Темница или свеќи?

Дискусија во 'Секс' започната од koritsaki, 21 март 2010.

 1. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.887
  Пол:
  Женски
  Свеќи...
   
 2. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.121
  Допаѓања:
  7.961
  Пол:
  Женски
  Јас сум за свеќи. Последниот пат кога запалив неколку свеќи, он ми рече "ако пробуваш да ме легнеш, нишо не праиш со свеќиве" :D баш со овие зборови. Него го асоцираат на немање струја, па затоа поише ми се за специјални пригоди ако имам услови сама да си спремам атмосфера. :wasntme:
   
 3. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  17.717
  Пол:
  Женски
  Свеќи.[​IMG]Црвени и бели и не многубројни :)

  п.с.Може и ламба некоја шо не свети мн јако да е пригушена малце :)
   
 4. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  2.864
  Пол:
  Женски
  Свеќи :inlove: најдобро е, и дава друг шмек на атмосферата :wasntme:
   
 5. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.497
  Пол:
  Женски
  Свеќи ! поромантично е :lol:
   
 6. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.327
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Свеќи? Не сме по романтиките. :D Што се однесува до мене, можам и во темница и на светло и со свеќи. Сеедно, ама практикуваме пригушено светло, со ламба најчесто.
   
 7. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.245
  Допаѓања:
  116.438
  Пол:
  Женски
  Не мора да се свеќи, само нека е ептен пригушено светлото. Еднаш имам запалено свеќи, миризливи, демек за поромантична атмосвера, ама беше ептен блиско до нас, па ја забравме, секунда фалаше да се потпали нешто. И никад више не би запалила али вакво прожекторче би си купила
  Screenshot_8.png
   
  На kravce и Veki4kaa им се допаѓа ова.
 8. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  6.683
  Пол:
  Машки
  свеќички...романтика си е романтика..класика
   
  На Liu, crazylady и Sesil им се допаѓа ова.
 9. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  348
  Пол:
  Женски
  секако дека свеќи. една,две или три додека да дојде во стилот на пригушено светло и после може да започне играта :D :D :D
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 10. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.551
  Допаѓања:
  7.437
  Сум немала досега со свеќи ама баш би сакала некогаш така со малку пригушено светло.:l::l::l:
   
  На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
 11. lealealea

  lealealea Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2013
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  264
  Пол:
  Женски
  И двете немам секогаш при рака свеќа
   
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.995
  Допаѓања:
  97.935
  Пол:
  Женски
  И двете :D
   
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.489
  Допаѓања:
  47.292
  Пол:
  Женски
  Досега не сум пробала со свеќи, но тоа е нешто што мора да се проба.
   
  На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
 14. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  965
  Пол:
  Женски
  Поубаво ми е во темница .. :inlove:
   
 15. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.117
  Пол:
  Женски
  Темница :devil:8)
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.589
  Алергична сум на свеќи и на сите останати романтични моменти
   
  На krEM4Eto и ku4ence им се допаѓа ова.
 17. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  287
  Пол:
  Женски
  Во темница,свеќите не ме палат
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 18. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  Свеќиии дефинитивно има некоја посебен шмек шо додава на сето тоа не потценвајте пробајте првоо
   
  На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  22.742
  Пол:
  Женски
  Преферирам со свеќи :D. Ниту сакам да биде светлу ниту пак целосно темно, со една-две пловки е супер (y)
   
 20. Frose Nose

  Frose Nose Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да е запалено светлото доколку е можно, сакам да го доживеам момернтот и визуелно не само физички. Јас сум особа која повеќе ужива визуелно отколку физички, пример повеќе сакам убаво декорирана храна отколку префкусна ама ниубава за око, повеќе сакам згоден фраер со добри атрибути со кои ќе можам да наполнам очи отколку незнам ти ја каков љубовник... Затоа темницата не само што ме плаши туку ако не го гледам партнерот едноставно не го доживувам моментот. Додека свеќите некако ми го оптеретуваат видот и имам некои глупаво чувство како да се гушам. Ова ми се случува исто кога ќе снема струја и ќе треба да се запали свеќа, за мене тоа е страшен момент.