Темница или свеќи?

Дискусија во 'Секс' започната од koritsaki, 21 март 2010.

 1. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.631
  Допаѓања:
  51.461
  Некое пригушено светло да, свеќи не сакам. Загушливо ми е некако, ме нервира, а и ќе ме деконцентрираат :|
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Stariot

  Stariot Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Машки
  свеќи, дефинитивно....:mm:
   
  На krEM4Eto и Liu им се допаѓа ова.
 3. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.906
  Пол:
  Женски
  Sveti samo monitorot dodeka vo pozadina pee the weeknd 8)
   
 4. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  4.977
  На LED неонки :D

  [​IMG]
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 5. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.906
  Пол:
  Женски
  Ke ja oslepesh ahahha :D
   
  На Petar80 и Згодно Момче им се допаѓа ова.
 6. NOVAVON

  NOVAVON Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  438
  Пол:
  Женски
  Многу свеќи.
   
  На Згодно Момче и Petar80 им се допаѓа ова.
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.240
  Допаѓања:
  267.400
  Пол:
  Женски
  Небитно ми е и едното и другото
   
  На Balint и Petar80 им се допаѓа ова.
 8. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.976
  Допаѓања:
  102.280
  Пол:
  Женски
  Свеќи :)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  44.735
  Пол:
  Машки
  Битен ми е моментот небитно дали светло или пригушено светло
   
  На Dadusicka, SummerGirl и joy1 им се допаѓа ова.
 10. beauty007

  beauty007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2018
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  640
  Пол:
  Женски
  Телевизор :rofl:
   
  На st2007, SunnyGirl2 и goodboy им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  23.927
  Допаѓања:
  188.035
  Најмалку една сијалица од 100 вати.
  Сакам да гледам се'.:emo:
   
 12. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  995
  Допаѓања:
  14.670
  Пол:
  Женски
  Рефлектори
   
 13. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  4.402
  Пол:
  Женски
  и двете повеќе свеќи на темница јако е :makeup:
   
 14. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  2.000
  Допаѓања:
  55.789
  Пол:
  Женски
  Свеќи
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  4.841
  Допаѓања:
  58.675
  Целосна темница не сакам. Сакам пригушено светло, но не мора да е од свеќи. Тие се добра опција ако се миризливи :inlove:
   
 16. insecure man

  insecure man Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2020
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Машки
  sveki za romantika.. prigusena svetlina.
   
 17. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.731
  Може и свеќи и темница. Не сакам светло. Ми пречи на очите. Свеќи не сме запалиле за да не изгориме нешто.
   
  На Arjanit2021 и hermosa им се допаѓа ова.
 18. TheBojan

  TheBojan Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2021
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки
  Sveki, priguseno svetlo...
   
  На tamche995 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.165
  Допаѓања:
  8.265
  Пол:
  Женски
  Свеќи :inlove: опседната сум со нив
   
  На hermosa и TheBojan им се допаѓа ова.
 20. Nekogas I sega

  Nekogas I sega Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2020
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Машки
  романтика и свеќи, ми делува опуштачки.