1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Теми на муабет со пријателките..

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од prettyButerfly, 3 август 2010.

 1. prettyButerfly

  prettyButerfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  13
  Ви се случило ли некогаш да ви биде досадно со најдобрите другарки и да немате што да си кажете..? Во последно време не се случува ништо и немаме веќе што да збориме речиси се си имаме кажано..Дали е решение малку да го смениме друштвото..или да почнеме да излегуваме со нови луѓе..?За што зборувате вие со најдобрите пријателки..?
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Како бе со најдобра пријателка да немате теми на разговор |( Па со неа можеш точно за се да зборуваш, така да има бескрајно многу теми.
  Ах, мене колку ми недостасуваат седенките со другарките, па кафе пиење, па гледање, па оговарање :$ Сега сме зафатени со дечковци, со работа.
  А темава баш и не е некоја интересна. Сега ние ќе му ја мислиме да ти кажуваме теми за разговор со пријателка |( Извини на искреноста.
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. prettyButerfly

  prettyButerfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  13
  Искреноста е скап поклон не го очекувај од ефтини луѓе..Така да нема проблем..поз :)
   
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Само не знам зошто темава е во Насмевка , да не е треба да кажеме некои интересни теми кои потикнуваат насмевка па да ги употребите.
  А во врска со темата можеби со твојата пријателка се гледаш секој ден по многу саати и плус тоа се слушаш на телефон константно - епа нормално тогаш нема што да си кажите.
  Има многу теми на кои би можеле да разговарате, не мора да бидат од вашиот секојдневниот живот, сподели нешто што си прочитала, прокоментирајте за некое списание , некое телевизиско шоу,разменете мислења за некои работи за кои не се согласувате или поминете го цел ден заедно некаде на прошетка или забавувајќи се додека се разубавувате.
  Не мора секогаш да правите муабет за нешто, може да ви биде убаво и ако молчите , се забавувате не мислите на ништо, а притоа со поглед се разбирате.
  Има уште многу начини да ви биде интересно, натпреварувајте се во нешто и после тоа едната нека ја части другата.
  Ако почнам да пишувам што би можеле да правите ќе ми фати уште олку, да не биде :tmi: доста е .
  (се надевам ти дадов некоја идеја :) )
  ПС : Редактирав за да допишам и дека фемина може многу да те инспирира гледаш колку има теми па може и некоја да ти помогне ;)
   
 5. prettyButerfly

  prettyButerfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  13
  Фала на советите ми дадоа добри идеи :) Инаку темата ја направив во насмевка по грешка и сега незнам како да ја избришам.. :tmi: :$ ако знае некој нека пише
   
 6. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Може да биде префрлена од страна на админите ако има потреба :)
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Јас со мојата најдобра другарка мислам дека денот ни е мал, кога и да се видиме имаме осет дека поминало саат два, а тоа поминало 4-5 саати.Секогаш има нешто за бла бла.
   
 8. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Тој симпатијата...ахх 8)
  и озборување нормално :rock:
  тоа е дневна доза :emo:
   
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Можеме да си кажеме буквално СЕ. (зборувам за најдобрата другарка)
  Мешу нас нема тајни, и цел ден да седиме и да муабетиме малку ќе ни биде. Теми на разговор-никогаш доста. Љубов, секс, озборување, мода, музика... се, буквално се од секојдневниот живот, па се до тајни кои си ги знаеме само ние две.
  И многу сум среќна што имам кому да кажам се. :)
   
 10. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  Оговараме момчиња, најчеста тема! :D
   
 11. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  350
  Најчесто оговарање и муабет за дечковците :D :lol:

  Што друго се очекува?? :lol:
   
 12. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Оговарање,ги доработуваме заедничките планови,впечатоци,општо за животот,понекогаш за некои тешки ситуации-си зборуваме за се. :) Има бескрајно многу теми на кои можам да разговарам со неа !
   
 13. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  4.991
  Разговараме апсолутно за се. За шминки,фризури, си ги оговараме дечковците,кудиме ам и фалиме :!: :lol: никогаш не ни е досадно а често кажуваме шеги и се смееме до бесвест :rofl:
   
 14. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  345
  Пол:
  Женски
  Оговараме момчиња, се фалиме, се потсетуваме на луди случки.. :D
   
 15. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
  Па во последно време воглавно за...пари.
  Колку ни фалат, како до повеќе, како се трошат без да осетиме, животот овде, менталитетот, како со тек на време се гушиме со луѓето околу нас, со немаштијата на која сме се навикнале па се радуваме на ситни работи, како голем дел од нашите соништа отишле по ѓаволите, како сме си влегле во тој круг неосетно...за вака ли бевме...И како истото да го промениме, сепак не се откажуваме...
   
  На LadyNN и thinkerbell им се допаѓа ова.
 16. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Глупости од школо ...
   
 17. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Најчесто муабетиме за момчиња, смешни случки што ни се случиле како мали :D
   
 18. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Зависи со кои сум.
  Ако сум со школскиве,зборуваме нешто за школото,некои случки така како помали,нешто за мода,вамте тамте.
  А кога сум со овие постариве за се,буквално за се.Од тоа како нашколо,до теми за секс,брак,врски,машки,работа итн.,итн.
   
 19. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.102
  Пол:
  Женски
  Со најблиските за се. Проблеми дома, во врската, со нешто сосем десетто. За пропаднатава државичка каде за се ти треба грб и јаки врски (што ние немаме). Дека ако немаш влијателни родители патот за тебе ќе е трнлив.
  Сексот ни е задолжителна тема за релаксација, тука паѓа и некој трач.
  Буквално за се можеме да правиме муабет, без срам.
   
 20. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Прво за нас а после трачеви особено сега летото кога почнеме да излеваме симпатиии ова она па озборувањето ми е дневна доза