1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Теории на заговор

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Quuen, 17 јануари 2017.

  1. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не не' тера некој на сила да сеиме пред компјутери.
    Не мора да имаш профил на Фејсбук, па ни на форумов.
     
  2. Grimlinko

    Grimlinko Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2021
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    375
    Change the word television with NET...
    Squishy squishy...mmmm jam jam

     
    На NoirSerpentine му/ѝ се допаѓа ова.
  3. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    молам!? Ова се надевам дека е мајтап
     
    На Grimlinko му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Grimlinko

    Grimlinko Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2021
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    375
    We shall see...
    IMG_20211118_162347.jpg
     
  5. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    aми овде не гледам дека пишуваш за 4та 5та .... 10та доза... Додуша според мене ова е веќе уцена не вакцина која ќе штити 100% после не знам која (читај 10та) доза
     
  6. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    Нешто последно што читав, сопругата на Макрон всушност била родена како маж :wasntme: мене воопшто не ми е за верување, нели е мајка на три деца
     
  7. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ее па јас обожавам теории на заговор и запозната сум со повеќето. Едно време постојано си пребарував такви содржини на јутуб или на гугл кога ми беше досадно.
    Многу ми се смешни и забавни, воедно ми нудат чувство дека и невозможното е возможно. :inlove:
     
  8. Anah

    Anah Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    634
    Допаѓања:
    1.370
    Пол:
    Женски
    Пред едно време ми беа интригантни теориите на заговор но колку поинформиран/а толку повеќе сфаќаш дека немаат никаква основа ниту поткрепа тие теории.
     
    На kikikikirika му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Wideperpetual

    Wideperpetual Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2021
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    635
    Пол:
    Машки
    https://biznisinfo.mk/telefonot-vo-...nashata-kozha-veli-pronaogachot-na-mobilniot/

    Yeap Yeap 2023 стигнавме се поактуелна и поактуелна станува темава се крчка трансхуманизмот и жигчето на зверот на на голема врата прашање само на време кога ова ќе стане реалност и многу добро си кажал погоре науката станува модерна религија а тоа е последната превара што ја спрема лукавиот за измама на човештвото :)
     
  10. NoirSerpentine

    NoirSerpentine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2021
    Пораки:
    835
    Допаѓања:
    1.952
    Пол:
    Женски
    Не била активна темава доста време и читам дека сите теории на заговор поврзани со пандемијата всушност се оствариле. Ништо подобро од ваков шамар за освестување...
     
    На LoneWolfGuy, INNERBEAUTY, marchi-cool и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    среќа што не сум во тек со теориите на заговор за пандемијата ама од своја гледна точка јасно ми е што беше.
     
    На NoirSerpentine му/ѝ се допаѓа ова.
  12. n.lauda

    n.lauda Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2023
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Машки
    Малку е обратно. Прво е набљудување, експеримент (кој пак може да се набљудува), па потоа доказ. Ако не може да се набљудува или нема сведоци на истото и не може да се повторува со експеримент не може да се даде научен доказ. Во однос на теориите на заговор, некои стануваат вистина , некои остануваат само теорија. И науката и религијата имаат догми. Една од теориите за тоа дека човекот стапнал на Месечината пред 50тина години со технолошки развој на компјутерите помал од мобилните телефони од пред 10тина години не ми е прифатливо како вистина.
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  13. n.lauda

    n.lauda Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2023
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Машки
    Имам гледано некои емисии и телефонски јавувања (неповрзани едни со други) дека рушењето на кулите близначки и авионот што удри во Пентагон се изведени со холограм, а експлозиви имало вградено во самите објекти. И на (не памтам која банкнота на доларот) при превиткување се гледа слика на кулите во пламен. Тоа лично го имам видено. Е сега како пред толку време знаеле дека ќе се уриваат и колку експлозив е потребно е друга тема или во други време. Сомнително е многу и тоа што авионот стигна до Пентагон. Пентагон, Белата куќа, Кремљ...се објекти до кои ако сакаат инсект ќе нема да дозволат да се доближи до километар, а не пак киднапиран авион што се следи до радари.
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  14. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    нели тоа било "терористички напад"
     
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Нема догми во науката.
     
  16. INNERBEAUTY

    INNERBEAUTY Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2017
    Пораки:
    2.239
    Допаѓања:
    4.750
    Пол:
    Женски
    Вајлд ај па отвори ги темите за корона/ вакцина од 2021ва и види шо ќе видиш.:D
     
    Последна измена: 6 март 2023
    На n.lauda и Biljarkata им се допаѓа ова.
  17. Wideperpetual

    Wideperpetual Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2021
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    635
    Пол:
    Машки
    Незнам колку од теориите за вакцината се остварија... Дека пандемијата беше вештачки предизвикана тоа е факт а вакцините беа и тоа како опасни и оставија трајни последици врз некои луѓе а многумина и починаја за жал.

    Останува да се види следниве години која им беше крајната цел. На прво место секако општ хаос, терор и жртви но мора да постои некаква подлабока цел.

    Депопулација(се надевам не), или евентуално припремање на теренот за следната фаза на трансхуманизам, опипување на пулс колку луѓе ќе бидат спремни да примат вистински чип(многу поверојатно сценарио).

    Самата вакцина мислам дека немаше никаков чип но многу веројатно ќе го има во иднина. Само времето ќе покажи која им е крајната цел дотогаш можеме само да се чуваме и будно да следиме што ќе се дешава.
     
    Последна измена: 6 март 2023
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Догма значи некое тврдење да биде прифатено, само поради тоа што е кажано.
    Без сведоци, без докази, без ништо.

    Догма + наука = оксиморон
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  19. INNERBEAUTY

    INNERBEAUTY Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2017
    Пораки:
    2.239
    Допаѓања:
    4.750
    Пол:
    Женски
    Точно така,
    Capture.PNG
    И потоа мантрано од масите во хистерично и хипнотично стање со наметнување кои го прифаќаат убедено како 100%на вистина.

    https://www.michigancapitolconfiden...-vaccine-was-never-meant-to-stop-transmission
    Pfizer admits: Covid vaccine was never meant to stop transmission
    October 14, 2022[​IMG][​IMG]

    The COVID-19 vaccine was never designed to stop transmission of the virus, and it was never tested to see whether it did, the company admitted this week.

    Not only did Pfizer CEO Albert Bourla tweet in April 2021 that the vaccine was “100% effective in preventing COVID cases in South Africa,” the company put out a press release making the claim.

    We now know that the company made these claims with zero data to support them. Because the data didn’t exist. Pfizer says so itself.
    It does not explain why Pfizer would make bold claims it did not know to be true.


    These claims became the basis for vaccine mandates.

    President Joe Biden and Canadian Prime Minister Justin Trudeau made several statements to that effect, and other Western leaders joined them.

    Now we know that no such transmission-stopping drug existed, and that the jab wasn’t designed or tested for this.

    As Roos said on Twitter after the hearing:

    “‘Get vaccinated for others’ was always a lie.

    “The only purpose of the #COVID passport: forcing people to get vaccinated.”

    Видиш дека не е секогаш.
     
    Последна измена: 6 март 2023
    На Dayandnight и Wideperpetual им се допаѓа ова.
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Кога е догма, не е наука.
    За да биде наука/факт, треба да се докаже.

    Секогаш.