Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Темна кожа околу вагината...

Дискусија во 'Тело' започната од mae5, 26 ноември 2010.

 1. ivanagoki

  ivanagoki Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  10
  мислам кај сите има нијанса потемна нее страсно
   
 2. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.646
  Знаев дека ми е потемна, ама мораше да се погледнам за да се осигурам, ама само нијанса, ништо претерано, а и каква и да сум додека не се буни Петко гајле немам :D .

  Мислам дека е нормално тоа да биде така, ете и машките во интимната зона исто имаат малку потемна кожа, така да до органите ќе да е, очигледно сакаат да се камуфлираат нечии помалку нечии повеќе ;) .
   
 3. linija

  linija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  19
  ЕЕЕЕ жени, таленти, потемни посветли поцрвени порозеви.... се ке приметиме, хехехехе, мислам дека е нормално во тој предел да е потемна кожата. bY THE WAY и мене ми е, а и мазиве мислам кога ке им дојде тоа моментот не им е баш до бојата:)
  Па демек нивните снег бели се:)
   
  На anngelique му/ѝ се допаѓа ова.
 4. macka18

  macka18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Mene ne mi e potemna, ista mi e. Moze li da mi potemne so vreme ?
   
 5. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.973
  Пол:
  Женски
  Мене на лицето, рацете и нозете ми варираат нијансите а не пак таму долу. Ок де, не драстично ама сепак, најнормално е, а и таква ни е пигментацијата на кожата кај интимните делови, поради неизложеност на сонце, постојано носење долен веш итн.
  Промената на пигментација на било кој дел се вика acanthosis nigricans и сум читала дека и исхраната многу влијаела врз тоа.
  Сепак не е нешто страшно за кое треба да се крева толкава паника. :)
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.794
  Околу анусот не знам каква е, ребрата ми сметаат да се видам :D
  А кожата на вагината.... жени мои, кога се туширав преска си викам Дај да се видам каква сум и штознам... :?: Не ми е баш различна. Можда малку накај розевко мава, ништо повеќе.

  Ех жени луди, на се‘ ќе најдеме мана :D
   
 7. pikolin4e

  pikolin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Многу цесто се замарав со оваа тема ама после сите постови кои ги процитав ме изнасмеавте и да ви казам ама бас и4 не ми е гајле веке :P хахахаха :rofl:
   
 8. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Ko ќе видиме 90% од одговорите на феминките значи потемни им се :D хахаха,,,шала на страна ретко кај кој не е,а и нормално е.Јас мислам дека со тек на време потемнува,депилации редовни и тоа е,порано и мене не ми беше до накај средно,али ете потемнела :D
  Сакав да кажам и од депилации со восок дека можно е,да не ме сватите погрешно дека мислам на влакната па и јас неарно се изразив :D
   
 9. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  221
  кога го видов насловот се замислив за што станува збор.После како што ги читав мислењата се изнасмеам. И мене ми е потемна,а тоа го дознав баш сега кога си се видов,хахахахахахаха.Ич не се замарам.Па и на крај краева ови мажиштава кога се запалени,мислам дека не гледаат ништо пред себе.добро пишавте погоре ,ЖЕНСКА РАБОТА. Ништо друго.
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.215
  Допаѓања:
  41.373
  да во америка го избелуваат
  чмарчето а за дундето не знам
  |( имам гледано дури и на емисија ова, и таа козметичарката што го правеше ова кажа дека порно звездите и се најчести муштерии, ама има и смртници што си го белат |(
  господе боже, па уште и за ова да се замарам ли :D Kој ви ја гледа у осталом? :)
  дечкото многу се замара па што боја ви е, се знае тој со што се замара :)
   
 11. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  Па нормално е. Јас сега се ѕирнав ко шашната и потемно е за нијанса како црвено бордо, али ништо страшно. :lol: :D
  Ќе се замара некој дотолку. Е сега ако е зелена ќе се подзамисли и уплаши, ама додека е вака терајте си :D
   
 12. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  176
  Баш сега проверив :D Потемно е малку :rofl:
   
