1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Темна кожа околу вагината...

Дискусија во 'Тело' започната од mae5, 26 ноември 2010.

 1. mae5

  mae5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Девојки дали и на вас кожата околу вагината и анусот ви е потемна од телото???Дали постои некоја крема за избелуванје,или на козметичар?Ве молам помогнете ми некако,пишете ми.Однапред ви БЛАГОДАРАМ.
   
 2. ANELIJA

  ANELIJA Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  154
  Јас мислам дека такво нешто нема,мислам дека сеуште немам слушнато нешто такво за избелување на интимните делови.А како тоа ти е потемна од секогаш ти е така или.......Околу анустот мислам дека кај секој човек кожата е потемна за разлика од телото,а за вагината не знам за такво нешто.Секој има различна кожа :|
   
 3. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.713
  Кај мене е потемна ама не се оптеретувам со тоа. Не верувам дека има некоја што им е иста бојата таму долу и на рацете... Ноу веј !
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Абе ајде со што се оптеретувате. Не гледајте толку порниќи и таму има монтажи :) . Секој е со различен тен на кожа
   
  На Traveler$ и Anacid им се допаѓа ова.
 5. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.647
  :rofl: :rofl: :headbang: леле ама се изнасмеав, ја немав видено темата. девојко а мислиш дека тоа ти е ептен голем проблем:headbang:
   
  На impulsivna му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Па тоа е нормално!
   
 7. sirena4

  sirena4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  мене ми е потемна :( :( :( :( и ме нервира немозам да облечам бикини а да не мислам дека се познава
   
 8. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  ????е како може да ти се познава де?бикинито ти е од проѕирна кеса? :?:
   
  На Traveler$, LittlePinky, bastet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Леле, не скокајте веднаш аман, девојчето ваљда мислеше кога седи, со малку подраширени нозе |(

  Мене ме интересира од што потемнува кожата, тоа ме копка, а да ми смета, не ми смета воопшто
   
 10. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Може кожата на препоните да е потемна, исто како што некои имаат потемна кожа под пазувите.
  Тоа може да е од пот и синтетичка облека, па се развиваат некои бактерии, гљивици, што знам што ...
  Ама знам дека ако отидете на кожно ќе ве погледнат со една лупа ( сериозно ова, не ми се смејте :D ) и може да ви препорачаат некое шампонче или лосионче, па со редовно користење горниот слој на кожата што бил потемнет се лупи.
   
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.306
  Допаѓања:
  144.855
  Некои природно се темни,таква им е пигментацијата.А ако од чисте мире потемни,најчесто се работи за габа.Другарка ми има баш на бикини зоната и си се зеза на нејзина сметка,вика,чипка ми е на купаќот бе,шо?! :D Летно време најчесто се фаќа од пот(сакале или не сакале,синтетички веш и пот,погодна средина за разно-разни глупости),од базени и е упорна,но безопасна.Јас имав слично нешто ко бели точки,ги мачкав со канастен,ама пак се појавија,докторката ми рече помири се,а и не се страшни,ситни се,само јас ги забележувам,јес да тогаш упаничив,мислев рак на кожа сум фатила.
  А конкретно за анусот ( :D ),читав дека има крема за избелување,порно ѕвездите ја користат.
   
 12. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  434
  Пол:
  Женски
  знаЧи стварно женска работа :D на што ли не ке се најде маана, абе секој милиметар се прегледува дали е на место и тоЧка .
  лупа му е мајката! ;)
   
  На sugarlips и lola-86 им се допаѓа ова.
 13. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Се гледа и без лупа, тоа е маката ;)

  Него, какви се пак тие шампончиња- што се нема да прочита човек а :D
   
 14. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.306
  Допаѓања:
  144.855
  Извини ама ваков комплекс се фаќа од (да се редактирам,МНОГУ) гледање на порниќи. :D
   
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  Ц ц ц ме натеравте да се расчепатам, и фино културно да ја збутам главата доле и да се загледам :D

  Па мислам природно е нешто потемна, ама смета ли тоа? Мене ми е ок, барем за некој дел не ми треба солариум ниту пржење на сонце :lol:
   
 16. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  341
  Е доообро де :) И мене ми е потемна.. Има ли некој на кој не му е, а не е порно ѕвезда? Многу ме заинтересира. :D
   
 17. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Видете, се зависи од кожата, има и нијанси- некому кон розе му мава, некому кон кафено :P
   
 18. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  И мојата е потемна, одамна го имам приметено тоа ама не е ништо страшно, сосема е нормално. :)
   
 19. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  750
  Пол:
  Женски
  Потемна е па што. Мене не ми пречи, а ако му пречи на некој да ме ме гледа :rofl: :rofl: . Дечко ми штом не се пожалил ми е галје :)
   
 20. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.609
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  И на ова најдовте мана? абе жени си се жени :D и мене ми е млаце потемна една нијанса па што многу ми е гајле