1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Теми на разговор со девојка во дискотека

Дискусија во 'Сингл' започната од Sungerot.Bob, 1 август 2013.

  1. Sungerot.Bob

    Sungerot.Bob Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Нов сум на форумов, потребна ми е вашата помош.
    Ве Молам кажете ми кога и се пушташ на некоја девојка во дискотека за што најчето разговарате. (предложете ми неколку теми за разгово со девојка кога сте во дискотека)
     
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    теми на разговор со девојка во дискотека

    У дискотека само пушчај пијачки и не се труди да и збориш и онака нема да те чуе...Мда!
    Девојка у диско не се фаќа,како да ти кажам...
     
    На Dvolicen, Name и Sungerot.Bob им се допаѓа ова.
  3. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    теми на разговор со девојка во дискотека

    Зашто и да збориш како што вика лилит нема да те чуе, најдобро порачај некоја пијачка кажи и дека е убава/ти се свиѓа и потоа речи и да прошетате до надвор

    Иначе нај бош муабет шо ми има праено еден во диско е за манчестер и барселона ( а јас маразам фудбал-како половина женска популација), така да еве ти една забранета тема за почеток :)
     
    На Sungerot.Bob му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.195
    Допаѓања:
    10.833
    Пол:
    Женски
    теми на разговор со девојка во дискотека

    Не постои тема на муабет за во дискотека. Местото не го бива воопшто за муабет.
    Моја препорака би било да одиш да се претставиш, искрено да си кажеш за што си дојден (симпатична си ми, се надевам може да се запознаеме, не би сакал да досадувам, се надевам дека ќе можеме да се спријателиме...) и ако можеш да извадиш некаков контакт од неа (бројче или во најмала рака фејсбук). После тоа да ја викнеш на кафе па да се запознаете како што треба.
    Можеби не е 100% функционално ова, но зборам од лично искуство. И кога сум била сингл и кога сум била во врска, секој кој културно ми пришол сум го удостоила со муабет, ама да ме бркаат машки по гужви во дискотеки ми е идиотизам. Стварно мислам дека фејсбук сега се дава како од шала, па можеш лесно да дојдеш до ситуација да си направиш релаксиран муабет со девојката. И таа да те запознае, и ти да видиш каква е она. А ако ја ќаруваш на пијачка, таква ич не ти треба. :)
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Ako uopste moze da se razgovara
     
  6. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Od glasnata muzika:D8)