1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Теми за разговор

Дискусија во 'Сингл' започната од fatamorgana123, 26 јуни 2013.

 1. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.529
  Може ли мала помош во врска со темите за разговор на прв состанок? Разликата меѓу нас е 4 години доколку ве интересира тоа.Која тема ја препорачувате како најдобра за разговор на прв состанок? :D
   
 2. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.413
  Пол:
  Женски
  Разговорот ќе си тече сам, тој ќе каже нешто... ти дополнуваш и тоа е.
  Што зборува тој и ти истото.
  Само не се обидувајте да зборувате премногу бидејќи јазикот ќе ви се сплетка. :rofl:
  Муабетот сам по себе си доаѓа. :)
   
 3. young.lady

  young.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Imam 15 godini i toj ima 15 se znaeme od fb :)) neznam sto da zboruvam dajte nekolku temi ve molam :)
   
 4. Alone-Girl

  Alone-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  27
  Теми за разговор??
  Може да разговарате цела ноќ..
  Излегувања, каде излегува, што прави, каква музика слуша, што се запишал средно, кои филмови гледа, па навлезете подлабоко во некој филм, главни улоги, анализа на глумци, книги..
  Девојки, омилени пијалоци, каде на одмор, како поминува еден просечен ден, дали сака спорт, со што се занимава... Разговорот ке го водите, заедно не смао ти.. така да и тој ке отвара нови теми на разговор.
   
  На teffi.tkm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. young.lady

  young.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски

  hh,za se ova sme zboruvale ^_^
   
 6. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.357
  Toa e лошо,што во денешно време повеќето од комуникацијата се остварува на виртуелен начин,на социјалните мрежи,а во живо кога ќе се видиме едвај едно здраво.
  Хендикепирани станавме и многу ограничени.
   
  На Amelia, glosipgirl, Lovely93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Не може да се избере одредена тема сега. Кога ќе се запознаете, ќе зборувате за нешто во кое и двајцата сте заинтересирани. Толку. :)
   
 8. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.901
  Не можеш да земеш ливче со теми, и во текот на разговор да ги штиклираш тие кои сте ги поминали. Разговор, особено на прв состанок воопшто не треба да се форсира, или ќе оди или нема да оди. Секогаш разговараш за општите работи за кои следува надоврзување при што ќе му ги видиш и размислувањата. Едноставно почнеш од нешто.
   
 9. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.885
  Допаѓања:
  78.998
  Пол:
  Женски

  Токму така и мислам дека оваа не се планира пр :ова ќе му го зборувам , ова ќе го прашам ,
  Самиот муабет си доаѓа сам по себе :)
   
 10. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.006
  филмови. општо е. а ке му се спознае и вкусот. Тоа ке доведи до актери и актерки. Потоа можеби до книги или некои други познати личности. Или споредби со некои реални случки. Ова ваљда ке утепа 20тина минути ;)
   
 11. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  18.793
  Малку ми звучи глупаво ова, ова ваљда ке утепа 20тина минути |(
  Да се зборува нешто, колку да помине времето “предвидено“ за прв состанок... 20 минути за филмови, 20 минути за спорт, 20 минути за музика... Ма дај!
  Се согласувам со Summerlover, разговорот сам од себе треба да си тече,без форсирање и распоред од дома, ако се најдете на “иста фреквенција“ темите ќе си идат една по друга, без да мора да наметнуваш ти (или тој) некоја посебна тема и времето нема ни да го сетиш кога поминало
   
 12. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.006
  па добро бе шо има везе ако имаш резервна тема на лагер? Не значи тоа дека ти си спремил од дома распоред за на памет, едноставно не оставаш на случајност да дојде тапа момент коа ќутат двајцата. Башка за да тече муабет треба да се почне од некаде. Мое мислење е дека од прилика треба да се знае што би можело да се збори, а дека потоа ќе доаѓаат сами зборови мн јасно, никој не може да знае како ќе тече разговорот и што соговорникот би прашал. Како и да е, според мене треба да се има некоја замисла, колку и да не испадне според планираното сепак на столчето ќе седнеш посигурен.
   
  На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Canay

  Canay Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  0
  Девојки...во ред ли е да му дадеш број тел на момчето после прв состанок?Се запознав со еден на семинар лани и една година веќе како на фб пишуваме, се зафркаваме, па ни излегоа многу заеднички работи , песни едно друго...прв пат ќе излезам со некој на состанок .Од една страна сум возбудена од друга страна па некако страв ми е незнам зошто :(
   
 14. bombona23

  bombona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2014
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.817
  Нема што да ти е страв... Зграпчи го моментот! ;)
   
 15. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.770
  Пол:
  Машки
  Muabetot treba da se sostoi okolu slednite raboti:

  Pijachki. [ Po izborot na pijalokot, chovekot mozhe da se razotkrie karakterno ]

  Moda. [ Po izborot na modnite pravci i stilot, kako [ne]unikaten, isto taka. ]

  Umetnost. [ - || - ]

  Muzika. [ Muzikata e univerzalen jazik i taa mnogu vlijae na chovekot ]

  Seks. [ Seksot e prirodna rabota koja se sluchuva vo ovoj kosmos, treba da se diskutira, a najpogodno e da se pravi muabet za seks dokolku ste imale nekakva fizichka pobliska interakcija.]

