Темница или свеќи?

Дискусија во 'Секс' започната од koritsaki, 21 март 2010.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.083
  Допаѓања:
  74.349
  Пол:
  Женски
  Јас! :lol:
  Ако се миризливи свеќите и ставени подалеку од „местото на злосторот“ :lol: тогаш може. А онака за клише романтики - не сакам.
  Иако сум ракче, не сум таков тип. :tmi:
  Миризливите стапчиња ме тераат на кивање и повеќе ми мирисаат на зачадено, отколку на рузмарин, сандалово дрво и какви уште ги има.
  Темница не сакам, а пригушено светло ми е сосема океј. Па не би ми сметало и светло, воопшто. :)
   
 2. DiPi

  DiPi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  29
  свеќии се разбира, да распукаме романтика :inlove: :inlove: :inlove:
  али секако не сме секогаш во можност :D
   
 3. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  свеќи нормално ама со голема претпазливост да не испадне паника а не романтика :D
   
 4. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  142
  свеќи... :inlove:
   
 5. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  И ние со пригусено светло само мониторот од компјутерот свети :) а поретко со свеќи
   
  На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.126
  Допаѓања:
  68.051
  Пол:
  Женски
  Свеќи , многу е поромантично и некое музиче во позадина нешто еротска музука уф уф убавини ! :inlove:
   
 7. Audrey16

  Audrey16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  50
  Не сакам секс во темница...се нервирам! Така да мојот избор би бил свеќи.
   
 8. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.381
  Допаѓања:
  29.504
  Пол:
  Женски
  Какви свеќи, какви романтики....Кога ке ме грабне, ништо не ми треба :rofl:
   
  На Anne15 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.331
  повеќе не ми игра улога дали ќе е темно,светло,полутемно, може како додаток некогаш свеќи да се разбие монотонија... ;)
   
 10. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.972
  Пол:
  Женски
  свеќи дефинитивно...прекрасна романтика и преубави чуства.
   
 11. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Гледам повеќето сте за свеќи, а јас пак не сум пробала. :D Мене највозбудливо ми е во темница и потполна тишина, кога само воздишките се слушаат и само допирите се чувствуваат. :inlove:
   
 12. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.972
  Пол:
  Женски
  Tреба да пробаш, незнаеш што пропушташ.... :)
   
 13. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Би сакала и ќе пробам прва прилика, само ќе ги ставам подалеку да не може беља да се направи. :rofl: Инаку ни јас ни партнерот не обрнуваме многу внимание на такви работи, затоа и не ни текнало досега. :lol:
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 14. sexybaby

  sexybaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  62
  Најчесто е светлото од мониторот,ама и со свеќи не е лошо :D
   
 15. s.h.i.l.a

  s.h.i.l.a Нов член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Свеќи, зачинети со амбиентално светло :)
   
 16. Dea8

  Dea8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  76
  Свеќи! Не сакам темница, сакам да гледам и да уживам во глетката :lol: кога има убави работи за гледање :P :$ :D
   
 17. kikitta

  kikitta Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2009
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
 18. Sedmica

  Sedmica Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  149
  свеќи да ја гледам во очи,како ужива во она што и го пружам :D
   
  На Veki4kaa, sexybaby и Dea8 им се допаѓа ова.
 19. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  973
  И двете. Зависи ..
  :)
   
 20. MalaMedena

  MalaMedena Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  175
  не знам како е со свеќи, ама со амбиентално светло и темница супер е..и некое музиче :D