1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Теории на заговор

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Quuen, 17 јануари 2017.

  1. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    Пак за Бијонсе :tmi:
    Некаде прочитав дека всушност оваа Бијонсе која сега на нас ни е позната последниве 15 години е всушност клон.Се мисли дека таа е почината,па зошто била многу позната решиле да направат клон.
    Еве и слика како изгледала порано како сега т.е 2013 година.
    this-bizarre-conspiracy-theory-about-beyonce-will-blow-your-mind.jpg

    images.jpg
    2.Се мисли дека Кардашианс се донесени/направени од страна на илуманати за да привлечат големо внимание,демек кога низ светот ќе се случуваат некој страшни работи место сите да бидат насочени кон тоа,сите луѓе цел свет е насочен кон Кардашианс и за тоа дали Кајли пак ѓи направила усните,дали Ким пак се сликала гола или дали Кендал конечно се здебелила.Всушност ова мене и малку ми изгледа како точно.
    Размислете кога Кајли ѓи направи усните,потсвесно или не сите читавме за тоа а низ светот се случуваа разни страшни работи(терористички напади,војни,убиства).Баш ме интересира што мислите за ова?
    3.Волт Дизни сигорно сте слушнале за него и знаете дека тој боледувал од рак.Некој теории велат дека тој е замрзнат и кога ќе се нашол лек за ракот да биде одмрзнат.Се мисли дека неговото тело се наоѓа во некој од Дизни парковите,некој луѓе тврдат дека го виделе неговиот дух 8-|
     
    На Victorian, celineparis, meckicka и 5 други им се допаѓа ова.
  2. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Факт е дека за време на катастрофални случувања, погледите се насочуваат кон ваквите ѕвезди ко Кардишијанки и останати. Во времето кога Бритни наводно имаше нервен слом, па стана келава, кога Линдзи Лохан стана лезбејка, кога Парис Хилтон правеше пијани скандали, сообракајки, ги покажа гакичките итн беше конфликтот помегу Русија и Ѓорѓија, конфликтот и терористичкиот напад во Либан, протестите за железниците во Франција итн.
    Сите овие ѕвезди се од таква причина познати, а не дека имаат квалитет со Селин Дион или Кајли Миног.
     
    На Sesil, LUCI 99 и Quuen им се допаѓа ова.
  3. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.396
    Интересна тема и морам да признаам дека ми се интересни овие теории на заговор, иако не верувам дека се вистинити. Ми делува смешно некој кој е дел од таа "светска сила" да носи перниче на стомак кое при седнување ќе се превитка. :smirk:
    И кога веќе се светска сила, сигурно нема да дозволат вистината да дојде до наши уши. :nod:
    Ова за Бијонсе. Јас читав некаде дека Блу Ајви е на сестра и. Додека Бијонсе наводно била бремена, сестра и воопшто не се појавила во јавност. Иначе и мене Бијонсе ми е многу сменета од времето на Destiny's Child, ама кога ќе видиш и Викторија Бекам ти треба доста време да ја познаеш која е од групните слики на Spice Girls.
    Титаник демек никогаш не запловил. Тоа бил бродот Олимпик, за кој се знаело однапред дека ќе потоне. Во тоа време имало економска криза и поради тоа требало да се намали и населението, како и самата невработеност. Имам читано дека и ние луѓето сме дело на вонземјани. :wasntme:
    На Кајгана читав дека во гробот на Тито имало подморница која водела на некој мексикански остров. На тој остров оделе сите луѓе кои си ја завршиле мисијата пред јавноста. Како Хитлер, Тупак, дури едно време се шпекулираше дека и Тоше бил виден на тој остров. :^)
     
    На Victorian, КикиМаус, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    Oтвoри јa темaтa нa кaјгaнa, типoт е мaгистер нa електрo, гo пoзнaвaм личнo...не знaм кaкo зaвршил. :D
    http://forum.kajgana.com/threads/Земјата-е-рамна.76641/page-3#post-7112288

    Јaс пaк бaш спрoтивни искуствa имaм нa oвие теми, мнoгу луѓе нa технички фaкултети верувaaт у тaкви тешки глупoсти, псевдoнaукa дa се чуди чoвек :D
    Штo е скрoз пaрaдoксaлнo и жaлнo.

    Инaку, СOРOС :rofl:
     
    Последна измена: 18 јануари 2017
    На EvAngelos, Bender Rodriguez и sjdgo им се допаѓа ова.
  5. LUCI 99

    LUCI 99 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2015
    Пораки:
    912
    Допаѓања:
    2.744
    Пол:
    Женски
    Mi se ezi kozata od nekoj teorii na zagovor
     
  6. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    Теории на заговор уште се викаат и БOШ МУАБЕТИ колку да помине времето да има шо да се прави муабет мегу луѓето.
     
    На Dark artist му/ѝ се допаѓа ова.
  7. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Ne mozev da odoleam :D


    [​IMG]


    слика од вселената!
     
