Темни кругови околу очите

Дискусија во 'Лице' започната од Milickaa, 24 јануари 2010.

 1. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.097
  Допаѓања:
  1.277
  Порано го купував коректорот на Golden Rose ама сега тетката од Зелено пазарче ми го препорача коректорот на Импала.Иста цена се и двата - 150 денари.Лично мене на Импала ми е поубав,не е толку течен како на Golden Rose.Го мачкам баш цел круг околу окото и трае цел ден,не се приметуваат до толку подочњаците што ги имам.
   
 2. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.020
  [​IMG]
  Ако некој не знае и се прашуава како мене од тробојните коректори која боја за што е, еве одговор што го најдов на фб од професионална шминкерка.


  Verovatno se mnoge od vas pitaju sta raditi sa ovim korektorima i zasta oni sluze....

  -Korektor ZELENE ILI ZUTE boje sluzi za prekrivanje jako upaljene bubuljice koje ne mozete prekriti obicnim korektorom. Njega kada nanesete neutralisete to jako crvenilo, pa preko njega samo nanesite obican puder koji koristite...

  -Korektor ROZE ILI NARANDZASTE boje sluzi za prekrivanje tamnih podocnjaka... Za tamne podocnjake nije potrebno stavljati previse obicnog korektora, vec samo trunka roze ili narandzastog ....

  -I poslednji vec vecina zna je samo za korekciju slabih podocnjaka ili manjih bubuljica....

  Nije trik u kolicini korektoru, vec je trik u odabiru boje korektora ...
   
  На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nedzhla

  Nedzhla Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  93
  Јас го имам овој во веро го зедов 315 ден е и мн е добар од 1 помага.мене ми се допага сеа на секој можи различно да делува
   
 4. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  И кај мене е исто. Значи немам подуени подочници туку темни кругови, а лицето ми е чисто :( Користам панстик од Максфактор, покрива за покривање, ама јас барам друго чаре, ако можат некако да се излечат, преку глава ми е од шминкање веќе, а без пудра изгледам многу бледо кој ме види си помислува дека сум болна :worried:
   
  На Buba-Mara му/ѝ се допаѓа ова.
 5. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  151
  Го има некој пробано ова?
  [​IMG]
   
 6. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.941
  Пол:
  Женски


  Фашиониста ова го користам со години и не го менувам,според мене најдобриот коректор за подоцници и се друго останато.Топло го препорацува за темни кругови околу очите,го има во сите подобро снабдени парфимерии и цини секаде исто 380 денари ама затоа трае доста долго цела година и повеќе зошто е многу густ!
   
 7. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Уф, и моите се наследни :@ ја гледам сега мајка ми, целата е црна околу очите и уште сега знам како ке изгледам за 20 години :) јас имам плус проблем што кожата ми е сува и од многу ставање коректор или пудра почнува кожата да ми се лупи и коректорот да не се размачкува убаво и затоа морам да паузирам со ставање. Затоа пола од времето шетам како зомби :)
   
 8. O.l.i.v.a

  O.l.i.v.a Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  121
  И јас го користам моментално овој и да, ги обелува моментално, ама без коректор џабе. Добро сепак е ова ролон за третман, и нема функција на коректор, и би требало со секојдневно користење да се осветлат трајно, па сеа ќе видиме :)
  А за покривање многу е битна нијансата на коректорот, како што пишува погоре во извадокот на А-ј-а темни подочњаци се корегираат со портокалови нијанси, а не со посветли од природниот тен. Си го почитувам правилово, и во комбинација со ролонов, па уште и со пудра доглетувани, се скоро неприметливи.
   
 9. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.719
  Луѓенца кажете ми некој асален коректор за ова подочнациве затоа што мака си имам голема ни пудра не ми помага а само за подочнаците ја ставам а неам ни бубулички ни ништо....ама ми треба некој стварно што покрива....и сега незнам нешто да не биде прескапо сеа ипак до 250 денари :rofl:
   
 10. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424

  Буба Мара, како си задоволна од ролонов? Има ли резултати кај тебе?
   
 11. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Колку отприлика чини овој производ на Essence ?
  [​IMG]
   
 12. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.281
  Допаѓања:
  8.180
  ^ 175ден.
   
  На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Помагаат студени лажици кои ќе ги ставиш во замрзнувач околу 20 тина минути и потоа ќе ги ставиш на очите. А исто така и да исечиш кругови од краставица од фрижидер. :)
   
 14. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  581
  Јас имам црвени подочњаци :^) Не ми се отечени, не ми се темни, туку црвени наркомански :D Со коректор, пудра се покриваат да, ама не ми се допаѓа како ми се насобираат некако под очи и не ми изгледа ич ич убаво тоа :worried: Бев пред недела-две во Unique да го купам тробојниот коректор на Essence ама го немаше. Мислам дека со зеленкаст коректор најубаво ќе ми се покријат, па одозгора малце пудра за да не биде зелено па :D Има ли некој друг зелен коректор кај нас, или само овој на Essence e?
   
 15. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  178
  Има :) Gosh Touch Up Concealer
  [​IMG]
   
 16. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  581
  Колку чини дали знаеш? Ти благодарам
   
 17. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  178
  Ако не се лажам цената му е околу 300 денари.
   
  На CrazyStupidLove му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  175
 19. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Девојки да прашам дали некоја го има користено гелот од орифлејм за подочници? Малечко пакување, бело со зелено мислам беше, нз точно како се вика.. Дали помага? И што друго ви помогнало да се отарасите од темните кругови? Некој ролон, гел, крема??
   
 20. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  Сум слушнала за парчиња краставици да ставиш околу окото ама не знам колку помага.