Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

 1. Потенки

  390 глас(а)
  28,4%
 2. Подебели

  983 глас(а)
  71,6%
 1. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Подебели,тенки мислам дека нема ни да ми стојат а и не ми се допаѓаат тенки веѓи.
   
 2. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  подебели веѓи подобро стојат од потанките незнам зошто но сепак поубави се и модерни за денешнава младост :)
   
 3. Extraordinary.girl

  Extraordinary.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  420
  Се зависи од обликот на лицето, мене лично не ми стојат тенки веѓи, и секогаш се пазам да не претерам со чупкање, ја сама си ги средувам :) па и да ги зезнам сега, си имам шишка :D и не игра толку голема улога дебелината колку формата, значи најмногу мразам кружен лак, па и на убаво лице, наместо украс, унаказ... жално
   
 4. Rozevo

  Rozevo Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  32
  Не ми се верува дека постои мода и околу средувањето на веѓите. Побогу!
  Јас на пример имам тркалезно лице, па ќе е прилично ретардирано да се обидувам да сум ИН со дебели веѓи...само затоа што така било модерно.
  Природно имам густи и дебели веѓи, ги тенчам затоа што така поубаво ми стојат, а и воглавно фан сум на потенки веѓи. :)
   
 5. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.721
  Допаѓања:
  9.393
  Пол:
  Женски
  Исто :)
   
 6. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.629
  Моментално имам тенки веги не така една цртка над очите но прилично ми се тенки, не секому му стојат дебели или тенки веги, според обликот и според желбата се чупаат.Не ми се допаѓа некој со многу дебели веѓи, имам една комшика има дебели црни веѓи и ме плаши дури кога ќе ја видам .
  Инаку порано одев на козметичар ми го депилираше а и не е скапо 80 денари, но во последно време се дома ги чупам и тоа на секој 3 дена не можам да се замислам со несредени веѓи.
   
 7. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  217
  имам вакви веѓи, ниту премногу тенки, ниту дебели, а би сакала да им ја сменам формата, но многу споро ми растат :worried:
   

  Прикачени фајлови:

  • monica_bellucci.jpg
   monica_bellucci.jpg
   Големина на фајлот:
   19,7 KB
   Прегледи:
   205
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   6,2 KB
   Прегледи:
   205
 8. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  105
  подебели подобро ми стојат :)
   
 9. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Не ми се многу тенки, ни многу дебели, најдобро ми стои вака бидејќи не ми стојат многу тенки веѓи, па дебели уште по ужасно :lol:
   
 10. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  492
  Баш пред некој ден гледав филм со Џенифер Анистон, она има тенки веѓи и сфатив дека дебели воопшто нема да и стојат. Она има и тенка уста, такви и се и цртите на лицето. Многу зависи од ликот, на секого не му стојат и дебели и тенки веѓи.
   
 11. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  Eдно време имав тееенки веѓи како гајдан :D и скоро ќе ми се скршеа, ама сега ми се многу подебели т.е. ни тенки ни дебели.. мислам дека ми се таман, се додека не ги уништам и не почнам да се чупам без очила. ;) :geek:
   
 12. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  154
  па онака средни ми се мислам и дека такви се најубави ни многу дебели ни многу тенки на почетокот кога почнав да ги средувам имав многу тенки и морав да ѓи доцртувам со моливче ама сега ми се оправени и секогаш сама се средувам така ми е подобро.
   
 13. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.056
  Допаѓања:
  20.974
  Пол:
  Женски
  Средни ми се веѓите. Уште од почетокот кога почнав да ги чупам, ги правам средни. Не сакам кога видам кај некоја девојка веѓи тенки ко пијавици,а ниту пак ептен дебели. Затоа, средни се најдобри.
   
 14. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.539
  Средни, немам воопшто отстапено од природниот облик, само си ги средувам вишок влакненцата. Нејќам да се упадливи и неприродни, девојка со такви веѓи повеќе личи на транвестит.
   
 15. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  178
  Мене повеке ми се допаѓаат подебели веѓи. Ама нормално се зависи од формата на лицето.
  Сонувам да имам подебели веѓи ама за жал моите се средни :( А што е најлошо многу ми паѓаат и ми се прават ко дупки на некои места, особено на почетокот па сум приморана да ги полнам со моливче. И многу споро ми растат кога ги чупам. Може и месец дена да помине а моите веѓи да изгледаат ко вчера да сум ги чупала, и тоа многу ме растажува ;(
  Ахх што би дала да имам подебели по густи веѓи, сите форми на веѓи би ги испробала :(
   
 16. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  18.391
  Пол:
  Женски
  Многу зависи од самата физиономија на лицето. Но, според мене, главно (од искуство) важи правилото дека на долга и густа коса повеќе одговараат подебели веѓи (што и не мора да значи).
   
 17. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.879
  Откако се офарбав плава, морав да ги истенчам за да не ги фарбам, а ми беа темнички и ептен бев вештачка (тие темни, косата плава). Па ги кубам сама, ги полнам дупките со светол молив, ги шишам вишоците, и така. :)
   
 18. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  На моите веѓи им нема рамни во цел свет, ретки се премногу а и си имаат некој свој облик кој сакал нејкел мораш да го носиш. |( За промена може само да ги истенчам а тоа воопшто не ми се допаѓа :worried: па секој пат со нив борба водам ]:) . Кога би можела би имала подебели веѓи но и вака не се лоши само да беа малце погустички. :devil:
   
 19. ivushh

  ivushh Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  8
  Среднии се моите .. некогаш сама ги средувам, некогаш одам на козметичар, кога ќе имам повеќе време одамм на козметичар..ама можам и сама :)
   
 20. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Па моите се средни, ни дебели ни тенки
  и сметам дека подебели се позаводливи
  инаку сама се чупам, дури и првиот пат сама си ја направив формата...иако ми требаше 4 дена бидејќи ме болеше многу :lol: