1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Теми за разговор

Дискусија во 'Сингл' започната од fatamorgana123, 26 јуни 2013.

  1. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    Може ли мала помош во врска со темите за разговор на прв состанок? Разликата меѓу нас е 4 години доколку ве интересира тоа.Која тема ја препорачувате како најдобра за разговор на прв состанок? :D
     
  2. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Разговорот ќе си тече сам, тој ќе каже нешто... ти дополнуваш и тоа е.
    Што зборува тој и ти истото.
    Само не се обидувајте да зборувате премногу бидејќи јазикот ќе ви се сплетка. :rofl:
    Муабетот сам по себе си доаѓа. :)
     
  3. young.lady

    young.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Imam 15 godini i toj ima 15 se znaeme od fb :)) neznam sto da zboruvam dajte nekolku temi ve molam :)
     
  4. Alone-Girl

    Alone-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    27
    Теми за разговор??
    Може да разговарате цела ноќ..
    Излегувања, каде излегува, што прави, каква музика слуша, што се запишал средно, кои филмови гледа, па навлезете подлабоко во некој филм, главни улоги, анализа на глумци, книги..
    Девојки, омилени пијалоци, каде на одмор, како поминува еден просечен ден, дали сака спорт, со што се занимава... Разговорот ке го водите, заедно не смао ти.. така да и тој ке отвара нови теми на разговор.
     
    На teffi.tkm му/ѝ се допаѓа ова.
  5. young.lady

    young.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски

    hh,za se ova sme zboruvale ^_^
     
  6. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Toa e лошо,што во денешно време повеќето од комуникацијата се остварува на виртуелен начин,на социјалните мрежи,а во живо кога ќе се видиме едвај едно здраво.
    Хендикепирани станавме и многу ограничени.
     
    На Amelia, glosipgirl, Lovely93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Не може да се избере одредена тема сега. Кога ќе се запознаете, ќе зборувате за нешто во кое и двајцата сте заинтересирани. Толку. :)
     
  8. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Не можеш да земеш ливче со теми, и во текот на разговор да ги штиклираш тие кои сте ги поминали. Разговор, особено на прв состанок воопшто не треба да се форсира, или ќе оди или нема да оди. Секогаш разговараш за општите работи за кои следува надоврзување при што ќе му ги видиш и размислувањата. Едноставно почнеш од нешто.
     
  9. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.338
    Допаѓања:
    83.598
    Пол:
    Женски

    Токму така и мислам дека оваа не се планира пр :ова ќе му го зборувам , ова ќе го прашам ,
    Самиот муабет си доаѓа сам по себе :)
     
  10. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    филмови. општо е. а ке му се спознае и вкусот. Тоа ке доведи до актери и актерки. Потоа можеби до книги или некои други познати личности. Или споредби со некои реални случки. Ова ваљда ке утепа 20тина минути ;)
     
  11. Thallia

    Thallia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2013
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    18.795
    Малку ми звучи глупаво ова, ова ваљда ке утепа 20тина минути |(
    Да се зборува нешто, колку да помине времето “предвидено“ за прв состанок... 20 минути за филмови, 20 минути за спорт, 20 минути за музика... Ма дај!
    Се согласувам со Summerlover, разговорот сам од себе треба да си тече,без форсирање и распоред од дома, ако се најдете на “иста фреквенција“ темите ќе си идат една по друга, без да мора да наметнуваш ти (или тој) некоја посебна тема и времето нема ни да го сетиш кога поминало
     
  12. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    па добро бе шо има везе ако имаш резервна тема на лагер? Не значи тоа дека ти си спремил од дома распоред за на памет, едноставно не оставаш на случајност да дојде тапа момент коа ќутат двајцата. Башка за да тече муабет треба да се почне од некаде. Мое мислење е дека од прилика треба да се знае што би можело да се збори, а дека потоа ќе доаѓаат сами зборови мн јасно, никој не може да знае како ќе тече разговорот и што соговорникот би прашал. Како и да е, според мене треба да се има некоја замисла, колку и да не испадне според планираното сепак на столчето ќе седнеш посигурен.
     
    На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Canay

    Canay Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Девојки...во ред ли е да му дадеш број тел на момчето после прв состанок?Се запознав со еден на семинар лани и една година веќе како на фб пишуваме, се зафркаваме, па ни излегоа многу заеднички работи , песни едно друго...прв пат ќе излезам со некој на состанок .Од една страна сум возбудена од друга страна па некако страв ми е незнам зошто :(
     
  14. bombona23

    bombona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.817
    Нема што да ти е страв... Зграпчи го моментот! ;)
     
  15. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Muabetot treba da se sostoi okolu slednite raboti:

    Pijachki. [ Po izborot na pijalokot, chovekot mozhe da se razotkrie karakterno ]

    Moda. [ Po izborot na modnite pravci i stilot, kako [ne]unikaten, isto taka. ]

    Umetnost. [ - || - ]

    Muzika. [ Muzikata e univerzalen jazik i taa mnogu vlijae na chovekot ]

    Seks. [ Seksot e prirodna rabota koja se sluchuva vo ovoj kosmos, treba da se diskutira, a najpogodno e da se pravi muabet za seks dokolku ste imale nekakva fizichka pobliska interakcija.]

