Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

 1. Потенки

  390 глас(а)
  28,4%
 2. Подебели

  984 глас(а)
  71,6%
 1. BlackXSs

  BlackXSs Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  19
  Многу сакам да сум на твое место,да ги имам твоите веѓи,а не моиве...секој втор ден се чупам и веќе ми се преку глава :@ растат како луди,а многу се остри,цврсти и долги,ако кубнам едно влакненце по грешка-сум ја уништила целата веѓа :worried: и почна многу да ме боли кога ги чупам
  Инаку имам црни веѓи,средни по дебелина и убава форма :)
  :up:
   
 2. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  154
  Моите се средни, така ми се најдобри, отпрва ми беа многу тенки, нели почетник бев, сама си ги средив, сега се супер баш како што сакам.
   
 3. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  625
  Мојте се потанки мислам онака средни ама некако не ми се допаѓа формава баш многу па сега ќе чекам да ми порасна и да појдам на козметичар да ми направи некоја друга форма
  А инаку дебели или танки веѓи пред се то зависи од формата на лицето
   
 4. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  975
  Допаѓања:
  443
  Порано си ги правев тенки и стварно ми се допаѓа како ми стојат а сега ми се средни по што и толку веѓи имам искубувам по некое влакно за да се добие формата и користам малку моливче за малку да ги изразам
   
 5. HoneyBun

  HoneyBun Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  970
  Пол:
  Женски
  Јас сакам и имам подебели веѓи.Тенките веѓи ми се некако многу вештачки,а јас го сакам тој природен изглед. 8)
   
 6. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  178

  Верувај ми дека не е толку убаво како што звучи.. ти и ако ја утнеш веѓата пак сигурно за 2-3 дена пак ке се врати во нормала.. а јас :( ете баш денес бев да ме чупаат и тотално ми ги уништија ;( тенки различни едноставно катастрофаа! кој знае колку време ке треба да помине дур да ми потпораснат малку да им ја сменам формата... а баш 2 месеца ги пуштав да ми пораснат и за еден ден ми ги уништија :headbang: ахх ги мразам моите веѓи :worried: зошто не можам и јас да имам нормални веѓи како другите :@
   
 7. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  174
  па штом видам дека некое влакненце е вишок веднаш се чупам...според мене дебелината и обликот на вегите зависи од обликот на лицето..,така да,убави ми се и тенките и подебелите веги,но се во своја нормала :D не сакам ни да се премногу тенки како линија...ниту пак многу дебели :^)
  мојте веги се тенки,но не премногу...само мислам дека обликот не им е каков што треба...и тука ми треба мало советче...значи во последно време не ги чупам воопшто,ги оставам да пораснат,ама џабе е...имам ретки веги а на местата каде што сум се чупала расти само по некое влакненце :( ...не знам како да ги корегирам..би сакала да одам на козметичар...ама како што ми се гледа ке си останам без веги :D давајте совет плс :angel:
   
 8. DzamPolat

  DzamPolat Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  0
  Порано ми беа подебели, а и повеќе сакам дебели веѓи, но од кога се исфарбав плава не се свиѓам со дебели и по тенки ги чупам, но во секој случај ми се допаѓат, инаку редовно на козметичар, сама не фајќам бидејки еднаш ги расипав, бев за никаде :smirk:
   
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  Моите не се тенки но не се ни делеби онака средни ама затоа се многу густи. :^) Како и да е мислам дека многу ми одговараат на формата на лицето и сега за сега не би менувала ништо.
   
 10. dejan123

  dejan123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Деца, помош имам само 14 години а веѓите ми се ужас......Сите девојчиња ми викаат да ги очупам бидејќи ќе изгледам поубаво... И на мене ми се чупа ама мајка ми не ми дозволува исто така и татко ми велат дека сум малечок..... Кажете нешто како да им речам да ми дозволат и како се вие чупате кај има ли неш.. др освен чупалица
   
 11. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  ужасни веѓи

  О па ти си бил машко. Можеш да зачупаш само некои непотребни влакненца а пак ако сакаш да изгледаш како педерче тогаш очупај се :)
   
 12. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  ужасни веѓи

  Дејане малку скубни ги во средина ако имаш, колку да не се поврзани, ако се де..така си претпоставувам. За мене само тоа се ужасни веѓи кај машко. Инаку немој да се замараш бре.. Марјан Стојановски оддамна не е во мода! ;)
   
 13. dejan123

  dejan123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  А и дебели се,дали може да се скратат со мали ножици?
   
 14. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  ужасни веѓи

  Ако се дебели, па машко си. Тенките веѓи се педерски и сељачки. Мислам ако сакаш таков впечаток да оставаш кај девојките just do it :)
   
 15. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  ужасни веѓи

  Оди на козметичар или повикај некоја другарка нека те исчупи но тоа да не е некоја драстична промена, па после да треба да ги црташ.
   
 16. dejan123

  dejan123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Фала за подршката,стекнав повеќе доверба во мене love you all so much, а овие женскиве гледаат овде што ми се прават другарки,само да ме упропастат :D
   
 17. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  Јас имам подебели веѓи, го следам трендот. :rock:
  Секогаш си ги пополнувам додатно со моливче или пак сенка. Се чупам и си ги кратам сама, по потреба. :D
   
 18. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  838
  Пол:
  Женски
  Јас имам средни веѓи,убава ми е формата меѓутоа ми се ретки а темни и некако формата не ми иде до израз,прашањето ми е за тие моливчиња или сенки што се користат за пополнување, специјални за веѓи се или може и било какво моливче што одговара на бојата.Ќе бидам благодарна на одговорот и покрај тоа што е глупаво прашањето :lol:
   
 19. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Е фала му на господ никогаш во живот се немам чупано зошто мајка природа ми дала таман веѓи :lol: па како што веќе кажав немам потреба од чупање. Иначе дали тенки или дебели веѓи стојат поубаво, се зависи од фацата.
   
 20. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Како што знам има посебни моливчиња за веѓи со кои можеш да ги осветлиш или затемниш веѓите