Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

 1. Потенки

  390 глас(а)
  28,4%
 2. Подебели

  983 глас(а)
  71,6%
 1. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.579
  Допаѓања:
  54.412
  Пол:
  Женски
  Колку потенки веѓи - толку постара изгледаш.
  Најдобро е да се следи природната форма на веѓите и само да се обликуваат, не претерано да се тенчат (секако, и предебели не изгледаат добро).
   
 2. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  Готово, средено! :rock: сега ми се барем асално средени и имаат убава форма, и дефинитивно се исплатеше чекањето. Инаку се средни по дебелина.
  Девојки тие што имате неубава форма, пуштајте ги веѓите 6 - 8 недели па после на козметичар.

  Дејзи инаку сликата горе е ... :tmi: :D
   
 3. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Воопшто не ми се допаѓаат многу тенки веѓи, нити пак многу дебели ... и затоа е најубаво златна средина, еве нешто како овие веѓи:

  [​IMG]
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Природни само со мали измени ако има некое влакно што расте надвор од веѓата. Тоа е најдобар тип. :)
   
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.273
  Не во секој случај драга :D
  Има девојки со дебели, машки веѓи. Тие треба и повеќе влакненца да искубат! :emo:
  Јас имам природно подебели веѓи, кои сама ги правам и отидов на козметичар кошто ми рече дека треба 3 пати по ред да ги пуштам моите веѓи за конечно добра форма да ми даде. Ама никако да се решам за тоа. Неможам огромниве веѓи да ги пуштам, не дека се до толку огромни сега со редовно чупање ама неможам да се замислам со несредени веѓи на месец два! :$
   
 6. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Моите се средна дебелина,понекогаш ги средувам сама дома,но почесто одам на козметичар.Ептен ми ги погодува,за само 50 денари.Моите се скрос исти како овие на сликата погоре.Еве вакви:
  [​IMG]
   
  На Marence.D му/ѝ се допаѓа ова.
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  2.106
  Во зависност од обликот на лицето с еобликуваат и веѓите. На некое лице стојат поубаво подебели, на некое потенки веѓи. Имам испоробано и со теннки и со дебели, и поубаво ми стојат подебели, како што кажа некој погоре, со природниот облик, само средени
   
 8. Odiseja

  Odiseja Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  32
  [​IMG]остри , највеќе си се бендисувам со такви
  на почеток густи и постепено губат дебелина
   
 9. femina.sk

  femina.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  144
  Си ги сакам моите веѓи сама ги средувам секогаш,скрос исти ми се како на Миранда Кер..
   
 10. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.686
  Слични се на овие, само што сега скоро крајната линија ја направив да е пократка, нешто ми светна така во главата...
  Лелеееееее па исти сме со ММ, таква ми е косата, веѓите,устата само што ја немам бемката :rofl: :rofl: :rofl: :D сори за офф топик малку
   
 11. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.670
  секако дека зависи од обликот на лицето.јас имав дебели веѓи и си ги направив ептен тенки пред некоја година оти тогаш беа тенки во мода и сега ми се катастрофа не ми се ептен тенки ама си ги сакам старите :@ а нема шанса да ги вратам ќе треба цела година да не се чупам :^) а на козметичар отидов еднаш ми зедоа 150 ден во сандра мислам на зелено пазарче што е и ми ги направија катастрофа едната дури не ми ја ни исчупаа ко шо треба ми оставија влакненца :lol: и сега се снаогам како знам и умеам :)
   
 12. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.694
  Допаѓања:
  9.917
  Пол:
  Женски
  Секогаш сама се чупам. На козметичар одам само пред некој настан, кога работата ја препуштам на сигурни раце. :lol:
  ИНаку веѓите ми се со средна дебелина, малку заоблени и после лакот се стеснуваат во шпиц. Слични на сликава погоре, ама сепак не баш такви.
  Сакам природен изглед на веѓи , па затоа не ги цртам. Тенките веѓи не само што ми делуваат одбивно, туку воопшто не прилегаат на мојот карактер и лице. Но сепак, точно е тоа дека се до обликот на лицето.
   
 13. CupCake

  CupCake Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  165
  Обожавам девојки со средени веѓи.
  Моите се со средна големина.Воопшто не ми се допаѓаат тенки,а уште помалку и цртани.
  Претежно сама се чупам..Секогаш кога ќе видам вишок влакненце си го фаќам со чупалица,не сакам да ги запуштам :)
   
 14. Marence.D

  Marence.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  16
  Порано имав потенки, но мајка ми ме искара, и ми рече да ги направам подебели, хехех :) Сега сваќам дека сега се поубави отколку што ми биле :D а и сега се подебели во мода ;)
   
 15. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Женски
  Се чупам сама еднаш неделно, веѓите не ми се ниту дебели ниту тенки значи златна средина :) Нешто слично вака [​IMG]
   
 16. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  веѓите ми ги средуваат на кометичар, одам еднаш неделно оти брзо ми растат, иначе сакам и имам потенки веѓи позз :)
   
 17. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Веѓите ми се средни (ниту дебели ниту тенки) имам ситно и овално лице па поради тоа ги чупам во права линија скоро исти како овие
   

  Прикачени фајлови:

  • eyebrows.jpg
   eyebrows.jpg
   Големина на фајлот:
   15,6 KB
   Прегледи:
   150
 18. Whatsername

  Whatsername Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  344
  Имам веѓи со средна дебелина, накај потенки одат. Поубави ми се подебели веѓи и убаво средени одколку тенки што не се ни познаваат, само како линија се. Уште па тенки такви цели со дупки неправилно исчупани или потпораснати па несредени... :puke:

  Ретко седнувам да се чупам бидејќи веѓите ми се природни, само ако ми излезе некое потемно влакненце што ретко се случува. Благодарна сум што имам природно убави веѓи, па не морам многу внимание да им посветувам. :D
   
 19. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  284
  И ја сум со средни веѓи и не планирам нит да ги тенчам нит да ги здебелувам,си ги сакам вакви,а дебели веѓи уффф мрзам,и премногу тенки исто на ништо не ми личат,а да не зборам за тие што скроз ги чупаат или бричат,којзнае што им прават,па после ги цртаат,аууу страшно нешто... :^)
   
 20. O.l.i.v.a

  O.l.i.v.a Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  122
  Кај си ги средуваш веѓите, во кое студио? Сум била повеќе пати ни еднаш не ми се погодиле, или ги тенчат многу ако сум забораила да потенцирам дека сакам подебели,изкастрени, или пак ја погаѓаат формата ама се некако недочупани, А секогаш се различни! Среќа што ми растат експресно па ништо не ми можат, и да ги издепилирам за месец ќе се појават :D :tmi:

  Иначе вторава опција ми се свиѓа, подебели се бољи, ама на кого како му прилега..