Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

 1. Потенки

  390 глас(а)
  28,4%
 2. Подебели

  983 глас(а)
  71,6%
 1. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.685
  Бидејќи одиш на козмметичар,би сакала да те прашам колку е цената за чупање веѓи ? Мене веѓите ми се со средна големина - ни тенки,ни дебели меѓутоа би сакала да ги средам професионално.
  Да се надоврзам на OrdinaryGirl не ми е јасно ни на мене.Знам неколку девојчиња и вешите им се линии а башка и криви дупка до дупка... :?
  Стварно грозно изгледа...
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.483
  Допаѓања:
  50.752
  Пол:
  Женски
  Јас кај што одам е 100ден. Сега не знам од каде си?
  Мене ми е поубаво на козметичар, зашто после сум раат скоро цел месец. А не можам секој ден само да се поткаструвам.
   
 3. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.685
  Па ефтино било. :) Јас мислев околу 500 ќе биде сигурно :lol: Можам да си дозволам и да знам дека ќе бидам на раат. Нема да се мислам дали сум направила некоја дупка,дали сум ја утнала должината,дали почнуваат на точно место...
  Фала Рејнбоу :)
   
 4. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.097
  Пол:
  Женски
  Веѓите ми се средни ни дебели ни тенки, сама си ги чупам и си ги правам цик-цак. Само ме нервира што на почетокот на веѓите немам многу влакна и изгледаат како многу оддалечени една од друга.
   
 5. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  леле не да сум за чупање, не ме бива за тоа ама ич..не идам на козметичар за тоа, а би требало, секогаш се чупам сама...сепак секаква си се свиѓам :lol:
   
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.265
  Па нема логика да биде 500 за веѓи кога пример за депилација на нозе е 500. Мене ме нервира што некои козметичарки ги прават убави ама многу тенки, и не сакам кога ми ги прават со восок наместо со пинцета.

  А инаку да кажам за темава- дефинитивно сум за подебели веѓи!
   
 7. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.408
  Допаѓања:
  3.606
  Пол:
  Женски
  Не може генерално да се каже како е подобро,танки или дебели.Јас би рекла дека се што е екстремно делува грдо,ни претанки,ни предебели,туку некоја оптимална дебелина која најмногу зависи од формата на очите,поставеноста на веѓите и цртите на лицето.Така да,за секого е различно,да постоеше некоја универзална совршена форма сите ќе ја копираа и решен проблем.
  Јас сама си ги кубам и мислам дека никогаш не би дозволила некој да ми ги чепне. :) Задоволна сум од формата и можам лесно да си ја одржувам,еднаш неделно го правам тоа и мислам дека немам потреба да одам во салони.
   
 8. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.323
  i jas odam za sto denari,moze vo nekoi poluksuzni saloni da e poskapo,ama neka ne te lazat, i vo prosecnite moze mn ubavo da te sredat
   
 9. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  82
  Леле веѓи...мојте се за на никаде подебели ми се ама од крајот не ми раснат нз зошто и многу ми се кратки и козметичар неможе д ами ги среде :? :lol: така да цртам си ги за вечерно време а преку ден имам шишки за да не ми се гледат :( ама онака желба ми се подебели и убаво обликувани..ама секој си сака шо си нема нели ? :)
   
 10. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  292
  моите веѓи се со средна дебелина повеќе накај тенки и си ги свиѓам такви знам и девијчиња што имаат 2-3 влакна на веѓите па неможат да си направат некоја форма имаче на козметичар немам одено сама си ги чупам веѓите зашо ако идам на козметичар гарант ке ме исчупат со восок па после секој трет ден ќе треба да идам на козметичар :)
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.323
  pa mene mi gi vadat so vosok i ne mi rastat po nedela ipol-dve.bez vosok ne mi ispagjaat kako sto sakam
   
 12. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.256
  Моите веѓи се со средна дебелина. Сметам дека на секоја девојка и одговара различна форма и дебелина, во зависност од формата на очите и на лицето. Но, сепак кога видам ептен тенки веѓи, онака само една линија ми делуваат ептен ефтино. :tmi: Најчесто за средување на веѓите идам на козметичарка, која не би ја менувала за ништо на светов.. :D Иако, кога немам многу време и сама пробувам да се средам, ама не е толку успешно како професионалното. :lol:
   
 13. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  86
  И моите веѓи се средна дебелина, ниту дебели ниту тенки и многу си ги мразам не можам да ги поднесам :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 14. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  38
  Оваа сезона знам дека ќе бидат во мода подебелите веѓе. Јас имам барем мислам дека имам средни
   
 15. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  72
  Моите веѓи се средни, повеќе накај тенки. Многу ми се свигаат убави и средени подебели веѓи но мене не ми стојат :(
   
 16. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  662
  Гадно изгледаат тенки веѓи. Па уште подраснати и во полукружна форма... Бљак! Делуваат млитаво.
  Подебели веѓи му даваат драматичен изглед на лицето и го дефинираат погледот. Али неисчупани дебели веѓи грдо изгледаат и го затварат лицето.
  [​IMG]
  Моите се вакви. Имам светли веѓи инаку, светло смеѓи, дури сиви :D па ги поминувам два-три пати со исушена маскара за да ги дефинирам убаво, во спротивно ќе изгледам како од лудница да сум излегла.

  Незнам колку сте приметиле, ама сите маекенки имаат природни подебели веѓи. :)
   
 17. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.469
  Ич не сакам тенки веѓи, средни до дебели ама убаво средени ми се допаѓаат.
   
 18. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Средни кон дебели се моите .ги средувам на козметичар а ако немам време сама.
   
 19. EmCeee

  EmCeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  4
  Uf vegjite kolku si gi sakam i mnogu mu posvetuvam vnimanie zs imam mnogu i brzo mi rastat a mnogu mrazam ne sredeni vegji.Moite bea porano podebeli pa mnogu gi iskubiv zs se zaboravam koga ke pocnam aj uste edno uste edno i koga ke se vidam na denska svetlina ufff liniii sum gi napravila a mnooooogu mrazam da gi cekam da rastat onakvi razlicni mali nikakvi.A i ic ne mi se svigjaat mnogu tenki vegji kako linii a i ako se zaobleni uff grozni i mnogu eftino izgledaat.Sega imam sredna debelina na pocetok mi se podebeli a na kraj potenki si gi potstriznuvam i so lenti silk gi depiliram gore nekoi vlaknenca sto me nerviraat i super mi se a i site me prasuvaat kaj koj kozmeticar odam :)
   
 20. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Моите се соо средна дебелина а си ги праам сама со чупалицата.Инаку си купив и восок од Веет ама за џабе го купив кога не го користам.Најдобро е со чупалица нај прецизно е :rofl: :wasntme: