1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Теоријата За Биг Бенг (The Big Bang Theory)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Sparks, 27 декември 2010.

 1. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.193
  Паметен е новиот начин да бидеш секси - е мотото на четворица другари од кои сите имаат извонредно знаење во областа на физиката, магистрати, докторати и останати признанија, кои ги прават едни од најпаметните луѓе на светот. Но како и сите научници, тие имаат еден проблем - воопшто немаат женско друштво. Ленард и Шелдон се двајцата физичари, кои живеат во зграда, во која ќе се досели новата соседка Пени, која веднаш почнува да предизвикува симпатии кај Ленард, додека Шелдон го користи секој момент, за да и посочи дека не ја почитува затоа што не знае физика.

  [​IMG]

  Моментално се снима 4 сезона.

  За вас не знам, но јас немам испуштено епизода до сега.

  Омилен лик - Шелдон, но и Хауард го сакам многу, се разбира заедно во пакет со неговата мајка :lol: :lol:

  П.С мислам дека нема ваква тема, ако има слободно нека се избрише
   
  На LittlePinky, Hipster, bobisk и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.587
  Многу ја сакам Big Bang Theory (Спаркс, каков вкус значи имаш, алал нека ти е). :clap:

  Ја имам изгледано секоја епизода досега, моментално се до 9-та еп, 4-та сезона и на пауза се, како и сите други серии.

  Ги гледам пак од почеток, стигнав до трета сезона (по втор пат). :D

  Омилени ликови - Шелдон и Пени :inlove:
  Шелдон е ЗАКОН, конечно годинава зема ЕМИ, многу бев среќна, сосем заслужено, ја прави целата серија, глуми фантастично.
  Пени и Ленард инаку оделе и во приватниот живот некое време. :)

  Четвртата сезона започна малку слабо, ама полека се поправи, за мене лично најпромашен лик е другарката не Шелдон - Ејми, се надевам ќе ја откачат кај и да е.
  Интересно е што на форумите често може да се прочита дека фановите сакаат да ги видат споени Пени и Шелдон :)
  Не знам како би изгледало тоа. :lol:

  http://www.youtube.com/watch?v=o__2xLwkH08
  Оваа ми е една од омилените сцени, буквално умирам од смеа. :rofl:

  A Penny Blossoms има и сајт
  http://www.pennyblossoms.com/
  ONE DAY RUSH :D
   
  На bittersweet му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.193
  Јаооо Пени Бласамс...

  Шелдон кога и ги правеше бизнисите, и Пени му вика ти си физичар, како ги знаеш овие работи, а Шелдон и вели јас знам се за универзумот. На тоа Пени го прашува кои се Radiohead... И од Шелдон фацата е :rofl: :rofl: :rofl:

  Според мене најсмешни моменти досега:

  http://www.youtube.com/watch?v=mlhHTdDqoBc

  http://www.youtube.com/watch?v=EJym01sq ... re=related

  BAZZINGA :D :D :D :D

  http://www.youtube.com/watch?v=-22OFl2Q2QE

  И се разбира - НАЈСМЕШНАТА ЕПИЗОДА - Шелдон кога беше болен, пропратено со СОФТ КИТИ :rofl: :rofl:

  http://www.youtube.com/watch?v=sIp77PUvLTE

  Трендафилке не знам за тебе, ама јас со душа ја чекам мајка му од Хауард да ја прикажат.
   
  На LittlePinky и Trendafilka им се допаѓа ова.
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.587
  Мајка му на Хаурд и јас ја чекам, моментално ми е на исто ниво како бабата од Том и Џери - тотална мистерија.
  :D
  http://www.youtube.com/watch?v=iLSgehi09Z4

  И оваа ми е една од омилените сцени, а некогаш и јас си ја пеам Софт Кити. :D
  Во секој случај не го разбира секој хуморот, па не им е интересна на сите. :^)
  Their loss. ;)
   
  На Mistery и Sparks им се допаѓа ова.
 5. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  797
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=vWX7rK3NNvg
  Оваа ми една од најинтересните сцени и и цела епизода кога ќе дојде мајка му на Ленорд :rofl:

  Немам пропуштено епизода многу ми се интересни
  а мислам дека негде прочитав, мајка му на Хауард баш ќе биде мистерија како бабичката од том и џери а можеби и ширам дезинформација
   
 6. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Bazinga! :rofl:
  Jа обожавам и јас, Шелдон нормално омилен, како знае да ме насмее....