 13. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  767
  Па мислам дека кај сите е таква од толку гледање ''филмчиња'' секакви мисли во глава се појавуваат. Нема да ве избираат да ''глумите во филмчињата'', па што толку е страшно. Тоа е нормално и кај некој е потемна кожата, кај некој малку се забележува, некои немаат (т.е. иста им е бојата). И да и кај мене за нијанса е потемно и не се потресувам, не ми се појавиле огромни топки доле или незнам што :^) , тоа е потемнување само, не е страшно може да се појави било каде на кожата каде настанува триење, потење или па само по да си настанe :D
   
 14. deer

  deer Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  39
  Потемната кожа на вагиналните усни се јавува кај оние што имаат по издолжени вагинални усни, и навистина изгледа одвратно, и многу машки тоа ги одврака да им пружат орален секс на девојките.
  За срека јас имам многу мали вагинални усни и се скриени во внатрешноста на надворешните вагинални усни бојата им е баш како што треба како и целата внатрешност на вагината. Точно е тоа дека нетреба да се секираме заради тоа но мислам дека тоа ни влијае на самодовербата, замислете си ситуација дали би можеле онака на светлина без никаков срам да раширите нозе за да машкото ви пружи орален секс, а кога знаете дека вагиналните усни ви се модри како да сте доживеале срцев удар.
   
 15. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.695
  А бе ајде, од кога изгледот одвраќа?! Скриен "мотив" мора да е реа :^)
  Среќа твоја. А од кај знаеш дека се ти е баш како што треба? 9/10 ти го имаат тоа потврдено или ?
  Ооооо и озрачена како фудбалски стадион со 3000 рефлектори без никаков срам би се отворила за игра ( :!: ако би имала :!: модар патлиџан меѓу нозе).  Мислам дека кај 90% од девојките вагината е за некоја нијанса потемна од останатиот дел.
   
  На Traveler$, Sofi.ja, girl.23 и 5 други им се допаѓа ова.
 16. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  284
  Има третмани за избелување на интимните делови барем кај анусот за вагина незнам но незнам зосто би пречело такво несто,но таквите третмани ги нема кај нас туку по западот и америка а мозе и во соседните земји,но тоа го прават оние глумиците,мене искрено не ми смета таквата пигментација ај сеа тој соврсен да не е па ја ќе се мислам дали ми е темна или светла ако за ситници се фаќаме тој ќе треба да си ќути да не го фатам за неговата ситница :D
   
 17. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.542
  Ако на партнерот му пречи потемна кожа кај усните, тогаш треба да се запрашам колку ме сака. По некое време ќе му пречи и тоа што носот ми е по накај лево, што левата брадавица ми гледа на југоисток а другата право, што имам три испукани врвчиња на косата...безвезно цепидлачење.

  Бидејќи не заработувам со вагината, не ми е потребно да изгледа како на тетките од срамотните филмови. Се дур си ја одржувам хигиената, нема никаков проблем за односи со партнерот, особено не за орален (поголеми уснички, да има што да ушмука, нели).
   
  На Traveler$, Meggy, figgiMK и 5 други им се допаѓа ова.
 18. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.888
  Имам и јас темна кожа дури и како маслинка боја мава :tmi:
  Уште кога бев мала,се грижев од што ми е?
  Mајка ми кажа дека од менструацијата така ни се правело :?:
  Mене и ден денес ми е срам да се слечам на плажа,но еве читам сите сни имале и нормално било :whew: :)
   
 19. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  Најнормално е кожата во и околу вагината да е со потемна боја. Вагината не е бела.
  Исто и кај машките, пенисот, јајцата им се со поинаква структура на кожа.

  Се чудам од кога тоа што е природно станува ненормално?

  Најверојатно од гледање филмови, каде порно актерите прават постапки за белеење на кожата (постојат и се прават вакви зафати, ама кај нас уште не се познати), па стекнуваме погрешно мислење.

  И најнормално е на секоја жена да и е различна нијансата, некоја е потемна, некоја посветла....ништо страшно. :)
   
 20. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.298
  http://www.youtube.com/watch?v=PMVdMZe48-A

  може ова да помогне :)
  и она Анусното кое го зборевте погоре( јас го гледав на ТВ но тука е како изгледа )
  ххехехе
  http://www.youtube.com/watch?v=93r8BF6sHqM
  поззз до сите Феминки кои се препотеретуваат со секакви ситницииии
  затоа после МАЖИТЕ живеат ПОДОЛГО :lol: