM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2018
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Мене ми се појавија стрии пред да се породам една недела на стомак и на нозете, сега се виолетови, дали има некоја крема со која може да се намалат или избледат? На нозете се поизразени..
   
 19. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  1.046
  Пол:
  Женски
  Bio oil маж ми ми го купи од Бугарија за избелување на стрии. Гледам дека има и страни на фб кои го продаваат а многу го фалат бил ефикасен.јас немам стрии се надевам дека нема да ми се појават до крај.
   
  На MinnieM и eta им се допаѓа ова.
 20. MinnieM

  MinnieM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2018
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Во Мк го нема ли?