  п.с преводов не би бил Теоријата за Биг Бенг, али ајде, го имаме и оригиналниот наслов :)
   
  На LittlePinky и Trendafilka им се допаѓа ова.
 7. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.193
  Хм, јас сегде ја слушам како Теоријата за Биг Бенг... Кажи како е поправилно, ќе се смени, не е проблем :)
   
 8. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Не не, несакам да се мени, онака искоментирав безвеза :) Не ни знам точно како го преведуваат, нели на нашите тв не ја даваат, само на англиски ја гледам од нет....според моја логика би требало да биде Теорија за големата експлозија, барем јас така учев на школо :D ама коа размислам па и Биг Бенг е прифатено како име за тој чин,процес насекаде низ светот па така да добро е
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.479
  Допаѓања:
  63.986
  Пол:
  Женски
  Јас го имам сретнато како Големата Бинг Бенг теорија.
  Инаку серијава е нешто поразлично и многу ме бендисува. Хуморот е прекрасен. Мене ми беше вистинско освежување.
   
 10. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  2.124
  Допаѓања:
  64.421
  Пол:
  Женски
  :clap: :clap: :clap:
  Ja oбожавам серијава :inlove:
  Омилени ми се сите,неможам да одвојам кој највеќе ми се допаѓа,сите се топ.
   
 11. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  Значи tbbt и two and a half men се најдобрите хумористични серии :lol: Шелдон нормално, е закон, многу потсеќа на Мистер БИн :rofl: ама и стие комплет се луди :) :) Последната епизода во најновава сезона е најјака :lol: :lol: Ах мора да ја гледам пак денеска
  [​IMG]
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.193
  Пени, Пени, Пени, Пени, Пени, Пени, Пени, Пени, Пени, Пени ?

  Тој не е Шелдон, тој е FLASH! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На LittlePinky, LivingGlam и Noemi им се допаѓа ова.
 13. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  6.963
 14. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.193
  Хахахахахахахах последнава епизода со проектот за чевлите. Хауард и мајка му како и секогаш - прајслес!
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.479
  Допаѓања:
  63.986
  Пол:
  Женски
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  http://www.youtube.com/watch?v=iOan_0acqE8

  Jaс го сакам многу Раш или Раџ, (незнам точно како ке дојди), мн. ми е смешен кога ке почне за збори ја Индија, колку не ја сака и не сака да се врати таму дека имало луге насекаде. :D :D

  Ви текнува на вселенското вц?

  http://www.youtube.com/watch?v=r5iFc7Gn9nM

  и Шелдон, со милечињата :rofl:

  http://www.youtube.com/watch?v=JWhAeI7sGzI
   
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  hahahha прејак е Шелдон и Ленард и Пени и сите останати! Иако многу работи не разбирам (too much физика и математика) имат јаки моменти :))
   
 18. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.626
  ОК серијава е ФЕНОМЕНАЛНА !!!! Хуморот им е на место....леле само колку ремет трпи Пени....ПЕНИИИИ стереотип си за плавуши :rofl: :rofl:

  Туку четврток е, си ја изгледав новата епизода...милијарда глупости ----- СТАНДАРД.....еве ви heads up што викаат :)

  how do vampires shave when they can't look themselves in the mirror? :rofl:

  Пени ќе си ги покаже своите вештини во врзување на машна :)

  И уште едно....и престанувам...:) Сите овие се од 4та минута...натаму гледајте си :P

  Kuper poli: You see this reminds me of my house back in New Delphi....the only difference is that we have more servants ....
  Howard: More servants than this?
  Kuper: oh yeah, more than we need....you see we don't want poor people to have dreams :rofl: :rofl:  P.s. - Се откри што всушност работи Howard.....He is a space plummer hahahahaha :DDD
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.479
  Допаѓања:
  63.986
  Пол:
  Женски
  Луда епизода последнава. Стара вампирка, сака младо мевце :rofl: Се пукнав од смеење, а и Шели богами откачи :D
   
  На Mistery му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.626
  она знае - он може хахахха