Тематска свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Cinderfakinrella, 3 декември 2016.

 1. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.420
  Пол:
  Женски
  Прочепкав низ темиве, и мислам дека нема ваква тема. Извинете ако сум утнала.. Што мислите за тематска свадба? Дали сте размислувале за тоа? И ако сте во кој стил би сакале да биде?
  Пошто дечко ми е моторџија, планирам да ни биде во тој стил. Нешто рок мото стил.. :) А, и он се слага..
   
  На Someonespecial, ЕденЧлен, emkaemka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.856
  Допаѓања:
  73.263
  Пол:
  Женски
  Ако сите гости ви се моторџии може,инаку незнам како би споила моторџиски рок стил со македонска свадба.Тоа е хоби/пасија само на дечко ти,не гледам потреба да се акцентира на свадба,каде се слави љувов меѓу двајца.Ако толку сакаш да му направиш кеиф,направете фотосесија со/на мотор и доста е;)
   
  На cresa-jagoda, ku4ence и КикиМаус им се допаѓа ова.
 3. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.420
  Пол:
  Женски
  Типична македонска свадба не сакам. Така да, ќе има две-три ора и чочек и доста е. И не е само негова пасија, двајцата го сакаме возењето. Дури и јас кај и да е ќе учам да го возам.. Поентата ми е да се има поразлична свадба од типично македонската. Јас таква свадба не сакам!
   
  На Someonespecial, theowndemon, Sanjichka007 и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.746
  Пол:
  Машки
  Nice! Nice! Cool e tematska svadba ; u svoj stil.
  Na tradicionalnite svadbi vsushnost temata im e - tradicija. ( tapa )
  Mojata svadba kje bide zhurka nevidena! Kje se roka techno i sve u toj stil. Hehe :dance::rock:
   
  На Arthur, Victorian и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 5. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.154
  Допаѓања:
  120.494
  Пол:
  Женски
  Според мене е океј. Ваша свадба е и треба да изгледа онака како што вие сте ја замислиле. Реално голем дел од луѓето нема да станат да играат на некој тежок рок на пример вашиот најблизок круг на луѓе би се изнаиграл
   
  На Someonespecial, crimson, 1209 и 7 други им се допаѓа ова.
 6. dzeliii

  dzeliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  441
  Тематските свадби се многу популарни во странство.
  Јас лично не би правела, бидејќи сакам традиционална македонска свадба, со трубачи и чочеци, сите да се изнаиграме. :rofl:
  Но, ги поддржувам оние што би направиле ваква свадба, баш би било интересно да се присуствува на една.
   
  На joy1, мкд98, ku4ence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.751
  Допаѓања:
  54.216
  Пол:
  Женски
  Добра ти е идејата. :) Добра... ма одлична! :)
  Јас повеќе сакам нешто поинакво отколку обична традиционална свадба. Мојата ќе биде дефинитивно поразлична но точно каква - не знам сеуште. :)
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.420
  Пол:
  Женски
  Излеа до тогаш, ќе имам многу за канење!! Многу сме што сакаме поинакви нешта :) Хехе
   
  На Arthur и dzeliii им се допаѓа ова.
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.131
  Допаѓања:
  264.665
  Пол:
  Женски
  Se dur gledame svadbata da e po merka na gostite a ne na tie koi se vencavaat se do tamu ke ima loshi i dosadni svadbi
   
  На Ketchup, Someonespecial, Mr. Right и 5 други им се допаѓа ова.
 10. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.595
  Допаѓања:
  54.469
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш да им угодиш на сите гости, тоа ќе го направиш по цена на тоа што го сакаш. На крај - ти немаш свадба каква што си сакала, а гостите секако ќе ти најдат пропусти. Или музиката не им се погодила, или си ги седнала со погрешни луѓе, или стекот бил сув, или тортата многу доцна сте ја пресекле.
  Затоа, направи си како што ти сакаш, а другите не може да ги правиш среќни на твојот ден. Посебно ако нивната среќа значи чочеци, играње оро со луѓе со влажни дланки и "вовче" на Здравко Чолич ко најзабавен момент од вечерта. Значи, тоа не. Освен ако го сакаш, а не го сакаш. :D
   
