1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Темни кругови околу очите

Дискусија во 'Лице' започната од Milickaa, 24 јануари 2010.

  1. anste

    anste Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    127
    Каде ја има и колку кошта ?
    [​IMG]
     
  2. Winterborn77

    Winterborn77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    И јас имам кругови околу очите, имаат сина-лилава боја и не се околу цели очи туку на пределот меѓу окото и носот, порано ги немав, со пудра и коректор не се покриваат, имам многу светол тен и многу се познаваат... :(
     
  3. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    Овој коректор стварно многу помага :)
    [​IMG]
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    И јас ги имам, ептен ми се црни :sweat: А кога сум болна па сиви ми се :lol:
     
  5. Ani.cka

    Ani.cka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    26
    Модрилото околу очите не се покрива со коректор како пудра што е, таква нијанска, тоа се покрива со коректор на портокалова нијанса, за да го неутрализира модрилото со таква боја и се добива кожа боја. Додека пак црвенилото на лицето, најчесто од промена на температура, нагла промена на топло ладно, се неутрализира со коректор со зелена боја. Тоа се специјални коректори за модри подочници и црвенила. Обичниот коректор е само за прикривање на недостатоци на лицето.
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  6. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    кај мојт да се најт? и која му е цената ? :)
    И јас имам мн ми се познаваат, од неспиејне кје да се -.-
     
  7. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    Епа мислам дека знаеш има на рекорд парфимерија Голден Роуз и таму го има коректоров и цената му е мислам 100 а може и помалце а може и повеќе. Али стварно помага. Јас го користам 1от, одличен е.
    А и цената е прифатлива! :)
     
    На gentle.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. srcula

    srcula Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    47
    Во Cosmo околу 380-390 ден мислам дека беше.
     
  9. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.800
    Пол:
    Женски
    Абе девојки баталете ова коректориве, кажете ми крема некоја ефикасна?
    Ја расчитав цела тема, највеќе ја фалеа оваа кремава ја постираше некој сликава[​IMG] веќе второ кутивче трошам и нема ефект никаков.
    немав многу порано, почнав превентивно со кремчево, ама одкако почнав со факултетов ми се појавија онака полукругчиња, не се ептен темни ама почнуваат да се вдлабнуваат, не се да речеш чисто подочњаци незнам ни јас како да ги наречам, и еве веќе речиси година дена никако не можам да ги тргнам :(
     
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Коректорот е мешавина од прашкасто-кремаст, ако можам така да го наречам.
    На допир е прашкаст, а во кутивчето изгледа како да има кремаста структура, навидум онака.
    Убав е многу, густ е и нуди одлична покривност.
    Има убав избор и од оние течните, како пенкалца. Само не знам како стојат со цените.
     
    На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. blue-el

    blue-el Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Некои проверени креми за пределот околу очите? јас користам коректор, ама тоа е привремено, па се мислев да најдам некоја добра крема за подочници, па како некој лифтинг или што ти ја знам, па демек да ми се затегне троа делот под очите??
     
  12. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Ја најдов оваа крема на интернет, ја има некој користено, дали има ефект за темните кругови и која е цената ? :geek:
     

    Прикачени фајлови:

    • NiveaVaquaC.jpg
      NiveaVaquaC.jpg
      Големина на фајлот:
      9,1 KB
      Прегледи:
      353
  13. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Во Шатци мислам 360 го земав последен пат. Најдобар коректор што сум го користела. Многу прикрива. Иако ќе ти изгледа минјатурно, многу трае и грамажата му е иста ко и останатите, просечна
     
    На anste, Chimera, Agrona и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Buba-Mara

    Buba-Mara Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    61
    Си го користев коректоров долго време, ми се потроши и сега не можам да го најдам пак :(
    Го купив од веро, сега проверив и во космо и дм, го нема. Да не сте го виделе негде или престанале да го произведуваат?
     

    Прикачени фајлови:

  15. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно најдобар коректор. И јас им го препорачувам на сите оние што имаат проблем со темните кругови околу очите. Покрива СЕ само со еден нанесен слој. Навистина јас сум преее прееемногу задоволна од овој коректор, околу 350-360 денари така нешто беше мислам дека го има сегде по парфимерииве.
    [​IMG]
     
  16. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    ијас почнав да го користам, ама на мене нема никаков ефект. многууу ми се големи подочнаците,деновиве посебно од не доволно спиејње :tmi:
     
  17. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    За намалување на темните кругови има кремови за млада кожа, е сега колку помагаат кој знае, на мене кремата на Афродита не ми помогна ич, 360 ден. е, многу ми е мрсна, и нема никаков ефект, на Нивеа кремата за темни кругови доста ја фалат чини 500 ден., на Еуцерин е околу 700 ден. и на Грин лајн е 300 ден. Наредно купување ќе ја пробам на Нивеа може ке помогне :?:
     
  18. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    1.447
    И за оние на кои не им е генетски и што им се јавуваат од уморност и ненаспаност:
    исечете жив компир на кругови. Ставете по едно парче врз очите и оставете ги да делуваат некое време.
    За компирот е познато дека делува при намалување на температурата но будејќи е студен, делува и врз подочниците.
     
  19. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    тенки кришки од банани околу очите
     
  20. HEV

    HEV Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    636
    мене ова воопшто не ми ги покрива темните кругови,а нз како да се справам кремите не сум ги пробала ама ако ги пробам ке пробам на еуцирин бидејки нивните производи ми ги фалат многу.