1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Теми на муабет со пријателките..

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од prettyButerfly, 3 август 2010.

  1. prettyButerfly

    prettyButerfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    Ви се случило ли некогаш да ви биде досадно со најдобрите другарки и да немате што да си кажете..? Во последно време не се случува ништо и немаме веќе што да збориме речиси се си имаме кажано..Дали е решение малку да го смениме друштвото..или да почнеме да излегуваме со нови луѓе..?За што зборувате вие со најдобрите пријателки..?
     
  2. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Како бе со најдобра пријателка да немате теми на разговор |( Па со неа можеш точно за се да зборуваш, така да има бескрајно многу теми.
    Ах, мене колку ми недостасуваат седенките со другарките, па кафе пиење, па гледање, па оговарање :$ Сега сме зафатени со дечковци, со работа.
    А темава баш и не е некоја интересна. Сега ние ќе му ја мислиме да ти кажуваме теми за разговор со пријателка |( Извини на искреноста.
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  3. prettyButerfly

    prettyButerfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    Искреноста е скап поклон не го очекувај од ефтини луѓе..Така да нема проблем..поз :)
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Само не знам зошто темава е во Насмевка , да не е треба да кажеме некои интересни теми кои потикнуваат насмевка па да ги употребите.
    А во врска со темата можеби со твојата пријателка се гледаш секој ден по многу саати и плус тоа се слушаш на телефон константно - епа нормално тогаш нема што да си кажите.
    Има многу теми на кои би можеле да разговарате, не мора да бидат од вашиот секојдневниот живот, сподели нешто што си прочитала, прокоментирајте за некое списание , некое телевизиско шоу,разменете мислења за некои работи за кои не се согласувате или поминете го цел ден заедно некаде на прошетка или забавувајќи се додека се разубавувате.
    Не мора секогаш да правите муабет за нешто, може да ви биде убаво и ако молчите , се забавувате не мислите на ништо, а притоа со поглед се разбирате.
    Има уште многу начини да ви биде интересно, натпреварувајте се во нешто и после тоа едната нека ја части другата.
    Ако почнам да пишувам што би можеле да правите ќе ми фати уште олку, да не биде :tmi: доста е .
    (се надевам ти дадов некоја идеја :) )
    ПС : Редактирав за да допишам и дека фемина може многу да те инспирира гледаш колку има теми па може и некоја да ти помогне ;)
     
  5. prettyButerfly

    prettyButerfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    Фала на советите ми дадоа добри идеи :) Инаку темата ја направив во насмевка по грешка и сега незнам како да ја избришам.. :tmi: :$ ако знае некој нека пише
     
  6. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Може да биде префрлена од страна на админите ако има потреба :)
     
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Јас со мојата најдобра другарка мислам дека денот ни е мал, кога и да се видиме имаме осет дека поминало саат два, а тоа поминало 4-5 саати.Секогаш има нешто за бла бла.
     
  8. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    Тој симпатијата...ахх 8)
    и озборување нормално :rock:
    тоа е дневна доза :emo:
     
  9. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Можеме да си кажеме буквално СЕ. (зборувам за најдобрата другарка)
    Мешу нас нема тајни, и цел ден да седиме и да муабетиме малку ќе ни биде. Теми на разговор-никогаш доста. Љубов, секс, озборување, мода, музика... се, буквално се од секојдневниот живот, па се до тајни кои си ги знаеме само ние две.
    И многу сум среќна што имам кому да кажам се. :)
     
  10. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.182
    Оговараме момчиња, најчеста тема! :D
     
  11. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Најчесто оговарање и муабет за дечковците :D :lol:

    Што друго се очекува?? :lol:
     
  12. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Оговарање,ги доработуваме заедничките планови,впечатоци,општо за животот,понекогаш за некои тешки ситуации-си зборуваме за се. :) Има бескрајно многу теми на кои можам да разговарам со неа !
     
  13. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Разговараме апсолутно за се. За шминки,фризури, си ги оговараме дечковците,кудиме ам и фалиме :!: :lol: никогаш не ни е досадно а често кажуваме шеги и се смееме до бесвест :rofl:
     
  14. Lady17

    Lady17 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    344
    Пол:
    Женски
    Оговараме момчиња, се фалиме, се потсетуваме на луди случки.. :D
     
  15. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Па во последно време воглавно за...пари.
    Колку ни фалат, како до повеќе, како се трошат без да осетиме, животот овде, менталитетот, како со тек на време се гушиме со луѓето околу нас, со немаштијата на која сме се навикнале па се радуваме на ситни работи, како голем дел од нашите соништа отишле по ѓаволите, како сме си влегле во тој круг неосетно...за вака ли бевме...И како истото да го промениме, сепак не се откажуваме...
     
    На LadyNN и thinkerbell им се допаѓа ова.
  16. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Глупости од школо ...
     
  17. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Најчесто муабетиме за момчиња, смешни случки што ни се случиле како мали :D
     
  18. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Зависи со кои сум.
    Ако сум со школскиве,зборуваме нешто за школото,некои случки така како помали,нешто за мода,вамте тамте.
    А кога сум со овие постариве за се,буквално за се.Од тоа како нашколо,до теми за секс,брак,врски,машки,работа итн.,итн.
     
  19. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Со најблиските за се. Проблеми дома, во врската, со нешто сосем десетто. За пропаднатава државичка каде за се ти треба грб и јаки врски (што ние немаме). Дека ако немаш влијателни родители патот за тебе ќе е трнлив.
    Сексот ни е задолжителна тема за релаксација, тука паѓа и некој трач.
    Буквално за се можеме да правиме муабет, без срам.
     
  20. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Прво за нас а после трачеви особено сега летото кога почнеме да излеваме симпатиии ова она па озборувањето ми е дневна доза