  На AnaKarenina, Ketchup, Gushkalo и 9 други им се допаѓа ова.
 11. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  919
  Пол:
  Женски
  Тетка ми имаше онака моторџиска свадба, ја зедоа со мотор голем, и во ресторанот влегоа со моторот качени двајцата и уште два големи мотори зад нив и брмчеа силно. И играа валцер, па ја споија Мотори од Дивлје Јагоде и беше многу интересно :)
   
  На cresa-jagoda, joy1 и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 12. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.420
  Пол:
  Женски
  Па, стварно мислам. Сите свадби ми се исти во тој поглед. Неколку ора се вртат: правото, пајдушко, брзото и она шест напред, три назад.. Како и да беше... Хахах :) Не сум идела на играорна и не планирам да учам.. А, за правото досадно ми е се едно исто :D
   
 13. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.420
  Пол:
  Женски
  Cheers to that! :D
   
  На larrachi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  6.165
  Допаѓања:
  63.872
  Пол:
  Женски
  Аууууу ич да не се мислиш може многу убави декорации да се направат за таа тематика!
  Гости како гости секако ќе најдат нешто што нема да им чини..
  Ваша свадба, ваше право битно е вие среќни и задоволни, вие ќе ја паметите најдолго :)

  Веќе ви ја замислив невестинската маса :angel: сив чаршав, уредно подредени бели чинии со бордо салфетки, темно сиво-црно држачи-извртени фигури од жица и на врвот по еден штрас, прибир кој свети и сиви чаши на столче, напред ред разнобојно цвеќе со многу гранки, бршлен кој ползи, високи црни/темно сиви свеќници наредени по големина, на среде на сталак фигура од младенци невестата во венчаница и крената едната страна на фустанот и и ѕирка висока црна чизма на врвки, младожењата со црни панталони/јакна/чизми и на мотор.. |-)

  Доста беше :tmi:
   
  На joy1 и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 15. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.938
  Допаѓања:
  126.615
  Пол:
  Женски
  Јас реално свадба неќев и секогаш велам, ако веќе мора да прам сакам да е со најблиските и ова е супер. Мислам и онака со најблиските имам заеднички карактеристики, интереси па тематска свадба би ги задоволила интересите на сите. :lol:
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.420
  Пол:
  Женски
  Кожњак и кожни рукавици обавезно!!
   
  На emkaemka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  6.165
  Допаѓања:
  63.872
  Пол:
  Женски
  На секој свеќник синџирчиња испреплетени со врвки од кожа кои ќе висат, на крајот штрас |-)
   
  На joy1 и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 18. mother wife

  mother wife Нов член

  Се зачлени на:
  6 декември 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Свадбата е за нас ,а не за другите не гледај да им угодуваш никако нема да бидат задоволни ,и јассум за овој тип на свадби
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  16.533
  Пол:
  Женски
  Ич не сакам свадби, ама ич!
  Поготово свадбиве кај нас што се прават со 300 обичаи и марифети, со 700 роднини до 19то колено кои никогаш предходно не си ги видела нит некогаш повторно ќе ги видиш, и кога ќе начекам по телевизија нешто такво косава ми се крева, или во комшии кога ќе удрат тапани па ќе се насоберат цела улица сеирџии по домашни мантили и влечки чик кумановки да ѕиркаат преку огради. Па „купување“ на невестата, па пиење од кондурата, па лебови, па дарови, абре иди бегај. :x А па ни ора не сакам... :| Може за некој ќе звучам чудно, ама македонски обичаи нит знам, нит пак сакам да научам, ни за свадба, ни за погреб, ни за ништо. |(

  Се си велам оти свадба никогаш нема да правам, ама идејава за тематски свадби е многу, многу добра! (fingers) Особено што ми е омилена есента, особено октомври, па сега ме натера да си замислувам нешто во таа смисла, црвено, портокалово, суви паднати лисја... многу меланхолично, ама за мене најпрекрасно. :inlove:

  П.С.: рок стил свадба, hell yeah :clap: :rock: :l:
   
  На cresa-jagoda, Ketchup, Someonespecial и 7 други им се допаѓа ова.
 20. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.420
  Пол:
  Женски
  О, да никако обичаи. За џабе фрлање пари :)
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.