1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

  1. Потенки

    410 глас(а)
    28,7%
  2. Подебели

    1.020 глас(а)
    71,3%
  1. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Дебели. Сама ги средувам, двапати на козметичар досега сум ги правела. На првиот со восок, плус чупалица, плус ножичка, и подегенски неам изгледано у живот. Средени беа, али пресредени. Ја линија до перфекција ко да е цртана не можам да поднесам на веѓа, понеприродно нешо амин.

    Како и да е, не знам некој/а шо може да ми ги направи како јас што сакам, пошто ова што сама го правам е девеес посто, има некои детали шо не знам сама. :)
     
    На nutellce му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Абе мама стално ми вика абе немој толку тенки, ама јас што да правам мн си ги сакам така потенки веѓите, и понекогаш и самата си ги средувам , добро ми оди, само еднаш така претерав и едната веѓе малку ко пресе4ена ми беше, ама ај не е страшно, малку смеа на моја сметка.. :)
     
  3. Tinna2

    Tinna2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    Имам подебели веѓи, зошто не ми се свиѓаат потенките, а и не ми ни стојат.. Одам на козметичар зошто дома ао почнам сама да ги правам една ќе биде ^ другата ~ ... Хахахаха
    И сеа се мислам дали да идам или утре сабајле да станам и да појдам :) Мрза ме фатило
     
  4. equip

    equip Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    25
    тенките веги повеке го отвараат окото,ама сепак не сум за тенки веги, некоја нормална дебелина е нај! :)
     
  5. Aglaja

    Aglaja Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    24
    Имам една многу лоша навика, стално станувам во 3, 4 саат насабајле и одам пред огледало да видам да не има некое влакно штотуку пораснато, или некое што штрчи.И онака поспана, се поинаку ми се гледа, па на неколку пати го имам погрешено правецот.
    Мразам тенки, а и премногу дебели веѓи, обликот зависи од окото и челото, а за опишување на моите - не ме бидува. :lol:
     
  6. Astrid

    Astrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    23
    Средни: ни многу тенки ни многу дебели.
    Ама ако мора да се бира, искрено многу ме иритират тенки тенки веѓи, на ништо не личат.
    А моите какви се, лесно се опишува и тоа со еден збор: катастрофа!
    Кога сум си дома одам редовно на козметичар, и нон стоп ми се средени ама кога не сум дома, нема ни кој да ме исчупа, а јас сум неспособна со диплома за чупање веѓи и мислам дека повеќе нема што да раскажувам. Е така.
     
  7. nutellce

    nutellce Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    И јас исто така имам дебели веѓи и сметам дека ми дават одредена карактеристика на лицето, без нив не би имала лик. Се согласувам со тебе во врска со козметичарите, ретко кој може да ти ги исчупа и да ти ги среди малку. И ја имам одено неколку пати на козметичар меѓутоа секогаш излегувам со многу потенки веѓи :| . Сега дома сама си ги средувам и мислам дека супер изгледаат. :D
     
  8. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Според мене дебели, а вакви се и моите. Кога ќе видам тенки (скоро и да ги нема) веѓи плус нацртани со креон ми се крева нагон за :puke: :puke: ептен ми е грдо
     
  9. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    Јас еднаш месечно одам на козметичар и ме чупа со восок а во текот на месецот кога ке ми подникнат со чипалица ;)
     
  10. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Делот од моето фаце на кое најмалку обраќам пажња :tmi: ! Искрено немам убаво обликувани веѓи, дури можам да кажам дека ми се онака природни и само подискубувам по некое влакненце кое штрчи! Двапати имам посетувано козметичар за да ми ги обликува веѓите и ме осакати ептен, едни никакви ми ги направи и плус боли тоа чупањето, пусто да остане :lol: ! Повеќе ме боли да се чупам отколку да се депилирам!
    Имам средно дебели и светлички веѓи, сметам дека ми се невпачатливи :lol: и многу ги игнорирам :$ ! Понекогаш користам светла сенака и така успевам да им дадам некаква форма, ама и тоа го правам ретко!
     
  11. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622
    Дефинитивно преферирам подебели веѓи. Јас многу не се преокупирам со моите веѓи бидејки природно имаат некоја форма, па само по потреба ги потсредувам таму кај што е потребно. Сестра ми има тенки веѓи и нон стоп ја карам да ги остави подебели :!: бидејки тенките веѓи ми изгледаат многу повештачки, за разлика од подебелите кои даваат поприроден изглед :) иако признавам на некои девојки според обликот на лицето подобро им одговараат тенки.
     
  12. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Подебели!
    Мразам тенки веѓи и мене лично воопшто не ми стојат |(
    Но,сепак се е индивидуално.Некому со мало лице секако дека не би му стоеле подебели веѓи.
     
  13. bal0n43

    bal0n43 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    81
    Ни дебели, ни тенки..златна средина. Сум била два пати досега на козметичар, инаку се’ другарка ми ми ги средува зашо ја бидува. Се зафркнав последниов пат сама си ги средував и ги осакатив...сега ми се цртки прави :lol: и не знам како ќе им ја вратам формата :/
     
  14. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    ниту се тенки ниту се дебели...средина и баш ми се допага како ми стојат :)
     
  15. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Негде средина накај дебели ми се, т.е. почетокот дебел а крајот е потенок.
    Густи ми се веѓите, а и влакната ми се долги па си бараат шишање :D
    Несакам тенки веѓи, никогаш и немам пробано да видам како би ми стоеле, ми се допаѓаат моите вака.
    А најгрозно ми е кога ќе видам претенка веѓа толку реткашто комотно можеш влакната да ги изброиш, или пак нацртани со моливче :puke: без навреда ама многу невкусно и кич делуваат, да не кажам курвински :$ :)
     
    На stella83 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Подебели (не грмушки де) некако ми додаваат мистериозност на очите т.е. погледот, додека тенките пак ги отвараат очите. Се` зависи до формата на очите и природниот облик на веѓите.
    Моите се некоја златна средина, мислам дека сеуште немам пронајдено облик кој највеќе би ми ги истакнал очите.
     
  17. lovemyself

    lovemyself Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    тенки веги :) мразам дебели ... иако треба да се чупам на секој 4-5 дена .. сепак неможам повторно да си го замислам лицето со дебели веги :worried:
     
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Дефинитивно подебели.
    Мразам тенки веѓи, лицето не ми изгледа убаво така кај девојките, празно некако е. Па уште и ќе земат ќе ги исцртаат, бљак.
     
    На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.
  19. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Ми се допаѓаат и такви и такви. Јас си носам потенки бидејќи имам мали очи, а тенките веѓи визуелно го зголемуваат окото.
    Не сакам претенки веѓи една цртка само, ниту пак предебели.
     
  20. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Kај мене зависи од расположението. ;)
    Природно имам убави ,средно дебели веѓи кои не ни мора да ги кубам ,освен неколкуте малечки влакненца на долниот раб на веѓата .
    Понекогаш ги истанчувам повеќе , некогаш ги оставам какви што ми се ,како што сметам во моментот дека би ми стоеле поубави - така и ги оформувам.
    Не сакам претанки веѓи или пак бричени и цртани со креон :puke: