1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Темни кругови околу очите

Дискусија во 'Лице' започната од Milickaa, 24 јануари 2010.

  1. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Порано го купував коректорот на Golden Rose ама сега тетката од Зелено пазарче ми го препорача коректорот на Импала.Иста цена се и двата - 150 денари.Лично мене на Импала ми е поубав,не е толку течен како на Golden Rose.Го мачкам баш цел круг околу окото и трае цел ден,не се приметуваат до толку подочњаците што ги имам.
     
  2. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    [​IMG]
    Ако некој не знае и се прашуава како мене од тробојните коректори која боја за што е, еве одговор што го најдов на фб од професионална шминкерка.


    Verovatno se mnoge od vas pitaju sta raditi sa ovim korektorima i zasta oni sluze....

    -Korektor ZELENE ILI ZUTE boje sluzi za prekrivanje jako upaljene bubuljice koje ne mozete prekriti obicnim korektorom. Njega kada nanesete neutralisete to jako crvenilo, pa preko njega samo nanesite obican puder koji koristite...

    -Korektor ROZE ILI NARANDZASTE boje sluzi za prekrivanje tamnih podocnjaka... Za tamne podocnjake nije potrebno stavljati previse obicnog korektora, vec samo trunka roze ili narandzastog ....

    -I poslednji vec vecina zna je samo za korekciju slabih podocnjaka ili manjih bubuljica....

    Nije trik u kolicini korektoru, vec je trik u odabiru boje korektora ...
     
    На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Nedzhla

    Nedzhla Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    96
    Јас го имам овој во веро го зедов 315 ден е и мн е добар од 1 помага.мене ми се допага сеа на секој можи различно да делува
     
  4. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    И кај мене е исто. Значи немам подуени подочници туку темни кругови, а лицето ми е чисто :( Користам панстик од Максфактор, покрива за покривање, ама јас барам друго чаре, ако можат некако да се излечат, преку глава ми е од шминкање веќе, а без пудра изгледам многу бледо кој ме види си помислува дека сум болна :worried:
     
    На Buba-Mara му/ѝ се допаѓа ова.
  5. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    Го има некој пробано ова?
    [​IMG]
     
  6. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски


    Фашиониста ова го користам со години и не го менувам,според мене најдобриот коректор за подоцници и се друго останато.Топло го препорацува за темни кругови околу очите,го има во сите подобро снабдени парфимерии и цини секаде исто 380 денари ама затоа трае доста долго цела година и повеќе зошто е многу густ!
     
  7. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Уф, и моите се наследни :@ ја гледам сега мајка ми, целата е црна околу очите и уште сега знам како ке изгледам за 20 години :) јас имам плус проблем што кожата ми е сува и од многу ставање коректор или пудра почнува кожата да ми се лупи и коректорот да не се размачкува убаво и затоа морам да паузирам со ставање. Затоа пола од времето шетам како зомби :)
     
  8. O.l.i.v.a

    O.l.i.v.a Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    122
    И јас го користам моментално овој и да, ги обелува моментално, ама без коректор џабе. Добро сепак е ова ролон за третман, и нема функција на коректор, и би требало со секојдневно користење да се осветлат трајно, па сеа ќе видиме :)
    А за покривање многу е битна нијансата на коректорот, како што пишува погоре во извадокот на А-ј-а темни подочњаци се корегираат со портокалови нијанси, а не со посветли од природниот тен. Си го почитувам правилово, и во комбинација со ролонов, па уште и со пудра доглетувани, се скоро неприметливи.
     
  9. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Луѓенца кажете ми некој асален коректор за ова подочнациве затоа што мака си имам голема ни пудра не ми помага а само за подочнаците ја ставам а неам ни бубулички ни ништо....ама ми треба некој стварно што покрива....и сега незнам нешто да не биде прескапо сеа ипак до 250 денари :rofl:
     
  10. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425

    Буба Мара, како си задоволна од ролонов? Има ли резултати кај тебе?
     
  11. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Колку отприлика чини овој производ на Essence ?
    [​IMG]
     
  12. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    ^ 175ден.
     
    На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.
  13. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Помагаат студени лажици кои ќе ги ставиш во замрзнувач околу 20 тина минути и потоа ќе ги ставиш на очите. А исто така и да исечиш кругови од краставица од фрижидер. :)
     
  14. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Јас имам црвени подочњаци :^) Не ми се отечени, не ми се темни, туку црвени наркомански :D Со коректор, пудра се покриваат да, ама не ми се допаѓа како ми се насобираат некако под очи и не ми изгледа ич ич убаво тоа :worried: Бев пред недела-две во Unique да го купам тробојниот коректор на Essence ама го немаше. Мислам дека со зеленкаст коректор најубаво ќе ми се покријат, па одозгора малце пудра за да не биде зелено па :D Има ли некој друг зелен коректор кај нас, или само овој на Essence e?
     
  15. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Има :) Gosh Touch Up Concealer
    [​IMG]
     
  16. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Колку чини дали знаеш? Ти благодарам
     
  17. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Ако не се лажам цената му е околу 300 денари.
     
    На CrazyStupidLove му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
  19. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.270
    Допаѓања:
    3.215
    Пол:
    Женски
    Девојки да прашам дали некоја го има користено гелот од орифлејм за подочници? Малечко пакување, бело со зелено мислам беше, нз точно како се вика.. Дали помага? И што друго ви помогнало да се отарасите од темните кругови? Некој ролон, гел, крема??
     
  20. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    Сум слушнала за парчиња краставици да ставиш околу окото ама не знам колку помага.