1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

  1. Потенки

    410 глас(а)
    28,7%
  2. Подебели

    1.020 глас(а)
    71,3%
  1. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    и мене ми се вакви, сама си ги средувам, и само еднаш ги имам упропастено, сега ми се супер - задоволна сум :)
     
  2. Blumarine

    Blumarine Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    188
    Веѓите ми се подебели и такви и ги одржавам.
    Сама ги средувам, а благодарение на тоа што имам убава, дефинирана форма, не мора да вложувам многу труд, само ги кубам тие што стрчат.
     
  3. ButterflyWings

    ButterflyWings Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    9
    Имам 2 пара веѓи :D Слободно можам еден пар да подарам,а не да ги вадам секоја недела со восок сама :) (и многу убаво ми иде,ме бива едноставно,сите се чудат како ми успева) :) Мн имам дебели веѓи и никој не ми верува зошто не ми се познава :) ...лелелеле ама се испофалив :rofl:
     
  4. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Секој си има свое мислење ама мене ми се гнаси од тенки веги (на некому му многу убаво стојат но сепак ми е невкусно)
     

    Прикачени фајлови:

  5. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Веѓите ми се таман.. Ни многу ретки ни многу густи. Чупнувам по некое влакно, ама и да не се исчупам нема многу да ми се познава :lol:
    Инаку средни веѓи до тенки :)
     
  6. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Моите веѓи би ги дефинирала како средни, ниту се многу, ниту се тенки, онака некоја златна средина се. Ми одговараат на обликот на лицето. Понекогаш варираат потенки од ова што се, па потоа ги пуштам, ама во целост вакви ми се најубави.
    Еве ја едната веѓа :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_0007.jpg
      IMG_0007.jpg
      Големина на фајлот:
      11,6 KB
      Прегледи:
      181
  7. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Средни кон дебели :) не сакам тенки веѓи многу,а нормално не сега од 2 веѓи една да добиеш хахахаха...
    значи СРЕДНИ и подолги,а не скусени веѓи...Имам баш такви како што сакам,и преубава форма.
     
  8. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Моите се средно дебели средна густина и не се кратки :!: воопшто не ми се допѓаат кратки веѓи и тенки. Комбинацијата од текни па и кратки не ми се свиѓа, ама мое мислење на некој моѓеби му стојат ;) :)
     
  9. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    97.723
    Пол:
    Женски
    Мислам дека е најдобро некоја средна дебелина,со убав облик,и секако обликуваните веѓи даваат сосема поинаков израз на лицето.Најубаво ми е кога ке ги средам на козметичар,зашто сама не можам освем да го извадам вишокот на влакненца..еднаш се обидов и ми личеа на запирки... :lol: :lol:
     
  10. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    :$ Подебели(не многу) :)
     
  11. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Подебели но со убав облик.
     
  12. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Досега освен мојата рака на мојата веѓа, друг чупкалка не фатил. Секогаш сама си ги средувам веѓите, и имам некоја средина. Не се многу дебели, а па ни претерано тенки. А и да, никогаш ги немам цртано. Некако многу ми е шубе. :tmi:
    Еве нешто вака ми се отприлика

    [​IMG]
     
  13. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    сакам тенки а имам дебели :rofl: :rofl:
     
  14. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    И моите се тенки во принцип, такви се што да им правам :lol:Не една линија како што некои намерно ги прават, туку не толку дебели колку што на мене ми се допаѓа. Се трудам да ги оставам што подебели, ама тешко слабо и ми растат. Еве нешто како на девојкава на видеото, ама убаво си ги прави таа.. Ме интересира со што ги црта :^) Сакам да се обидам да ги направам така и јас :?: погледнете на 2:55 од видеото. Немам навика да ги цртам, ама морам да почнам не ги сакам такви веќе.

    http://www.youtube.com/watch?v=-7n-ryGO ... ideo_title
     
    На something му/ѝ се допаѓа ова.
  15. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.647
    Допаѓања:
    6.151
    моите природно се тенки и сите ми велат да ги израстам, но како кога не ми растат :worried: би сакала барем да ми се ссредни немора дебели. А инаку еднаш пробав да ги нацртам и бев навистина смешна...никогаш повеќе :lol:
     
  16. peperutce27

    peperutce27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    како да ги здебелам веѓите ? Или пак со што да ги цртам, но да го имам оној природен look? :) :*
     
  17. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Ехехе, трик прашање е ова за темава, а. ^_^

    Имам една подебела веѓа што не ми расте и една потанка што личи на џбун. Си ги зафркнав за сите пари, да можев ќе ставев слика - како да НЕ ги правите веѓите. ОДВАЈ чекам да ми пораснат, одвај. Па ќе одам кај тетка козметичарка да ми ги направи асално. Другпат кога ќе посакам да ги чупкам сама, мавајте ме, истепајте ме и ич да не ви е жал.

    Инаку сум за подебели веѓи. Тие тенките ми се мноооогу аут. Притоа не мислам на тие што природно имаат такви веѓи, туку на тие што со сила се трудат да имаат такви. Воопшто не им одговара на лицето, ама гајле им е, битно имаат тенки веѓи. |(
     
  18. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Подебели веѓи сакам....некако тенките...многу вештачки ми делува
     
  19. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Јас имам тенки веѓи и многу брзо ми растат и ако денес ги исчупам на пример, веќе другиот ден како црни точки, ми растат повторно...Не знам што да правам... :worried:
     
  20. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Гајтан веѓи љубам јас, ама немам :(
    Имам некои светло кафени раштркани влакненца над очиве, кои се ретки како со колец некој да ми ги садел, секое своја прича си тера, и една единствена форма за цел живот.

    Сакам јас убави дебелки густи веѓи, да ми го уоквират (на мајка ми израз :lol: ) лицето и очите да ми ги истакнат, ама немам а и ни моево малечко лиценце не би му стоело. Кажав една форма што ја имам цел живот ке си ја носам, неможам никако да ги сменам, новите влакненца без врска ми раснат :| и 6 месеци да не ги чупам пак исто :(