    Sonishta. [ Site lugje imaat nekakov son, cel , koja shto sakaat da ja ispolnat. Dokolku mu ja znaeme na nekoj chovek celta vo negoviot zhivot, spored nekakva analogija mozheme da doznaeme mnogu za nego. ]

    &
    eventualno

    Sport. [ Sportot e mnogu bitna rabota za vitalen i zdrav zhivot na chovekot, sportot ni ovozmozhuva da imame zdravi tela vo kombinacija so zdrav duh i um. Fizichkoto zdravje e mnogu bitno zashto e direkno povrzano site prethodni tochki. ]




    Muabetot ne treba da se sostoi okolu slednite raboti:

    Religija. [ Bezpotrebno troshenje na vreme i debatiranje okolu istoto na mnogu shiroka tema, shto znachi deka dokolku vistinski bi sakale da dokazheme nekoja nasha teza vo debata bi izgubile 7 dena i na krajot i dvete strani bi bile vo pravo. Zakluchok? Ne treba na prviot sostanok da se pravi muabet za religija, ima vreme koga da se pravi muabet na taa tema i da se gricka semki.

    Obrazovanie. [ Tapa e da pravish muabet za obrazoven sistem i sistem voopshto ali mozhe da se pravi kratok muabet na ovaa tema , chisto radi osnovni informacii i sklop na prethodniot muabet ili idniot muabet shto se kreira preku ovaa tema zashto e socijalna tema. ]

    Sushtina na zhivot. [ Nikako na prviot sostanok da ne se razglaba premnogu so dlaboki misli i da se otkriva sushtinata na zhivotot , odnosno: Vashata sushtina vo toj moment e da se zapoznaete podobro i imate shansa da se zblizhite bidejkji ste vo flert sistem i ochekuvate zblizhuvanje i gorenje na strasti. ]

    Sekojdnevni muabeti. [ Sekojdnevni muabeti od tipot na zborenje za nekoj sportski natprevar, ili aktuelni loshi temi okolu toa kolku e losh fejsbukot ili internetot , ili deka nekoja bila ku33a ili nekoj ku23ar ..... koj i da se vashite glupi sekojdnevni muabeti ..' ]

    Politika. [ Voopshto ne bi trebalo da se pravi muabet za politika na vashiot prv sostanok, pa i voopshto vo vashata vrska ne bi trebalo da predstoi nekoj takov muabet losh. ]

    Muabet za bivshite. [ Ne bi trebalo da pravite muabet za bivshite, bidejkji bi mozhele da vi se izmeshaat chuvstvata i da nema dobar ishod od muabetot koj shto e sosema nebiten vo toj daden moment. ]


    Ova se nekoi osnovni kodeksi za socijalno odnesuvanje pomegju odnosot mashko - zhensko.
    Odete na DATE , uzhivajte vo zhivotot ionaka e premnogu kratok.
    Probajte samo da gi razberete rabotite vo vistinski pravec i se kje bide vo red!

    P.S: Ubavo e da si educiran, i zatoa nema potreba da se debatira i diskutira na ovaa tema, bidejkji so samiot muabet i sistem koj se prezentira toa e indikator za stepenot na edukativnost!
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Со сите наоѓам тема за разговор.
    Таква сум, би зборела за се.
    За коли, спорт, мотори ова она за било што колку толку ќе се најдам во муабет.
    Битно ми е да имаме доста заеднички теми, да не буљаме во телефон како идиоти
     
  17. fabulousniki

    fabulousniki Нов член

    Се зачлени на:
    15 септември 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Вака дечки,со него се гледам веќе 6 месеци али онака не е ништо сериозно кога ќе искочиме немаме тема за муабет пошто од различни градови сме,не познаваме исти луѓе а се гледа на двајцата ни е непријатно,а го сакам и тоа мнооогу ;( мислам дека и тој мене но сепак..а сме имале односи..кажете ми што да правам како да се опуштам и да најдеме за што да збориме:sweat:
     
    На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
  18. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Не треба нова тема за ова прашање, ниту па местото и е во љубов и секс.

    Он: Книги, филмови, јадења, одмори, работа, школо, факултет, случки од детство, интересни минати настани, автомобили, омилени парчиња облека, омилени места, планови за иднина..и еден куп други теми кои сами ќе произлезат при разговорот.
    И најважното, ти за твојот град, тој за неговиот. Безкрај теми на разговор за случки, места и слично.

    И не знам како фактот дека сте имале односи влијае на овој проблем..:?:
     
    Последна измена: 15 септември 2019
    На boo3 и Amellie13 им се допаѓа ова.
  19. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.984
    Допаѓања:
    4.839
    Пол:
    Женски
    А мене пак ме буни како може да го сакаш а да немате некоја тема за муабет

    Според мене љубовта доаѓа кога некој ќе го запознаеш 100% и го сакаш и покрај доблести и мани
    Според ова што го кажуваш нема некоја енергија помеѓу вас, инаку нема да можете уста да затворите кога сте заедно :)
     
    На oblace1, Someonespecial, IM.TMKQ и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.640
    Допаѓања:
    52.565
    Пол:
    Женски
    Не мора за луѓе да правите муабет. Гледајте што помалку да имате површни муабети, така нема да се запознаете добро. Има многу општи и интересни теми кои ќе ви помогнат да се запознаете многу подобро. Хоби, интереси, филмови, музика, работи кои (не) ви се допаѓаат, школо/факултет/работа, интересни случки, па и за некои настани кои се случуваат во моментот што можат да поттикнат да си искажите мислења. Може да зборувате и за нешто од областа на науката ако тоа ве интересира. :lol: Темите си се редат сами во текот на разговорот и кога ќе сфатиш од една тема на сосема друга сте се префрлиле. Велиш дека го сакаш, на овој начин можеш многу подобро да го запознаеш, а според мене нема поубаво од тоа преку разговор да запознаваш се повеќе и повеќе некој што ти значи. :)
     
    На Someonespecial и IM.TMKQ им се допаѓа ова.