    На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    1. Јасно се гледа дека е истата личност, со поинаква фризура и попрофесионална шминка, можна корекција на носот и 10 години повозрасна. Да умрела навистина Бијонсе, од самата фама за нејзина смрт ќе направеа страшно добар бизнис.
    Во врска со бременостa, ништо чудно поради имиџ да не сака да открие дека употребила сурогат-мајка (ако се воопшто реални тие слики на лажен стомак и не е фотошоп)

    2. Можно е медиумите во САД да ги користат испадите на Кардашијанови и други селебритис со цел одвлекување внимание од политички збиднувања, ама на тоа наседнува раја која и онака не мисли и не би имала свој став околу некоја војна на Блиски исток, па лесно ќе прифати наметнат. Замајување на широката јавност со небитни теми барем резултира со избегнување тензична атмосфера. Кој го интересира политика, секако ќе биде информиран.

    3. Волт Дизни и да не е замрзнат, замрзнување мртви тела не е никаква тајна, никаква теорија на заговор, тоа се случува. Во духови не верувам :D

    Не би рекла дека е налудничаво да се запрашаш околу 9/11, атентатите над Кенедиеви, смртта на Мерилин, Дајана, Осама Бин Ладен... Сомнежот природно се наметнува.
    Ама ова рептили, клонови, рамна земја, план да се истреби незнтиколкупосто човештво, Хитлер со сите тие болести во себе да бега за Аргентина и да доживее старост... тоа се конструкти на шарлатани и психолабилни личности :fubar:
     
    Последна измена: 18 јануари 2017
    На Victorian, theowndemon, Sanjichka007 и 6 други им се допаѓа ова.
  9. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Југословените ги пратиле Американците на месечината?





    Комплетниот документарец излезе 2016 год по име Huston we have a problem.
     
    Последна измена: 18 јануари 2017
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  10. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Да и Македонија е центар на светот. :rock: И тоа прочитав
     
    На Victorian, biGirl, LUCI 99 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Мора да има некој момент у равенката што не го знаеме :) Уште верува во ова? Ако да, би сакал да ми договориш кафе со него. Сериозно, убав муабет ќе си имаме. Ако знае синус косинус и ако ја верува Питагорова теорема, има надеж за него. Сум слушнал рамноземци што ја нарекуваат Питагорова теорија... пошто она е само теорија нели :)
     
    На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Artista

    Artista Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    696
    Пол:
    Машки
    - Сечени, монтирани, надмонтирани, прелепувани и долепувани разговори.
    - Турски тек.
    - Диме Спасов и албанско-сицилијанска мафија (нормално плус Сорос)
    - Баба Рада е невина.
     
    На Victorian, Avokado, celineparis и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Јaс слушнaв декa Витни Хјустoн не пoчинaлa oд дрoгa туку и јa зеле душaтa и кao чупетo нa Бијoнс и Џеј Зи јa имaлo душaтa нa Витни..
    oбoжaвaм теoрии нa зaверa
    и знaм мнoгу зa тoa..Нo, кaкo некoјa тaјнa oргaнизaцијa честo слушaм зa Илуминaтите..кao тие ќе гo дoведaт нoвиoт светски пoредoк. А интересни ми се и темите зa Сaтaн.
     
  14. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Истo тaкa семејствoтo Кaрдaшијaн билo нaменетo зa луѓетo дa се зaмaрaaт си нив и дa не мислaт нa свoите прoблими.
    Имa и теoријa зa белите упaљaчи. Сите ѕвезди кoи пoчинaле пример: Ејми Вaјнхaус, Џејмс Дин, Мерлин Мoнрo итн. имaле дo себе бел упaљaч. Штo знaчелo декa белиoт упaљaч нoси несреќa.
     
  15. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    И да не ја заборавиме најјаката ни балканска љубовна сага на Цеца и Аркан.
    Аркан е жив и живее на Кипар. |(
     
    На Victorian, Avokado, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    IMG_5131.JPG
     
    На Vitaly, Bescheiden, Victorian и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.243
    Пол:
    Женски
    За мене, еден од најголемите од заговори против човештвото е екстремно профитабилната фармацевтска индустрија.
     
    На Alisa22, kikkki, Bescheiden и 4 други им се допаѓа ова.
  18. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Sto e tocno :D poveke e javna tajna nego teorija na zagovor
     
    На kikkki, Victorian, PaLaVa и 3 други им се допаѓа ова.
  19. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    930
    Допаѓања:
    2.570
    А гробот на Александар Македонски што е во Свети Николе? Дури имаше и некој хрватски документарец на оваа тема. Исто и за светскиот поредок дека еврејските семејства Ротшилд, Рокфелер итн го контролираат светот и дека за да остане нивната лоза "чиста" се женеле, мажеле со братучеди...
     
    На Victorian и biGirl им се допаѓа ова.
  20. NOVAVON

    NOVAVON Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2016
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    440
    Пол:
    Женски
    Најновиот заговор-Тоше е убиен и потоа намонтирана сообраќајаната несреќа за да се знае дека несреќен случај е неговата смрт.