Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

 1. Потенки

  390 глас(а)
  28,4%
 2. Подебели

  983 глас(а)
  71,6%
 1. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  42
  Ни дебели ни тенки :P средни :D
   
 2. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  @Bright
  Епа еве сега навлегувам во 4та недела...како бројам, смешки :lol: За жал шишки не ме спасуваат, затоа што не ни можам да ги пуштам - пуста виткана коса, шо да праам. Едино наочари ме спасуваат. Така да ќе си истрпам уште некое време, или сосема ќе се откажам од социјален живот привремено :)
  инаку природни ми се доста дебели веѓите...само јас ги зезнав самата со чупање, сега мора поправка пошто веќе на ништо не личам.
   
 3. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  Леле не знам едвај се чупам,на козметичар сама,ме боли едноставно.И многу ја мразам таа чупалицата проклета. :sweat: :doh:
  Друг безболен начин на чупање ? :^)
  (100 % нема ама ај да си прашам )
   
 4. cupidsarow

  cupidsarow Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  13
  моите не се премногу дебели ...добри се но сепак сакам малку потенки зошто еве ке одам на козметичар и ако после тоа еднаш ги фатам сама веднач ми се здебелуваат оти нејкам да ги чепкам влакната что се ептен до вегата да не напраам некоја белја...хахаха иначе редовно одам на козметичар поубави ми се тогаш
   
 5. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  231
  Kakvi sto ti stojat takvi ali mnogu mrzam koga ke vidam nekoja so dve vlakna na nea skoro kako da nema,u sekoj slucaj sekoj ima razlicen vkus ;)
   
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.773
  Допаѓања:
  76.507
  Пол:
  Женски
  веѓите на Кејти ми се пример за совршени веѓи :)
  [​IMG]
   
 7. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.030
  Допаѓања:
  657
  Aуу па мене сите ми велат дека иста како Кејти сум била во веѓите :?: а јас мислам дека ми се дебели пак...можда претерувам :$
   
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.773
  Допаѓања:
  76.507
  Пол:
  Женски
  блазе си ти, јас одвај ги опраив моиве :D :D
   
 9. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  662
  Иако е постар постов нвм.

  Ќе ги поминеш веѓите со коцка лед и ќе се фатиш за чупање.
   
 10. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.767
  Допаѓања:
  13.127
  Леле :tmi: :o
   

  Прикачени фајлови:

  • 7.jpg
   7.jpg
   Големина на фајлот:
   20,4 KB
   Прегледи:
   238
  На Tabby му/ѝ се допаѓа ова.
 11. angelastojanova

  angelastojanova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  jas imam gusti vegi ! imam 14 godini ! sto mi predlozuvate sama da probam za prv pat ili da odam na kozmeticar?
   
 12. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.685
  ^^ Јас би ти предложила да одиш на козметичар. Најубаво таму ќе те средат, а потоа само ќе ја оддржуваш формата. :)

  Инаку за сликата од Дејзи, Ноу комент. :)
   
 13. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  172
  Прашањево ми е крајно глупаво,ама пак ќе си прашам :$ Од каде можам да купам рицинусово масло и колку кошта? :$
   
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.773
  Допаѓања:
  76.507
  Пол:
  Женски
  би требало да го има по аптеките :)
   
 15. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  Леле веѓите на типката :x УЖАСНИ

  Средна дебилна и заоблено кренати малку нагоре (како на Megan Fox) такви ми се и си ги сакам :)
   
 16. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Јас имам средни веѓи ни многу дебели ни многу тенки, најчесто сама ги средувам но по потреба одам и на козметичар. Слични се на овие
  [​IMG] :D
   
 17. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  337
  и оите се слични како на савана сликата само малку повеќе дигнати на краевите,за средување секогаш ги средувам на козметичар со депилација :)
   
 18. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  315
  Леле веѓите ми се катастрофа.Ем долги,ем ретки.Многу се тешки за одржување :( :( :(
   
 19. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  272
  дефинитивно подебели, и сама ги средувам скоро секогаш, 3-4 пати сум била на козметичар.
  слични на овие
   

  Прикачени фајлови:

  • xxx.jpg
   xxx.jpg
   Големина на фајлот:
   7 KB
   Прегледи:
   338
 20. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.541
  во аптеките го има , кошта околу 60-70 денари :)

  Несредени веѓи - несреден изглед на лицето. И секој облик не одговара на секое лице.Сепак ич не ми се допаѓаат ептен тенките веѓи .Бојата на веѓите треба да биде двапати потемна од бојата на косата.Отстранувањето на веѓите по туширањето и во насоката во која растат е многу полесно и помалку болно.За да го одржувате обликот, особено оние што имаат меки веѓи најчесто им паѓаат надолу, треба да ги чешлате. Доколку немате чешел за веѓи, искористете ја четката од исушената маскара. Зацврстете ги со малку лак или гел за коса, тоа ги фиксира..

  ова е веќе претеризам |(
  [​IMG]