Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тенис (гледа ли некој во слободно време)

Дискусија во 'Спорт' започната од Zaspana, 20 март 2011.

 1. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Турнирот во Монте Карло започна уште во понеделникот, а денес беа четвртфиналињата.
  Надал изгуби од Ферер, Федерер го победи Цонга, а победија и Ѓоковиќ и Вавринка.
  Полуфиналните парови се Ферер-Вавринка, Ѓоковиќ-Цонга и почнуваат утре после 13.30.
  За жал, нема да гледаме еден `el clasico` дуел во тенисот- Надал против Ѓоковиќ.
   
 2. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Не можам да редактирам да ја поправам грешката-Ѓоковиќ игра со Федерер, не со Цонга.
   
 3. hard-rock-girl

  hard-rock-girl Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Заразена сум со секаков спорт каде што спаша и тенисот.
  СИ навивам за нашиот балканец Џокович!
   
 4. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  Пратам тенис и навивам за Ана Ивановиќ и Новак
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Пρатам од мала, цело семејство пρатиме тенис исκρено најмногу пρати баба ми (Воопшто не се шалам, има 77 год. а најмногу од се саκа тенис да гледа) :lol:
   
 6. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Не гледам многу тенис, ама кога ќе наидам на тенис на телевизија знам да си погледам. :D
   
 7. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  4.672
  Пол:
  Женски
  Гледам многу често. Единствен кој никогаш неможе да ме разочара (дури и кога губи :lol:) е Федерер. Едноставно уживам да ги гледам мечевите кога тој игра, неговиот став и манири на теренот - ретко се раѓаат луѓе како него. Само се надевам дека му заврши лошиот период и дека уште некоја година плус ќе ни' го овозможува задоволството да го гледаме во добро издание. :nod:
   
 8. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Покрај родителите и јас гледам. Нема што да се прави. :D
  Омилен тенисер ми е Надал.
  Интересно е за гледање, а и за играње.
  Само уште ги немам научено правилата со сетови, гемови. (facepalm)
   
 9. Tove Lo

  Tove Lo Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2015
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  418
  hahaha ko себеси да се слушам исто исто исто ама баш исто хахах
   
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.715
  Пол:
  Женски
  Обожавам тенис и редовно гледам.

  Инаку немам фаворит за којшто навивам секогаш, понекогаш некој гест може да ми го смени мислењето, ете лани кога Џокович во Рим рече дека ако победи ќе ги даде парите за поплавените во Србија тогаш навивав за него, углавном за Надал а понекогаш и за Федерер. :D

  вчера Надал изгуби во полуфиналето во Рио од Фабио Фоњини :(
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Во слободно време? Јас и да немам време гледам :lol::lol: Зависна од мала, имав накај 10години кога прв пат го видов Рафа како игра на тв и се заљубив и во него и во спортот. :DТренирав долго време, но како наполнив 18 така и се поретко играм. Јас не искачам ако игра Рафа, пример, тоа е нешто свето :D:rofl: И женските си ги гледам, во глобала кога има на спортските канали цело време гледам.
   
  На Sunshine.Sunshine и zalosna им се допаѓа ова.
 12. Lambada

  Lambada Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2015
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  59
  Од оној Новак ми се одмили тенис, којзнае од кога неам следено некој турнир поради него.
  Инаку Вимблдон стартува во Понеделник.
   
 13. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.470
  Федерер мора да го напраи "пуздер" денес Ноле. :D 8) Гоуу Роџи :l:
   
  На theowndemon и Abrakadabra им се допаѓа ова.
 14. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  20.051
  Пол:
  Женски
  Јас следам тенис, го обожавам тој спорт. Денес е финале. Навивам за Роже, ама Ноле изгледа ќе победи, a обично секогаш навивам за тој со помали шанси :lol:
   
  На blueberry93 и Sky-butterfly им се допаѓа ова.
 15. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  55.916
  Единствен спорт кој следам и сакам е тенис, како сега и гледам и пишувам :D

  И навивам за Новак :party:

  @Abrakadabra ти како мм, тој обожава да гледа спорт, посебно фудбал и тенис.
  И секогаш вели дека навива за тој што има помалку шанси :lol: Освен во тенис, тогаш сме заедно за Ноле :D
   
  На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
 16. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  2.064
  Допаѓања:
  16.732
  Пол:
  Женски
  Баба ми и татко ми мозокот ми го извадија со тенисот и баш заради нив не сакам воопшто да гледам,али некоаш сакаш/не сакаш ќе ѕирниш.Ете баш денес на сите телевизори дома се гледа финалето, ќесиумрам.;(
  Иначе Новак ме нервира многу.Ми се смачи од тоа само тој да победува, а и во последно одвратен ми е.
   
 17. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Јас навивам за Федерер, Новак ме нервира. :D
   
  На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  20.051
  Пол:
  Женски
  Мене не ме нервира Ноле, сепак е многу добар тенисер. Но Роже ми е тениски идол, последен од класата на тенисери кои се вистинско уживање да ги гледаш на терен. Секогаш смирен, никогаш не се буни и фрла нешто околу, ретко се расправа со судиите , поседува вистинска елеганција во движењето и при секој удар .....тенисер за пример и почит.
   
  На blueberry93, Sunshine.Sunshine и theowndemon им се допаѓа ова.
 19. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.197
  Допаѓања:
  16.483
  Пол:
  Женски
  Додека се игра финалето во машка конкуренција, јас ќе ги пишам овогодинешните импресии од Wimbledon. Овде ќе напоменам дека фаворит ми е Новак и се надевам дека ќе победи. Но ако продолжи со оваа игра како во вториот сет, се сомневам во тоа. Ама во секој случај, покажа, и продолжува да покажува, дека не за џабе е број еден во светот. А за Федерер... го заслужува второто место.
  Го сакам тенисот и секогаш кога можам, гледам на телевизија. Еден ден би сакала и јас да можам да играм, секако ако научам. Од женските тенисери, идол ми е Серина. Дефинитивно ми е најдобра и го заслужи првото место. Мугуруза според мене не требаше и да се најде во финалето. А исто така меѓу омилените ми е и Шарапова. Но во последните години сметам дека не е толку квалитетен играч како што беше порано. На тоа сведочат сите досегашни турнири кои ги има одиграно. Беше борбена и играше до крај, не се предаваше толку лесно. Посакувам во најскоро време повторно да почне да игра како што играше.
  Посебно, сакам да кажам неколку зобора за Анди М'ри. Го обожувам. И баш сакав него да го видам во финалето. Добро се покажа во полуфиналето со Федерер, ама Федерер е "стар волк", не се дава. Можеби да играше со некој послаб противник, ќе победеше и ќе влезеше во финалето. Иако таму секако ќе изгубеше од Новак. Само се надевам дека за следниот турнир ќе продолжи со ова темпо и ќе биде се подобар и подобар. Па наредната година како Британец, ќе може и да се бори за титулата на Wimbledon. Му посакувам среќа. А слушнав дека и во скоро време ќе оди на некој турнир да ја претставува Велика Британија, но не разбрав за што точно станува збор. Нека се покаже во најдобро светло.
  Сега има прекини поради дождот. Но ќе продолжат за скоро. Посакувам да се повтори приказната од мината година и Новак да победи и да ја освои титулата.
  Ама ќе видиме како ќе биде. :)
   
 20. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.992
  Џокович нумеро уно.
   
  На Sky-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.