Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

 1. Потенки

  390 глас(а)
  28,4%
 2. Подебели

  983 глас(а)
  71,6%
 1. Chichii

  Chichii Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2020
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Истото имам да го кажам за односот, префини се, ти објаснуваат како оди дел по дел, ти дава совети за како да си ги издржуваш итн. Сега плус им е апдејтната техниката :) и да, сеуште им трае попустот.

  Мене лично многу ми смени од кога ги направив (првиот пат во фебруари, ми траеше до средина на март), ми заштедуваше многу време при шминкање и цело време трошење пари по гелови за веѓи што врска си немаа искрено. Повеќе се лепат и остануваат со сапун или лак за коса ама и тоа одзема време дур средиш како што сакаш.

  Long story short, кој си поштуе густа флафи веѓа и не му се губи многу време при шминкање можете да пробате, нема никакви лоши ефекти или лупење и сл.
   
  На DojaCat му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pepi17

  Pepi17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2017
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Здраво. Би сакала ако може да ми препорачате некоја добра козметичарка за оформување на веѓи и да е во Скопје, многу мака си имам поради осетливата кожа и ептен ми е страв да одам било каде, меѓутоа тука со ваши искуства би сакала да ми препорачате некое добро место. Ви благодарам.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  696
  Допаѓања:
  564
  Пол:
  Женски
  Јас одам во силуете. Задоволна сум, убаво работат. 200 ден е.
   
 4. Natte23

  Natte23 Нов член

  Се зачлени на:
  27 мај 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Дали најде каде се продава кна за веѓи? Доколку може да споделиш бидејќи и јас барам. :D
   
 5. Makedonka007

  Makedonka007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2017
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  2.396
  Немам најдено сеуште
   
 6. Marrtushche

  Marrtushche Нов член

  Се зачлени на:
  25 септември 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dechki, daj kazhete iskustvo so microblading..
  Tatijana nekako mi e skapa i za toa se mislam da odam kaj belisima Lenche. Imate li iskustvo?
   
 7. busybee

  busybee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2020
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Женски
  Звучи чудно али ова со конец го прават. Бела Хадид, Кендал Џенер...
  https://www.cosmopolitan.com/style-... for the uninformed,on where they insert them.

   
 8. ана.1230

  ана.1230 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2015
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  која е цената кај татијана?
   
 9. Leat

  Leat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  695
  Пол:
  Женски
  Препорака за добро козметичко студио за веѓи во Скопје?
  @DojaCat Дали во VD може само да ми ги исчупаат и оформат веѓите? Мислам дека со оваа густина немам потреба за друго нешто. :)
   
  Последна измена: 19 октомври 2020
 10. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  334
  Здраво, може да ми препорачате некое студио во околината на Аеродром, кое убаво чупа-обликува веѓи.
   
 11. Traveler91

  Traveler91 Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Nemoj ,vrska nema , ke ti gi iscupa tvoite prirodni i ke ti nacrta novi, jas bev kaj nea i mnogu se kaam...
   
 12. corpse bride

  corpse bride Нов член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2021
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  девојки помагајте!! веѓите ми се my biggest insecurity, природно ми се густи но не ми растат симетрично!! едната ми е подоле а другата подоле, и ниедем козметичар досега не успеал да ми ги направи еднакви. секако знам дека тоа не е нивна грешка, но јас сакам на ова да му најдам чаре! дали знаете некој козметичар кој би можел да ми ги направи веѓите пропорционални или да им направам microblading? цената не е проблем!
   
  На Tamsy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Erika.greeneyes

  Erika.greeneyes Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2016
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  353
  Нешто за побрз раст и згуснување на веѓите?
  Ваши искуства
   
 14. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.732
  Допаѓања:
  10.765
  Пол:
  Женски
  Најмногу пофалби има рицинусово масло
   
  На Justicija, Traveler91 и Erika.greeneyes им се допаѓа ова.
 15. Annakrembanana

  Annakrembanana Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2020
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  89
  Пол:
  Женски
  130 evra
   
 16. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  907
  Допаѓања:
  2.272
 17. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Некој искуство каде Ск прават најдобро brow lamination?
   
 18. попкек

  попкек Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2021
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  vd brow lash
   
 19. WildNightGirl

  WildNightGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Која е цената кај Ленче? И некој искуство со пониска цена?
  Аа и да, конкретно ме интересира и за искуство во LBK academy?
   
 20. lolly2000

  lolly2000 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2020
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Дали некој има искуство со микропигментација(пудра веѓи)?:DИмам читано дека не остава лузни како микроблејдингот,не мутира бојата и може да трае 3 4 години и не било воопшто болно а и мислам дека чини 150 евра што не е многу разлика во цена со микроблејдинг а звучи како подобра опција.Инаку имам густи веѓи ,но не ми се допаѓа тоа што се кратки па морам да ги доцртувам постојано..Доколку некој има некаква информација нека пише ,конкретно кај нас најдов само kaj kittynailart/kittyinkedbeauty на инстаграм и според сликите ми се допаѓа резултатот