1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

  1. Потенки

    410 глас(а)
    28,7%
  2. Подебели

    1.020 глас(а)
    71,3%
  1. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.693
    Пол:
    Женски
    Па некогаш сама си ги потфаќам некои подраснати влакненца,а еднаш месечно одам на козметичар за веѓите и мустаќите хехехе :) мене лично ми стојат дебели веѓи такви и ги носам.Е сега,дебели или тенки сето тоа зависи од обликот на лицето и како тие стојат на лицето :)
     
  2. GaGa-GirL

    GaGa-GirL Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    4
    И моите веѓи се средно дебели и си ги средувам сама со чупкалица. Се сложувам дека тенките веѓи изгледаат невкусно.
     
  3. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Јас редовно одам на козметичар, затоа што сама не можам :)
    сакам средни, ни многу дебели ни многу тенки..онака таман да бидат. Затоа што имам и светли веѓи, па не ми се ни познава, ми предлија да ги исфарбам!
    и сега за сега еднаш ги исфарбав и еве веќе 1 месец ми стои бојата..
    па ако има некој светли веги, нека проба :)
    само не со фарба за коса, затоа што ќе си ја изгори кожата, нека иде на козметичар со специјална фарба ќе ги средат :D
     
  4. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    последниот пот другарка ми коа ме чупаше ми ги утна али не по нејзина вина јас сакав издигнати али не ми исдкоција па сеа затоа си ги растам ги мачкам со рицинусово масло од тоа веѓите и трепките распат побрзо иначе сакам не многу делеби веѓи
     
  5. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Зависи на кого како му стојат, на некој му стојат подебели на некој послаби неможам да кажам дека вакви или такви се поубави. Мојте се средни засега :)
     
  6. Oluska

    Oluska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    24
    До сега немам отидено на козметичар за веѓите,сама си ги чупкам.Иначе моите веѓи се средни накај подебели а се чупкам еднаш неделно.Имам рамни шишки и не ми се гледаат баш веѓите.Затоа некогаш знам и да ги запоставам :lol:
     
  7. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    јас ке ви кажам вака :D
    на плавите девојки со плави- светли веги подобро би им стоело подебели веги а не тенки па да изгледа како да немаат веѓи :D нели дека се светли и не се приметуваат многу па затоа е препорачливо подебели веѓички ;)
    а за црните девојки и оние со потемни веѓи може и тенки да си ги прават, сега тенки, мислам тенки ама не 2-3 влакненца :D сепак тоа си е индивидуално и треба да си ги обликуваме веѓите според обликот на лицето ;)
     
    На Marence.D му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Cokolatce95

    Cokolatce95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    131
    Јас најмногу ги мразам моите веѓи ! Значи, најмногу се нервирам кога ќе си ги видам :@
    Моите се ретки, а јас сакам да ми се погусти. Нема никаков препарат на пазарот што ги згуснува веѓите .. :(
    Многу пати сама сум пробала да ги кубам,ама изгледам СМЕШНА и затоа одам на козметичар :lol:
     
  9. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Стави римел малку на нив или моливче. Одма е подруго
     
  10. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    баш така :) мислам дека сега на мода се дебелите веѓи, али треба да се обликуваат според обликот на лицето како што кажа плавуша. :)
     
  11. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Јас сама се чупам, и онака немам многу дебели веѓи па тоа не ми е некаков огромен проблем. :)
     
  12. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Девојки, имате искуство со поправање на формата на веѓите? Колку време треба да се пуштат да израснат? Некој совет?

    Фала многу ;)
     
  13. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    ќе ги оставиш максимум еден месец и ќе ги мачкаш со рицинусово масло за побрзо да ти пораснат и после ќе одиш на козметичар колку формата да ти ја направат
     
  14. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    @ snake: Фала многу. Еве втора недела ги пуштам и сега и почнав да мачкам со маслото,сега засега доста раштракано растат...на секоја светска страна :lol: ама ваљда ќе подпораснат како што треба?! Слушнав дека не мора се да порасне ко претходно?! :( ах, ајде се надевам ќе се исплати чекањево
     
  15. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    моите веѓи се вакви само малку по долгички....убави се..
    [​IMG]
     
  16. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.098
    Пол:
    Женски
    Веѓите ми се средни, ми биле и подебели и ептен тенки, ама сега ми се супер.
     
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.755
    Допаѓања:
    32.130
    Пол:
    Женски
    Имам дебели веги, ама не премногу дебели.
     
  18. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Јас имам средни, сеа ги пуштам да си ги направам подебели, фала Цуци за Маслото, ке си ко купам, па да почнам да го користам :*
     
  19. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Веѓите ми се средни ни премногу тенки ни дебели.Вакви и ми се допаѓаат несакам ептен тенки цртани веѓи.
     
  20. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Јас пред 3 години ги пуштив моите веѓи.. и растеа баш како што викаш на секоја светска страна.. ама веќе во 4тата недела спласнаа и се средиа... јас за време на растењето на веѓите си направив шишки па така немав гајле.
    Потоа си бев на козметичар и ме среди супер.
    Оттогаш уште 1 бев, а потоа сама си ги кубав.
    Иначе ми се средни по дебелина.