Темница или свеќи?

Дискусија во 'Секс' започната од koritsaki, 21 март 2010.

 1. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  хм...се виделе и свеќи и се....како да не.... :doh: ма само гледаме музиката малку да е во ред зошто ако мене не ми е по вкус сум многу нервозна .четсто муизката ме опушта...а за свечи и такви работи не обрнува дечко ми внимание....еднаш спремив такво изненадување...и нова сески долна облека...тој не ги забележа свеќите право намене навали..... :$
   
 2. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
  Свеќичкиии :) :) :) поромантично е :inlove:
   
 3. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Свеќи секако. Ем е пригушено светло ем е толку романтично.
   
 4. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Свеќи, ружи и секси долна облека . . .класика ;)
   
 5. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Вечерва водевме љубов на свеки и светеа греашите од греалицата.Беше романтично.Свеките ги купив поред некој ден црвени како изненадување. :D
   
 6. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.710
  Зависи од расположението, но сепак кај мене не игра голема улога дали е на светло, темно, или свеќи. Секако ми е убаво, кога веќе е дојдено до таа ситуација не пребирам. :lol:
   
 7. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  142
  слабо светло преферирам. Скроз теминца ми е глупаво некако :)
   
 8. simonice

  simonice Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  98
  Само темница,ни свеки ни други чуда ;)
   
 9. fff

  fff Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Иако во глобала ко ќе сум со чупе веќе имам направено некоја атмосфера со сфеќи, рефлекторчиња и слични глупости, некогаш премногу ме пали тотална темница. Има нешто интересно кога двете тела се голи во ноќта, допирот е поинтензивен а и сексот е некако пожежок. Незнам дали ја преферирам едната или другата атмосфера, но ко ќе размислам почесто е под некакво светло.
   
 10. SEKSI.BARBI

  SEKSI.BARBI Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  41
  Свеќичкиии :) :) :) поромантично е :inlove: :lol:
   
 11. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  2.958
  даааааааааааа свеќички.не сум по романтиката ама ги обожавам
   
 12. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  49.164
  Пол:
  Женски
  Цело време се прашувам дали сум единствено женско на планетава што мрази свеќи. И свеќи, и миризливи стапчиња и слични глупости. Не можам да поднесам.
  Така да, темница дефинитивно :)
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bubeeeeee

  Bubeeeeee Активен член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  0
  Свеќи-дефинитивно!
   
 14. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.350
  Допаѓања:
  3.506
  Пол:
  Женски
  Свеќи за време на секс НЕ! Ама за романтична вечера зошто да не.
   
 15. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  10.722
  Пол:
  Женски
  Свеќи и тоа миризливи :)
   
 16. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  свеќи со мирис на чоколадо ванила или рози поубаво нешто нема
   
 17. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.984
  Пол:
  Женски
  Темница не, свеќи може, ама највеќе сум за пригушено светло.
  Во комбинација со сензуална музика - најдобра атмосфера.
   
 18. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.908
  Бев љубител на свеќите, но во последно време баш и не ги сакам.
  Пригушено светло е океј за некоја романтична атмосфера.
   
 19. la-lita-e

  la-lita-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  150
  Не е баш добар изборот,темница-ништо не можеш да видиш само у,ау не таму ваму,потера по Нештото,свеќи кога има умот ми оди само да не се потпали нешто :D
   
 20. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  Јас сум за свеќи во комбинација со добра романтична музика, можеби саксофон, нешто споро но добро :) и останатото само ке си дојди :)