  Sonishta. [ Site lugje imaat nekakov son, cel , koja shto sakaat da ja ispolnat. Dokolku mu ja znaeme na nekoj chovek celta vo negoviot zhivot, spored nekakva analogija mozheme da doznaeme mnogu za nego. ]

  &
  eventualno

  Sport. [ Sportot e mnogu bitna rabota za vitalen i zdrav zhivot na chovekot, sportot ni ovozmozhuva da imame zdravi tela vo kombinacija so zdrav duh i um. Fizichkoto zdravje e mnogu bitno zashto e direkno povrzano site prethodni tochki. ]
  Muabetot ne treba da se sostoi okolu slednite raboti:

  Religija. [ Bezpotrebno troshenje na vreme i debatiranje okolu istoto na mnogu shiroka tema, shto znachi deka dokolku vistinski bi sakale da dokazheme nekoja nasha teza vo debata bi izgubile 7 dena i na krajot i dvete strani bi bile vo pravo. Zakluchok? Ne treba na prviot sostanok da se pravi muabet za religija, ima vreme koga da se pravi muabet na taa tema i da se gricka semki.

  Obrazovanie. [ Tapa e da pravish muabet za obrazoven sistem i sistem voopshto ali mozhe da se pravi kratok muabet na ovaa tema , chisto radi osnovni informacii i sklop na prethodniot muabet ili idniot muabet shto se kreira preku ovaa tema zashto e socijalna tema. ]

  Sushtina na zhivot. [ Nikako na prviot sostanok da ne se razglaba premnogu so dlaboki misli i da se otkriva sushtinata na zhivotot , odnosno: Vashata sushtina vo toj moment e da se zapoznaete podobro i imate shansa da se zblizhite bidejkji ste vo flert sistem i ochekuvate zblizhuvanje i gorenje na strasti. ]

  Sekojdnevni muabeti. [ Sekojdnevni muabeti od tipot na zborenje za nekoj sportski natprevar, ili aktuelni loshi temi okolu toa kolku e losh fejsbukot ili internetot , ili deka nekoja bila ku33a ili nekoj ku23ar ..... koj i da se vashite glupi sekojdnevni muabeti ..' ]

  Politika. [ Voopshto ne bi trebalo da se pravi muabet za politika na vashiot prv sostanok, pa i voopshto vo vashata vrska ne bi trebalo da predstoi nekoj takov muabet losh. ]

  Muabet za bivshite. [ Ne bi trebalo da pravite muabet za bivshite, bidejkji bi mozhele da vi se izmeshaat chuvstvata i da nema dobar ishod od muabetot koj shto e sosema nebiten vo toj daden moment. ]


  Ova se nekoi osnovni kodeksi za socijalno odnesuvanje pomegju odnosot mashko - zhensko.
  Odete na DATE , uzhivajte vo zhivotot ionaka e premnogu kratok.
  Probajte samo da gi razberete rabotite vo vistinski pravec i se kje bide vo red!

  P.S: Ubavo e da si educiran, i zatoa nema potreba da se debatira i diskutira na ovaa tema, bidejkji so samiot muabet i sistem koj se prezentira toa e indikator za stepenot na edukativnost!
   
  На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.128
  Допаѓања:
  37.660
  Пол:
  Женски
  Со сите наоѓам тема за разговор.
  Таква сум, би зборела за се.
  За коли, спорт, мотори ова она за било што колку толку ќе се најдам во муабет.
  Битно ми е да имаме доста заеднички теми, да не буљаме во телефон како идиоти
   
 17. fabulousniki

  fabulousniki Нов член

  Се зачлени на:
  15 септември 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Вака дечки,со него се гледам веќе 6 месеци али онака не е ништо сериозно кога ќе искочиме немаме тема за муабет пошто од различни градови сме,не познаваме исти луѓе а се гледа на двајцата ни е непријатно,а го сакам и тоа мнооогу ;( мислам дека и тој мене но сепак..а сме имале односи..кажете ми што да правам како да се опуштам и да најдеме за што да збориме:sweat:
   
 18. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.535
  Допаѓања:
  37.489
  Пол:
  Женски
  Не треба нова тема за ова прашање, ниту па местото и е во љубов и секс.

  Он: Книги, филмови, јадења, одмори, работа, школо, факултет, случки од детство, интересни минати настани, автомобили, омилени парчиња облека, омилени места, планови за иднина..и еден куп други теми кои сами ќе произлезат при разговорот.
  И најважното, ти за твојот град, тој за неговиот. Безкрај теми на разговор за случки, места и слично.

  И не знам како фактот дека сте имале односи влијае на овој проблем..:?:
   
  Последна измена: 15 септември 2019
  На boo3 и Amellie13 им се допаѓа ова.
 19. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.894
  Допаѓања:
  4.517
  Пол:
  Женски
  А мене пак ме буни како може да го сакаш а да немате некоја тема за муабет

  Според мене љубовта доаѓа кога некој ќе го запознаеш 100% и го сакаш и покрај доблести и мани
  Според ова што го кажуваш нема некоја енергија помеѓу вас, инаку нема да можете уста да затворите кога сте заедно :)
   
  На oblace1, Someonespecial, IM.TMKQ и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.373
  Допаѓања:
  50.133
  Пол:
  Женски
  Не мора за луѓе да правите муабет. Гледајте што помалку да имате површни муабети, така нема да се запознаете добро. Има многу општи и интересни теми кои ќе ви помогнат да се запознаете многу подобро. Хоби, интереси, филмови, музика, работи кои (не) ви се допаѓаат, школо/факултет/работа, интересни случки, па и за некои настани кои се случуваат во моментот што можат да поттикнат да си искажите мислења. Може да зборувате и за нешто од областа на науката ако тоа ве интересира. :lol: Темите си се редат сами во текот на разговорот и кога ќе сфатиш од една тема на сосема друга сте се префрлиле. Велиш дека го сакаш, на овој начин можеш многу подобро да го запознаеш, а според мене нема поубаво од тоа преку разговор да запознаваш се повеќе и повеќе некој што ти значи. :)
   
  На Someonespecial и IM.TMKQ им се допаѓа ова.