Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

 1. Потенки

  390 глас(а)
  28,4%
 2. Подебели

  984 глас(а)
  71,6%
 1. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Си имам средни веѓи, ни премногу тенки ни премногу дебели. Сама си ги средувам, но многу брзо ми растат :worried:
   
 2. tralalala

  tralalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  пред да почнам да се чупам имав дебели веѓи и сега ги чупам потенки такви повеќе ми се допаѓаат
   
 3. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  ех, само едно влакно исчупав, после требаше да ја следам линијата (инаку изгледаше смешно) па сега ми се потенки -.-
  веќе 2 недели ги оставив (инаку секој ден мора нешто да чепкам :$ ) паа... или ке одам кај една моја другарка, да ми ги среди, или ќе видам сама. Сега треба само да чекам -.-
  почнав по малку да користам сенка на веѓите, да изгледат подебели, и после 1-2 месеци, ке видиме :/
   
 4. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.689
  Денеска беф на козметичар,за прв пат :) Ама едната веѓа ми е зафркната и сеа требат да ја нараснам па да појдам пак да ми ги направи исти.Иначе ми се со средна големина баш какви што сакам :)
   
 5. sleepingbeauty

  sleepingbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  572
  Пол:
  Женски
  jас мн си ги сакам веѓите, сеа не ми се џбунови ама така дебелки ми се и најмногу си ги свигам :$ инацхе мене со чупалица мн ме боли не можам да издржам па затоа на секои 4 недели на козметицар си одам и мн сум задоволна и од формата и од тоа колку време потоа не ми раснат. :) и феминки, сакав да ве прасам ги шишате ли вие вашите веѓи? позз
   
 6. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Дефинитивно тенкии ( само во нормала тенки, да се разбериме :) )
   
 7. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  540
  Мене ми се допаѓаат повеќе онака средни,ни дебели ни тенки.
  Јас си имам проблем со моите веѓи,сега некако ми ги средијаа,но ми се катастрофа,најжално од се е дека не ми растат,чудо некое едвај ги оправив :( а што ми е убаво кога ќе видам убаво средени веѓи :)
   
 8. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.011
  Допаѓања:
  7.978
  Обликувањето веѓи е една од суптилните нешта кои лицето го прават средено и чисто. Необликуваните веѓи ги кријат потенцијалите на лицето, неговите убави црти и карактеристични линии. Погледнете четири брзи и лесни чекори за убаво обликувани веѓи со природен изглед.


  Обликувањето веѓи е една од суптилните нешта кои лицето го прават средено и чисто. Необликуваните веѓи ги кријат потенцијалите на лицето, неговите убави црти и карактеристични линии. Погледнете четири брзи и лесни чекори за убаво обликувани веѓи со природен изглед.

  Најдете ја природната линија на веѓите. Како да го направите тоа? Земете ја четкичката за веѓи и држете ја вертикално на лицето за да се допира до носот, а врвовите на четкичката да се допираат до челото. Онаму каде што е врвот на четкичката, таму треба да почнува природниот раст на веѓите. Потоа, изедначете ја четкичката со вашиот ирис. Таму каде што е средината, веѓата треба да почне да се истенчува. На крај, изедначете ја четкичката спрема крајниот агол на окото. Онаму каде што се наоѓа четкичката, таму треба да завршуваат веѓите.
  Чекор 3

  4 чекори до совршени веѓи

  Со помош на четкичката за веѓи, внимателно исчешлајте ги веѓите кон горе, накај челото. Земете ги ножичките и потстрижете ги влакненцата кои излегуваат надвор од природниот облик на веѓата. Стрижете внимателно за да добиете правилен облик на веѓите. Потоа, со четкичката исчешлајте ги веѓите во природната положба.
  Чекор 4

  4 чекори до совршени веѓи

  Застанете пред огледалото и внимателно со пинцета вадете ги влакненцата околу веѓите. Влакненцата секогаш отстранувајте ги во насоката во која растат, за да спречите појавување на поткожни влакненца. Употребете го моличвето за веѓи доколку сакате да ја потенцирате бојата на веѓите, да ги пополните или да ги истакнете.
   

  Прикачени фајлови:

 9. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  2.021
  Допаѓања:
  7.147
  Пол:
  Женски
  Мене ми се напред средни после тоа кај што се крши веѓата малку се послаби. Имам најубави веѓи на светот :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 1011.jpg
   1011.jpg
   Големина на фајлот:
   6,4 KB
   Прегледи:
   258
 10. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Мене ми се средни и многу светли. Обликувани ми се веѓите и не ги чупкам многу, само ако имам некое тврдоглаво влакно под веѓа, иако не ми се познават многу. Па така да неможам да ги цртам со моливче не сум нашла таква боја :D . Многу и не ми се допаѓа кога ќе видам некои со еденмилиметарски веѓи една линија што не се ни познава. Треба да бидат природни, според мене.
   
 11. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  вакви се моите само една нијанса потемни. :)
   
 12. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Од кога знам дека си ги чупам веѓите тоа го правам кај козметичар. :$ Секогаш тоа е некоја средна дебелина, варира, но во главно that's it.
   

  Прикачени фајлови:

  • Око.jpg
   Око.jpg
   Големина на фајлот:
   14 KB
   Прегледи:
   206
 13. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  веќе не се дебели, ги средив, тенки ми се, така поубаво ми стојат :)
   
 14. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Кога почнав сама да се чупам се упропастив! Ги истенчив МНОГУ!
  Потоа фино лепо си појдов на козметичар и ми ги среди (претходно ги пуштав, не ги чупав повеќе) и сега ми се таман. Природна големина, а средени. :)
   
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.932
  Допаѓања:
  77.150
  Пол:
  Женски
  Мислам дека конечно ги погодив овие моиве веѓушки и фала богу веќе не се промашени во правецот - исти се. Ејј, дури и не ми се верува :o
  Средни се, формата си ја погодив, абе ај таман ми се!
   
 16. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  моите се тенки најпрво ме исчупа една другарка и потоа се сама и си ги истенчив али убаво ми стојат потенки :D инаку баш сега се погледнав во огледало и гледам дека сега ми се најдобри
  се потполнале малите утнати места со влакненца :lol:
   
 17. kiikeTo

  kiikeTo Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  моите веѓи се средни повеќе на кај дебели
  на козметичар ги правев
  ама ми паѓаат на долу да не знаете некое решение за тоа
  ?
   
 18. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.944
  Држи ја главата дигната нагоре. :lol:

  Шала на страна, веѓите ти се такви какви што ти се. Не може сите да сме со веѓи ала Анџелина, а штом ти ги правела козметичарка ти ги направила според формата на лицето. Така да, оди си најнормално, нема потреба ни да ти паднат ни да ти се дигнат. :D
   
 19. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Сега ќе одам на козметичар бидејки сама си ги упропастувам :D
  Треба форма да им се дада :D
   
 20. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.011
  Допаѓања:
  7.978
  да најубаво е на козметичар за 100 денари ќе ти ги средат, јас сум многу задоволна од формата што ја имам сега ;)