1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Темни кругови околу очите

Дискусија во 'Лице' започната од Milickaa, 24 јануари 2010.

  1. caculence

    caculence Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    a се примеќа без пудра? дека не можам да поднесам пудра... :(
     
  2. B.B.B

    B.B.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    :?:


    и јас сум со истата мака...и верувај од малечка ми се така ..не се подочњаци туку само темни кругови и таму кожата некако е потенка околу очите ...и нз зошто али на десното око ми е така потемно и повеке ми се познава...а за слики уффф малтретирање кога се шминкам имам голема мака ..па и имам мн светол тен ...ништо не помага ..затоа hellp
     
    На zajceto му/ѝ се допаѓа ова.
  3. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.093
    Допаѓања:
    6.829
    Пол:
    Женски
    Па види..има различни креми за темните кругови околу очите...на нивеа,авон,орифлејм...Кој најмногу ти одговара на кожата :)
     
  4. Simona-M

    Simona-M Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
  5. Vodolijata

    Vodolijata Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    683

    Вака маскава е баш за тие темни кругови. т.е подочници...Читав викаат има ефект:
    Пола мала лажичка квасец во прав, се меша со една мала лажичка јогурт. Се нанесува со вата(памукче) навечер, така ќе си легнете и наутро ке видите фантастичен ефект. П.С. Колку е ефикасно незнам не сум пробала, никогаш не сум имала подочници.Се надевам ќе ви помогне :) Поздрав па пишете дали имало ефект.....
     
    На zajceto и Nattalie им се допаѓа ова.
  6. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276

    и јас го читав истото само неможам да најдам квасец во прав. Дали некој знае каде може да се најде? Гледав во тинекс немаше.
     
    На zajceto му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Vodolijata

    Vodolijata Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    683
    и јас го читав истото само неможам да најдам квасец во прав. Дали некој знае каде може да се најде? Гледав во тинекс немаше.[/quote]

    Мислам дека едни пакетчиња со има жолти Панко пишува на нив ,тоа ставаат сеа почесто во тесто наместо обичен квасец мислам дека може да послужи затоа што и тоа е квасец во прав па нз.....
     
  8. Loly5

    Loly5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    6
    Вака, има квасец во прав во секој поголем маркет. Јас секогаш го употребувам место обичен квасец и за готвење. Се наоѓа некаде кај што се наоѓаат прашокот за пециво или ванилиниот шеќер, во ќесички големи колку нив, значи мали пакувања се. Само внимавајте да не се збуните (така јас згрешив на почетокот) барајте кавсец во прав а не адитив за тесто - ова го кажувам зошто имаат скоро иста сликичка, а буквите се мали така да внимателно прочитајте.
    Се надевам дека ќе успеете да најдете.
    Поздрав до сите :)
     
    На zajceto му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Лоли фала што ми посочи каде да барам, јас цело време барав квасец во прав, а тоа да ти бил сув квасец. Денес купив се вика ли до и вечер ќе ја направам маската па ќе видам што ќе биде. Уште еднаш фала
     
    На zajceto му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Loly5

    Loly5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    6
    Нема проблем sesilija, баш ми е мило што ти помогна мојот коментар.
    Поздрав до тебе :*
     
    На zajceto му/ѝ се допаѓа ова.
  11. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    I jas isto i koga sum naspiena i ne sekogas imam crni krugovi okolu ocite. :worried: :worried:
    A vaka imam svetol ten i se poznavaat da ne kazam mnogu ali dovolno |( .Koristam korektor ali pak se poznavaat.Slusnav za laserska korekcija ama nz ne sum dovolno informirana dali znaete nesto za toa ??? :|
     
  12. buzzle

    buzzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    7
    И јас имаммм, ги мразам :envy: :envy: :envy: а и плус тенот ми е поцрн :doh: ама од кога видов дека нема лек за тоа си ги носам на лицето како да сум поубава со нив :D ако ме сака некој ке ме сака каква што сум..ако на некој му сметаат то е негов проблем :lol:
     
  13. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Пробајте со кругови од краставица. Нема целосно да исчезнат но ќе ги намали :)
     
    На zajceto му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    Ја користел ли некој NIVEA VISAGE NATURAL BEAUTY и дали има ефект??
     

    Прикачени фајлови:

  15. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Краставиците помагаат моментално. Барем неколку пати имам пробано и после тоа пак ми се познаваат темни кругови. Добро, мене не ми се хронични, ми се познаваат само кога сум ептен изморена или ненаспана.

    Инаку, пробјате со чај од камилица. Пред спиење, да ставите филтер ќесичи на очите(изладени) и така да поспиете. Или утрото да ги ставите. Не само што помага за круговите, туку и добро е за иморени и отечени очи.
     
  16. barbie5678

    barbie5678 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    mislam deka mozi ova da pomogni:
    stavi na vecer dve metalni lajci znajs kakvi da stojat cela nok vo frizider i sabajleto cuvajgi pet minuti na podocnicite!
    isprobaj.
     
  17. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.093
    Допаѓања:
    6.829
    Пол:
    Женски
    Темните кругови околу очите се корегираат со коректор.Многу помага еден коректор во стик на авон.169 денари е,а помага стварно! Ideal Shade Corector

    [​IMG]
     
    На zajceto му/ѝ се допаѓа ова.
  18. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Ако е тој од Авон и јас го имам..Помага..покрива и пред се пак си изгледаш природно ;)
     
  19. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    14.392
    Пол:
    Женски
    И јас исто така имам проблеми со подочниците,без разлика дали сум спијана или не имам темни кругови околу очите и најмногу ги мразам...ги разгледав советите дадени во постарите постови,па одлучив да си го порачам Ideal Shade Corector од Авон,но не знам само која нијанса да ја одберам..дали посветлата (fair) или потемната(Medium)?
     
  20. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    ова со лажициве одамна се готвам да го пробам , знам да шетам како вампир навечер и потоа наутро
    со подочници да се разбудам :D ставам коректор и ок е , ама ќе пробам секако со лажициве деновиве незнам зошто ме фати мерак за ова :D