Темни кругови околу очите

Дискусија во 'Лице' започната од Milickaa, 24 јануари 2010.

 1. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  ^^ Каде можам да ја најдам кремата?? :wasntme:
   
 2. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Кремата на докторс ја купив од една продавница, од оние помалите продавнички што држат секаква роба, незнам дали ја има во поголемите маркети и аптеките зошто ја купив случајно пред 2-3 месеци, а други нивни производи не користам и незнам каде се може да се најдат.
   
 3. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  И јас ја има кремава на Дкторс, ама мене така ми стои дома :wasntme: Ставав одреден период не забележав никакви резултати и прекинав да ја нанесувам.Ај можеби пак ќе почнам да ја користам.Ти по колку време забележа резултати :?:
   
 4. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Карина8 за се да има резултат треба да помине извесен период, ја ставав едно 2 недели од кремата и ајде ги видов оние кремите за очи од авон што се и се префрлив на нив. Од тие ставав некои 2 недели и немаше ама баш никакво фајде и пак се вратив на оваа кремата од докторс. И сега кога би ги споредувала тие две подобар ефект имам од оваа на докторс. Најголемата грешка ја правиме што пробаме едно и за кратко време бараме резултати и ајде па се префрлеме на друго.
   
 5. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Абе јас ја користев долг период, месец и повеќе ама не забележав никакви резултати.Добро зависи и до кожата, на секоја кожа не делува исто..ама кај мене немаше ефект.Еве ја дома ми стои, ај може ќе пробам пак да ја користам.
   
 6. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.281
  Допаѓања:
  8.180
  Да, да. Токму таа е. И јас од веро ја земав 80 денари. Сега нормално дена од една вечер резултати нема да има :) ама како што кажав ефтина е, па може да пробате и многу споро се троши. Ако сакате ќе го сликнам кутивчето па ќе го прикачам, ако го интересира некој

  едит: еве ја
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_0163.JPG
   IMG_0163.JPG
   Големина на фајлот:
   163,9 KB
   Прегледи:
   355
  На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Крема има во Unique од Clinique е. :D Ама околу 3000 беше. За жива глава не давам толку пари на мало кремче колку кутивче за гроздова маст. -.-
  Радо ќе си ги покривам подочниците кои од мала си ги имам на мене и тешко се тргаат, со шминка. Техниката која ја користам најдобро ми ги покрива.
   
 8. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  Ја користев истата ја мачкав секоја вечер редовно и вчера ја потрошив, ефект нема ама никаков. И јас се надевав на резултати по подолго користење ама ништо од тоа. А пред околу една недела на српскиот топ модел имаше еден шминкер и им препорача крема за хемороиди. Е сега која незнам, ама верувам дека има ефект само што немам храброст да пробам, ако некоја се реши да проба нека пише ве молам
   
 9. Lilian

  Lilian Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  12
  Многу долго време имам подочници. Со ништо живо не можам да ги тргнам или покријам. Ми беа проблем на почетокот,но со тек на време почнав да не им придавам никакво значење и не ми се проблем :) Се навикнав да живеам со нив :)
  Инаку,често некој знае да ме праша дали сум на дрога или алкохол :puke:
   
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Истиот проблем го имам и јас. Големи темни кругови под очите, најмногу ми се изразени кога не спијам доволно. Многу лошо изгледаат. За среќа, многу лесно се покриваат со коректор и не се забележуваат.
   
 11. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Ќе си ѓи покриеш со коректор и нема да се познават ;)
   
 12. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.492
  И јас сум во потрага по нова крема за очи.
  Пред неколку години, на самиот почеток на Авон во МК, ја нарачав кремата од Anew со две компоненти, за капаците и за подочниците. На времето бев задоволна, незнам дали сеуште го оддржуваат квалитетот. Гледам дека истава е на попуст во тековниот каталог, може ке ја нарачам.


  Инаку, ако некој може да си дозволи поскапа крема, од срце ја препорачувам Advanсed Night Repair Eye на Estee Lauder. Девојката што ми прави третмани веднаш забележа разлика и ме праша што ми се случува со подочниците ;) Ги има и кај нас но поефтини се на Duty Free, мислам околу 45Е. Гелче е, со многу мала количина се покриваат двете очи и трае долго време. Жал ми е што во моментов не сум во состојба да си ја купам :(
   

  Прикачени фајлови:

 13. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.413
  Допаѓања:
  1.627
  Пол:
  Женски
  Коректор и ништо друго.Јас користам MaxFactor коректор во стик и не е лош, ама би сакала да пробам нешто друго :D
   
 14. peperutce

  peperutce Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  [mod-reklama:15rdp7ft][/mod-reklama:15rdp7ft]
   
 15. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424

  Како изгледа овој коректор, и цената?
  Јас користам од орифлејм absolute concealer for eyes, ама не сум задоволна зошто има како светки и многу глупо седи. Инаку овој проблем сега гледам дека го имаат многу, а се си мислев дека ја сум меѓу ретките.
  Инаку и мене ми се впечатливи, мешам ставам пудри креми коректори пудри во прав и што уште не, ама џабе, многу се познаваат. Особено накај внатрешниот дел како дебела линија... многу грубо стои. :'(
   
 16. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.413
  Допаѓања:
  1.627
  Пол:
  Женски
  Коректорот е мал, црн, на него пишува Pan Stick, го имаш во сите парфимерии кај што има Max Factor, а цената му е околу 500 денари, мислам.Убаво покрива, барем за мене ;)
   
  На Emma89 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. GreenEyedBabe

  GreenEyedBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2010
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  22
  Девојки имам прочитано дека мастите против хемороиди помагале за подочњаците!
   
 18. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Го користи ли некој овој рол он? Има ли некои резултати од него? Сакам да го купам, но пред тоа сакам да слушнам некој коментар од вас за него....?
   

  Прикачени фајлови:

 19. TheIdealMe

  TheIdealMe Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  82
  Прекрасен е деффинитивно... многу си го сакам дури и резерва си купив :tmi: знам луда сум, ама си го сакам :$ прекрасно ги покрива подочњаците, барем моите
   
 20. Buba-Mara

  Buba-Mara Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  61
  Која цена е и кај може да се најде?? :)