1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тенис (гледа ли некој во слободно време)

Дискусија во 'Спорт' започната од Zaspana, 20 март 2011.

  1. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Еве конечно започна тенис сезоната.. Мојата омилена.. Уште повеќе кога ќе почнат на песок да играат! :inlove: :inlove: Ја обожават бојата на песокот aww :inlove: :D
    Само да се врати Рафа :( ми фали многу!!
     
  2. 1LTennis

    1LTennis Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    Многу сакам тенис, омилен ми е Роџер Федерер, има историски успех што мислам дека нема никој да постигне колку него :D :P
     
    На LittleFairy и GordanaL им се допаѓа ова.
  3. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Mногу ми е интересен тенисот за гледање (за играње не ме бива, не сум по спортовите :lol: :$ ) :)
    Навивам за Ноле, секако :inlove:
     
    На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Јас многу се разочарав оваа година. Еуроспорт има дадено известување дека нема да биде во можност да пренесува поголем дел од турнирите во ВТА кои до лани ги пренесуваше. Ова е како резултат од непродолжениот договор на еуроспорт со ВТА. Лиценца за пренесување има само на Аустралиа Опен, УС Опен и Ролан Гарос и некои други помали турнири од ВТА како и селектирани турнири од АТП. Ајде што нигде не дават ракомет, освен кога нашата репрезентација настапува де, сега нема да можам да гледам ни тенис :(
     
  5. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Дали некој загледа сега тенис, што се одржува во Австралија? Од кога се почнати? Јас загледав Надал и Џоле играат, ама на Надал ептен се врати :D Гледам пак е како што беше некогаш :rock: ах шо ми е мило :$ :D Џоле се збуни целиот, се збрка :D Баш загледав, помислив да не е некаква снимка од порано :?: :wasntme: ама изгледа стварно се одржува сега :wasntme:

    Та и оние во публикана колку го сакаат Џоле, само за него навиваат :| |(
     
  6. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Горде тоа е снимна од минатогодишното финале
    Инаку ако сакаш да гледаш Австралија Опен почнува од вечерва од 1 часто и ќе се емитува две недели на Еуроспорт и Еуроспорт 2 со директни преноси како од АТП така и од ВТА. Инаку вечерва ќе игра Шарапова, Go Maria Go!!
     
  7. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Знаев, осеќав дека ќе е изгледа снимка.Ама ме збуни ко на рекламите пишуваше дека вечерва почнува тенисот, видов во колку почнуваат, ама реков да не смениле нешто.Па дури и чудно ми беше, знам Надал дека откажа некое време, а гледам сега игра со Џоле, помислив мож смениле шема.Како и да е мора да има уште еден натпревар со Џоле и Надал, Федерер и Надал.
     
  8. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    ^^Фалат овие натпревари! Особено Федерер-Надал.. Тие мечеви беа за гледање :(
     
    На Smilly и Gordana10 им се допаѓа ова.
  9. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    ^Точно. Него тенис обожавам да гледам. Од моите 5 омилени спортови е!! :)
     
    На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. eminil

    eminil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    130
    За жал Надал нема да учествува на Австралија Опен и на Доха поради некој стомачен вирус, но повредата со коленото била ок, моментално е добро колку што сватив од изјавата на Давид Ферер... Искрено се надевам дека и понатака ќе биди се во ред и дека добро се подготвува за неговото враќање на 25 фебруари на турнирот во Акапулко :)

    http://www.youtube.com/watch?v=yPQpta2879k Фалиш :|

    Don't give up, be strong.....We love you :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    На Gordana10 и nati44 им се допаѓа ова.
  11. MariaFederer

    MariaFederer Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    6
    Омилен помеѓу машките, секако Роџер Федерер!
    Преминува во трета рунда на АО, Федерер-Давиденко 6-3 6-4 6-4 :talk: :rock:
    Во сабота игра со Бернард Томич :rofl:
     
  12. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ах леле :( :worried: многу сакам да се врати Надал, најдобар е, со Федерер, двајцата, си имаат стаж :D како најдобри до сега, успеси зад нив.Мислам комотно можат други да учат од нив.Професионалци се, нема што тука да се негира.Баш би сакала да има пак такви натпревари какви што имаше порано со нив двајца, кога мераклиски ги гледав :D кога траеа со часови, не дозволувајки противникот да победи, иако и двајцата беа/ и се најдобри, па начинот на кои играа тенис, растрчани по теренот.Навистина доста добри натпревари, што сега ги нема, иако сеуште игра Федерер, но не е тоа, тоа што беше.Не само тоа, одмереност, немало незнам какво несоодветно однесување, во однос на викање, удирање во гради после победа и сл.Незнам што е убаво во тоа да се гледа на терен, како што беше Родик, изгледаше како да немаше контрола над своето однесување и начин на игра.Секако дека не може да биде идеално, ама барем да биде како што треба.Се надевам дека повторно ќе има вакви натпревари како порано, мислам дека навистина фалат.
     
