1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Темница или свеќи?

Дискусија во 'Секс' започната од koritsaki, 21 март 2010.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.948
  Допаѓања:
  103.418
  Пол:
  Женски
  Mene po romanticno mi e so sveki :) ako e temno nema nisto da vidam , a ako e mnogu svetlo pa glupo e.. :D
   
  На ♡BuBaLe♡, aleks blond и crazylady им се допаѓа ова.
 2. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Свеќи-дефинитивно! најубаво е и ептен романтично...
   
  На Vik-to-ri-Ja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Свеќи свеќи свеќи. И по можност ароматични :D
   
 4. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Nesakam vo temno.no nesakam ni vo epten svetlo....najubavo mi e i mene taka so priguseno svetlo dali so sveki,lamba ili nesto sl ne e bitno
   
 5. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  свеќи! :D
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.870
  Допаѓања:
  65.857
  Пол:
  Женски
  Не сум баш по свеќите, Обично само мониторот од комп свети.
   
  На Lolo5, biGirl и anna91 им се допаѓа ова.
 7. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  и јаас исто така,и само мониторот од комп свети :lol: :lol: :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Ако се поише свеќи , мисли му ја цело време хахахаха се шалам .. Свеќи да.. мада од возбуда не приметувам ни свеќи ни нишо .. сеедно ми е :D
   
 9. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.051
  Допаѓања:
  199.222
  Пол:
  Женски
  Никаква темница... светло од столна ламба е најдобро... ама од оние сијаличките со daylight светлина, плави се по боја... а може и дневно светло 8) посебно насабајле :D
   
 10. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Па ни многу светло, ни многу темно, ама дневна светлина никако :D Не дека се срамам од него, ама би чувствувала некоја непријатност :)
   
 11. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  sveki i toa mirizlivi!!po moznost i po nekoe mirizlivo stapce..mmm :)
   
 12. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Дефинитивно романтика со свеќи ;)
   
 13. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Свеќи во секој случај :mrgreen: која атмосфера ја даваат! :)

  [​IMG]
   
  На Vik-to-ri-Ja му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mija

  Mija Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  25
  Свеќички дефинитивно најубаво ми е :D светлина несакам многу ни па да е многу темно да неможеме да се најдеме ....некако со свеќи ми е идеално ;)
   
 15. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Јас сакам свеќички, ама дечко ми ич не ми е романтичен....Единствено што свети е мониторот:(
   
 16. butterfly89

  butterfly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  103
  sveki nekako mi e najubavo,najmnogu gi sakam svekite so miris na kafe i karamela a i si imam sreka bideki i decko mi saka ;)
   
 17. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Свеќи или било каква пригушена светлина.Пресекси и магично возбудливо е да се гледаат сенките на телата.
   
 18. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344
  свеќи се знае и поромантично е и за кревање на адреналин,обично имаме многу свеќи па и атмосферата е пожешка
   
 19. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Свеќи или малку пригушена светлина,само да не е скроз темно.
   
 20. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Свеќииии, или скроз бел ден, многу ми е филингско така :D