Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

 1. Потенки

  390 глас(а)
  28,4%
 2. Подебели

  983 глас(а)
  71,6%
 1. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Па некогаш сама си ги потфаќам некои подраснати влакненца,а еднаш месечно одам на козметичар за веѓите и мустаќите хехехе :) мене лично ми стојат дебели веѓи такви и ги носам.Е сега,дебели или тенки сето тоа зависи од обликот на лицето и како тие стојат на лицето :)
   
 2. GaGa-GirL

  GaGa-GirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  4
  И моите веѓи се средно дебели и си ги средувам сама со чупкалица. Се сложувам дека тенките веѓи изгледаат невкусно.
   
 3. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  85
  Јас редовно одам на козметичар, затоа што сама не можам :)
  сакам средни, ни многу дебели ни многу тенки..онака таман да бидат. Затоа што имам и светли веѓи, па не ми се ни познава, ми предлија да ги исфарбам!
  и сега за сега еднаш ги исфарбав и еве веќе 1 месец ми стои бојата..
  па ако има некој светли веги, нека проба :)
  само не со фарба за коса, затоа што ќе си ја изгори кожата, нека иде на козметичар со специјална фарба ќе ги средат :D
   
 4. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  последниот пот другарка ми коа ме чупаше ми ги утна али не по нејзина вина јас сакав издигнати али не ми исдкоција па сеа затоа си ги растам ги мачкам со рицинусово масло од тоа веѓите и трепките распат побрзо иначе сакам не многу делеби веѓи
   
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.145
  Зависи на кого како му стојат, на некој му стојат подебели на некој послаби неможам да кажам дека вакви или такви се поубави. Мојте се средни засега :)
   
 6. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  23
  До сега немам отидено на козметичар за веѓите,сама си ги чупкам.Иначе моите веѓи се средни накај подебели а се чупкам еднаш неделно.Имам рамни шишки и не ми се гледаат баш веѓите.Затоа некогаш знам и да ги запоставам :lol:
   
 7. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  43
  јас ке ви кажам вака :D
  на плавите девојки со плави- светли веги подобро би им стоело подебели веги а не тенки па да изгледа како да немаат веѓи :D нели дека се светли и не се приметуваат многу па затоа е препорачливо подебели веѓички ;)
  а за црните девојки и оние со потемни веѓи може и тенки да си ги прават, сега тенки, мислам тенки ама не 2-3 влакненца :D сепак тоа си е индивидуално и треба да си ги обликуваме веѓите според обликот на лицето ;)
   
  На Marence.D му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Јас најмногу ги мразам моите веѓи ! Значи, најмногу се нервирам кога ќе си ги видам :@
  Моите се ретки, а јас сакам да ми се погусти. Нема никаков препарат на пазарот што ги згуснува веѓите .. :(
  Многу пати сама сум пробала да ги кубам,ама изгледам СМЕШНА и затоа одам на козметичар :lol:
   
 9. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.145
  Стави римел малку на нив или моливче. Одма е подруго
   
 10. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.624
  баш така :) мислам дека сега на мода се дебелите веѓи, али треба да се обликуваат според обликот на лицето како што кажа плавуша. :)
   
 11. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Јас сама се чупам, и онака немам многу дебели веѓи па тоа не ми е некаков огромен проблем. :)
   
 12. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  Девојки, имате искуство со поправање на формата на веѓите? Колку време треба да се пуштат да израснат? Некој совет?

  Фала многу ;)
   
 13. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  ќе ги оставиш максимум еден месец и ќе ги мачкаш со рицинусово масло за побрзо да ти пораснат и после ќе одиш на козметичар колку формата да ти ја направат
   
 14. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  @ snake: Фала многу. Еве втора недела ги пуштам и сега и почнав да мачкам со маслото,сега засега доста раштракано растат...на секоја светска страна :lol: ама ваљда ќе подпораснат како што треба?! Слушнав дека не мора се да порасне ко претходно?! :( ах, ајде се надевам ќе се исплати чекањево
   
 15. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  моите веѓи се вакви само малку по долгички....убави се..
  [​IMG]
   
 16. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.361
  Допаѓања:
  69.500
  Пол:
  Женски
  Веѓите ми се средни, ми биле и подебели и ептен тенки, ама сега ми се супер.
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.274
  Пол:
  Женски
  Имам дебели веги, ама не премногу дебели.
   
 18. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Јас имам средни, сеа ги пуштам да си ги направам подебели, фала Цуци за Маслото, ке си ко купам, па да почнам да го користам :*
   
 19. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  389
  Веѓите ми се средни ни премногу тенки ни дебели.Вакви и ми се допаѓаат несакам ептен тенки цртани веѓи.
   
 20. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.496
  Јас пред 3 години ги пуштив моите веѓи.. и растеа баш како што викаш на секоја светска страна.. ама веќе во 4тата недела спласнаа и се средиа... јас за време на растењето на веѓите си направив шишки па така немав гајле.
  Потоа си бев на козметичар и ме среди супер.
  Оттогаш уште 1 бев, а потоа сама си ги кубав.
  Иначе ми се средни по дебелина.