Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

 1. Потенки

  390 глас(а)
  28,4%
 2. Подебели

  983 глас(а)
  71,6%
 1. Dinche

  Dinche Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Моите се златна средина :D сама дома си ги средувам.. не ми треба многу време за тоа.. 2 минутки и готови ми се.. :)
   
 2. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.297
  Копнеам по подебели веѓи (јас имам некоја средна дебелина), искрено ретко на која девојка и стојат, ама ми се преелегантни :) ахххх
   
 3. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Дури сега видов дека си прашала :) Не верувам дека ќе дојдеш до местото кај што живеам за да одиш на козметичар.Не сум од Скопје.Поздрав :lol:

  *Се извинувам за офф топик. :$
   
 4. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  дебели веѓи се посекси и поубави јас ги чупам кога излегувам ретко
   
 5. xAne

  xAne Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  8
  Порано имав тенки веѓи и ич не ми се допаѓаше како ми стојат, дека сама ги чупав и ги упропастив :D
  Сега ми се негде со средна дебелина :)
   
 6. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  моите се апла дебели веѓи :D
  мене лично ми се допагаат подебели веги повеке отколку тенки, а па ептен тенките ми се ко без вега :^)
   
 7. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.110
  Допаѓања:
  2.687
  Пол:
  Женски
  Моите ми се потенкички и сама си ги средувам.Ама лично сакам подебелки, но што да правам кога такви дебели не ми стојата на лицето, имам ситно лице и ако ги пустам ќе бидам хаос.
   
 8. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  631
  Пол:
  Женски
  Моите се гајтан веѓи како од народните песни :lol: Кога ќе погледнам слика од основно, сама на себе си се смеам. Сега ги средувам тенко, со дебелите добивам фаца на машко :emo:
   
 9. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  Mоиве веѓи моментално се хаос и на ништо не личат :D ...ама ке одам деновиве да ми ги средат :) а иначе повеќе ми се свиѓаат подебели веѓи :)
   
 10. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  6.139
  Допаѓања:
  53.388
  Пол:
  Женски
  Блазе си ви на сите со подебели веѓи, можете барем да си ги обликувате
  ја едни ретки што ги имам, башка и светли, ми иде да ги избричам за да ми се згуснат хихих. се шалам

  ама си ги доцртувам некогаш со моливче за потемни да ми дојдат, а обликот сам по себе ми е ок, ретко да се деси да зачупам некое да засмета, дури жал ми е да ги чупам, сакам густиии и да си ги напраам како што сакам
   
 11. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.298
  Пол:
  Женски
  Моите се...ете проценете сами,средни :lol: сама ги средувам....
   

  Прикачени фајлови:

 12. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Подебелки. Мислам, не некоја гајтан веѓа, ама и тие тенките пијавици ми се одвратни и некако
  курвински
  :^)
   
 13. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Јас незнам убаво да си ги направам :| затоа си идам на козметичар бар знам дека на човек ке личам :mm:
  Не сакам ни дебели ни тенки...средни ;)
   
 14. 4upeto

  4upeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  ААААааа колку си ги мразам веѓите значи одма растат 4 години сменвав козметичари и пред 2 години се пронајде спасителот за моите веѓи преубај ми ги прај средни накај слаби оти мало лице имам и со дебели веѓи како пакистанка личам хахахаха :D :D :D ама овој козметичарот ке го затворал салонот.....и сеа си викам шо ке им прам јас ....има да бидам како во цртаните сама да си ги искубам ке ги направам лом хахахах :) :)
   
 15. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.273
  Eве ја една од најубавите жени во светот имала тенки неубави веѓи а сега се подебели. и дури и ги чешлаат нагоре за поголеми да изгледаат.
  [​IMG]
  Не се модерни тенките веѓи, иако нема некоја мода во однос на веѓата, треба да и се најде добрата форма. Сепак немаме 2 исти веѓи, најчесто ги исцртуваат за исти да се. Некои имаат тотално различни 2 веѓи не по своја вина секако.
  Сепак текни веѓи ич не почитувам :geek:
   
 16. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Јас имам средна дебелина повеќе кон подебели. Не обожавам многу тенки веѓи, особено оние исцртаните само, кај што нема влакна :lol: :lol: :lol:. Некако повеќе сум за подебелки, ако средна големина не е можна. :lol: Сепак се зависи и до лицето :)
   
 17. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Јас почитувам подебели веѓи затоа што изгледаат поприродно нормално да не бидат премногу дебели туку да бидат добро средени да имаат убава форма.Тенките веѓи не ми се допаѓаат воопшто не изгледаат вкусно и прибрано.
   
 18. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  Во слаб и ужасно здодевен момент додека патував, ми тутнаа во раце француско издание на Гламур кое земав да го листам и читам. Презирам модни списанија заради плиткоста и пред се заради тоа што ништо не ми даваат освен реклами за скапи марки, ама добри се за тепање време.
  И имаше специјална статија за тоа колку се модерни дебелите веѓи со приложени слики. Морам да констатирам дека тоа што видов беше можеби убаво но за некоја авангардна изложба на некој постимпресиониозам или суреализам.
  Сакав само да кажам, дека утре ако се модерни истенчени веѓи сега сите ли треба да си направиме такви? Нема врска. Моите ги чупаше една доста позната и искусна козметичарка и ми рече дека на секоја фаца и одговара различен облик на веѓи. Така да баталете моди и бакрачи, не се што е модерно може да ви стои.
  Уосталом, сите сме посебни - ајде сега сите во униформи во согласност со тоа што е „модерно“. Модерно е само она што е убаво и што ви стои ;)

  За моите веѓи веќе пишав, средени, средни накај дебели и таман. Задоволна сум максимално.
   
  На savana му/ѝ се допаѓа ова.
 19. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.032
  Допаѓања:
  5.344
  Се согласувам со Пирамитка. Модерно е она што е убаво и што ВАС убаво ви стои, а не на некој друг. Сега ако е модерно да се носиме голи, нема јас сигурно гола да идам. :) Јас ќе си се облакам и средувам по мое, како што јас сакам, а не како што некој друг ќе ми каже и како што се модните трендови. Сакам средни веѓи, тие подебелите ме нервираат иако на некои стварно такви им стојат и ќе изгледаат ко чудаци некои со тенки, сепак не преферирам. Средните ми се најдобри. Јас имам средни, накај дебели. Ама мене ме мрзи да ги чупкам, ме боли а ги немам ни живците ни времето. Ги чупам само во средина. :)
   
 20. natural.beauty

  natural.beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  476
  Јас имам средни накај дебели, сама си ги средувам и баш си ги сакам. Ми одговараат на обликот на лицето,најбитно е да ги обликувате според обликот на лицето :)