    На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Леле, оваа Фабрикава против Џоковиќ беше одличен, жал ми падна, не заслужи да изгуби, фури и се расплака на крај, није фер. :worried:
    5 саати играа, и изгледа им текна дека Македонија треба ракомет да игра, па ни ги скратија маките.
     
    На Vikica.cuci, Smilly и nati44 им се допаѓа ова.
  14. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Нека и е честита втората грен слем титула на Викторија Азаренка која денеска во финалето ја совлада На ли од Кина со 2-1 во сетови 4/6 6/4 и 6/3. Јас бев за На Ли а и дефинитивно ќе победеше ако не го свиткаше зглобот два пати, но тоа е. :clap: за Азаренка. Сега одтанува да видиме кој ќе биде победникот во машка конкуренција. Утре од 9 и 30 играат Џокович и Мареј. Јас искрено сум за Мареј но ќе видиме :)
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Ужасно лоша игра на Мареј, мнооогу грешки.
    Првиот арно го тераше, после не знам што му стана, дали преморен беше, башка имаше помалку време за одмор за разлика од Ноле.

    Честито титула, заслужено победи.
     
    На Vikica.cuci и Hipster им се допаѓа ова.
  16. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Исто и јас мислам дека лошо игра Мареј.Но секако дека Џоле ќе победи кога игра со не толку успешен тенисер.Мислам едно време Мареј почна добро да игра тенис, а и очекував тоа од него, ама пак се врати како што беше на почетокот.Баш ќе видиме какви ќе бидат следните натпревари :)
     
  17. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    За мене Мареј е одличен тенисер, малку не е континуиран, еднаш одличен, еднаш ужасен, паѓа брзо, но сепак млад е и има доста пред него. Иако ми е претерано антипатичен, но дека е добар тенисер нема сомневање. Денес играше и со болка, имал проблеми со стапалото, плускавци, жуљеви и такви работи, се приметуваше дека не дава 100% од себе.

    Затоа Ноле си и понатаму нумеро уно.
    Најдобар!
    Покажува и докажува дека игра одличен и квалитетен тенис.
    Има падови како секој спортист, но има и такви подеми да му се воодушевувам кога од нула ќе ја подигне играта на 10ка.
    Иако натпреварот со Ферер му беше совршен, едноставно го скрши. Али натпреварот со Вавринка ми беше подобар натпревар и од финалево, борба до последна секунда.
     
    На Bozica1980, Peppermint и Hipster им се допаѓа ова.
  18. Peppermint

    Peppermint Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    13.216
    Пол:
    Женски
    Гордана, се гледа дека сакаш и следиш тенис, но коментарите понекогаш не ти ги сфаќам.
    Точно е дека Мареј денес изигра послабо и не му се спротистави на Ѓоковиќ доволно добро, но далеку од тоа дека Мареј е -не толку успешен тенисер.. Баш напротив, Мареј е фантастичен тенисер, а изминатата сезона му беше една од најдобрите.
     
    На LilBaby и Hipster им се допаѓа ова.
  19. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Секој може да си каже свое мислење и истото треба да се почитува.Јас не реков дека Мареј е лош тенисер, како и тоа дека е неуспешен, реков не толку успешен во однос на Федерер,Надал или сличните на нив :) Секако во однос на тоа што сум следела, гледала, гледам тенис :)
     
  20. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Лош тенисер/тенисерка кој е во топ 10 или топ 20 на АТП листа според мене нема.
    Некој наш да влезе во топ 100 ќе се укакаме а тек па да биде во топ#3.
    Успех и тоа голем, многу напори, откажување и лишења во едно за да се биде спортист.
    Незнам зашто толку сите го хејтаат Ноле и како Србија се кењала заради него,али релно ние едно 4и 5 место на европско под тримфална ги дигнавме,а тек да имаве тениесер или во било кој друг спорт некој што е #1!

    Rank, Name & Nationality Points
    1 Djokovic, Novak (SRB) 12,920

    Е убаво е да се гледа и јас викам така.
    Мареј е трети моментално, не ситигнал таму од чиста мира.
    И мене ми е антипатичен не само Мареј и Федерер посебно, али дека е еден од најдобрите тенисери на сите времиња неможам да кажам дека не е.
    Посебно ми е мил Ноле што викам мајка ми е, не е убав ама има некој шарм, некоја голема енергија носи со себе. И имаше Пепрминт еднаш еден фантаситичен пост зашто го бодри Ноле, неможеше никој подобро да каже.
    Народите од балкaнот секогаш биле многу потценувани и растени во многу тешки улови посебно за успех во некој спорт, па и за се,и кога некој од ништо ќе стане некој и нешто,ми е посебно драго.
    [​IMG]
     
    На rossonerka и Peppermint им се допаѓа ова.