1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

 1. Потенки

  410 глас(а)
  28,7%
 2. Подебели

  1.020 глас(а)
  71,3%
 1. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Колку често се чупате?
  идете на козметичар или самите ја вршите таа обврска?
  што мислите какви веѓи се поубави тенки или подебели?
  верувате ли дека жените со подебели веѓи се по секси и имаат позаводлив поглед? :mrgreen:
  Пишете што мислите и какви се вашите веѓи, јас моите сама си ги чупам..само пред настапи ме чупа соодветен козметичар.
  Иначе веѓите ми се до таму каде шо ми завршува окото и ми се подебели :D позз. :mrgreen: :mrgreen:
   
 2. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  i jас сама си ги правам веѓите,поретки ми се и затоа без проблем и сама си ги средувам.Инаку за дебелината порано ги носев потанки па требасе цело време да ги чупам,а сега ми се подебели и плус такви се на мода сега,кога ке видам некој со ептен танки веѓи ми изгледа како од 90тите :D
   
  На IvanaJenner и lana.18 им се допаѓа ова.
 3. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Debeli vegji :)
  Sama gi chupam, i mi se chudat kako mi se vakvi kako shto mi se... site mislat neznam koj mi gi pravel... a jas pokrak chupanjeto, mnogu malku po kraevite, i gi shishnuvam po mace na pochetokot... :)
  Nemoj da shishate vegji ako neznaete kako da go pravite toa...
   
  На LiderKa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Веѓите ми се така поретки и ми се
  :D
  Во живот не сум ги кубела и искрено се надевам дека нема ни да имам потреба.
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.709
  Допаѓања:
  65.039
  Пол:
  Женски
  Ух веѓите не да ме нервираат. никако не можам сама да ги средам и одам на козметичар. Арно ама немам секогаш време па некогаш сама ги поткаструвам и на ништо не личам :lol:
   
 6. Maloto-Divo

  Maloto-Divo Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Epa mene bas i ne mi se dopagaat debelite vegi...Moite se potenki i si gi sakam takvi ko sto mi se... :D Mene mi e povazno na mene da mi e ubavo a ne sto e vo moda... :D A ina4e porano drugi me 4upaa a sea sama... :D
   
  На BojanaLegija му/ѝ се допаѓа ова.
 7. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Ахам.
  Да факт е дека сеа се у мода дебели веѓи,али мислам дека секој треба да се чупа според обликот на лицето бидејќи неможе на секого да му стојат дебели или пак тенки веѓи :mrgreen:
  .Позз.
   
 8. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Иначе што мислите,дали жените со дебели веѓи се по секси од оние со тенки?? :up: :mrgreen: :lol:
   
 9. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Обликот на веѓите може во голема мера да влијае на изледот на лицето.И воопшто не ме важно дали се во мода подебели или потенки веѓи- битно е добро да изледа оној кој ги носи. Порано ги чупав подебели меѓутоа решив да сменам, па ги кренав малку-и вака е подобро.
   
 10. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
  Jas mislam deka zenite so debeli vegi se po seksi od onie so tenki, deluvaat taka po misticni po provokativni. pozz
   
  На most54, Janistika и Beauchamp им се допаѓа ова.
 11. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Па се чупам скоро секој втор ден, зашто многу мразам подраснати веѓи.Иначе имам подебели веѓи и едната ми е попоткрената од другата. :lol: и многу се нервирам зашто никад не можам да ги направам исти :?:
   
 12. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Не постои човек на кој му се двете веѓи сосема исти !! Хехе. :mrgreen:
  позз. ;)
   
  На LiderKa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.628
  Допаѓања:
  4.429
  Пол:
  Женски
  слаба точка......средни ми се ни многу дебели ни многу тенки сама ги чупам,и дадов еднаш на другарка да ми ги среди ми ги упропасти од тогаш наваму катастрофа ми се ;(
   
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Јас имам само по некое влакненце за скубнување,колку за форма да му дадам,а не ми се допаѓа баш некоја со ептееееееееееен танки веѓи.мислам на милиметарска линија.јас сум за подебели.
   
 15. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  мислам дека е глупост да се оди според трендот дебели веѓи,тенки веѓи ... Секоја жена си има свој облик на лицето и црти на кои одговара соодветна линија.Јас лично веќе подолго време одам на козметичар на чупење оти ми ги средува ептееен добро а сега кога се нема време знам и сама да ги средам ... Во секој случај женските веѓи мора секогаш да бидат средени и на место,не личи нашминкано средено девојче со шума над очите :lol:
   
 16. LadyCroft

  LadyCroft Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  32
  веѓите ми се омилени и редовно ги чупам за да ја задржам посакуваната форма. одамна многу ги менував...тенки, дебели, средни...најмногу ги истакнувам како веѓите на Анџелина Џоли, според мене нејзините и се преубави :clap: и ми се допаѓаат...
   
 17. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Моите веѓи се со средна дебелина и не сакам тенки веќи сама си ги правам и најдобро си ги средувам сама затоа шо кога на некој ќе му укажам доверба и ќе му дадам да се потруде за нив ми ги унистува па така јас сама си се грижам за нив :) :) :)
   
  На LiderKa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  сама си ги чупам веѓите како јас што си сакам а и според обликот на окото :)
  мразам тенки веѓи и оние што се високо над окото исчупани зошто изгледаат како цело време да се чудише за нешто :lol: :lol: :lol: и тенките веѓи веќе не се во мода одамна.....најубаво е средни веѓи, моите се подебели кај почетокот и потенки на крајот на окото :mrgreen:
  не премногу, ама може слободно да се каже дека веѓите придонесуваат за целосниот изглед и впечаток на лицето 8)
   
  На vitanova3159 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  od neodamna odam nma kozmeticar i sum mnoooogu zadovolna.na pocetok mi se pravi i sredna debelina a potoa malku zakoseni i potenki
   
 20. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Многу ми е невкусно кога ќе видам младо девојче со толку тенки веѓи што повеќе личат на линија! Јас имам густи веѓи, сама си ги чупам. Првиот пат кога ги чупав, ја нацртав посакуваната форма со бело моливче, а потоа ги исчупав сите влакна надвор од линијата. Практикувам да ставам мраз или пак топла вода бидејќи ги отвара порите пред чупањето.