Форумџика на годината 2020

Теоријата За Биг Бенг (The Big Bang Theory)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Sparks, 27 декември 2010.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.486
  Пол:
  Женски
  Ама го исцеди бре, којзнае нозете како го додржале дома да си дојде :lol:
   
 2. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.625
  незнам али ленард дефинитивно треба да поработи на кондицијата....оваа стара стара ама и се сака бе :D уф камо мојата на таа возраст да е толку HORNY :D haha
   
 3. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  Морам нај ЕПИК моменти да споделам :D :D

  Најдобрата базинга!

  http://www.youtube.com/watch?v=eiAwT6Wp ... re=related

  Howard your shoes are delightful. Where did you get them?

  What?

  Bazinga! I don't care... :rofl: :rofl: :rofl:

  БАМ!

  http://www.youtube.com/watch?v=6DxXnqjY_8M

  ZOOM ZOOM ZOOM ZOOM! :D :D

  А од последнава епизода најјако ми беше кога Пени го виде Ленард целиот во чкљ позиција и кога се насмеа и му рече Hello slut. Epic!
   
  На M.laDy и RainBow им се допаѓа ова.
 4. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103
  Жени, ја има некаде на ТВ серијава или ја симнувате од нет? сакам да ја гледам
   
 5. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  Јас колку што знам не. Симни ја, нема да зажалиш. Првите епизоди се закон, ама после 11тата кога веќе ќе се навикниш на ликовите е уште посмешна. Втората сезона според мене дури уште подобра од првата беше.
   
  На maja8 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.625
  online streaming = повели

  http://www.fastpasstv.com/tv/the-big-bang-theory/
   
  На maja8 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  899
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Има некој информација дали е излезена 18 епизода, ја нема на замунда :?:
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.486
  Пол:
  Женски
  Ќе излезе на 10.03, што значи ќе биде достапна за нас на 11.03 :)
   
  На M.laDy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  Едвај чекам, доста само Ленард трчаше по Пени, сега обратно...

  Преинтересна ми е 4та сезона, алал да им е, не ја затупуваат како останатите серии, секоја епизода е предобра!

  Шелдонче :inlove:
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.486
  Пол:
  Женски
  Јас па Ленард си го љубам. Срце ми е бре, Пени не знае што испушти, ама се освестува полека :rofl:
  А како и збори Ејми за девојка му колку е сто пати поубава :D Она и ја наби цела љубомора :rofl:
   
 11. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  75
  Многу ми е интересна оваа серија и ја гледам на интернет. Омилен лик ми е Шелдон.
   
 12. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103
  Шелдон е едно големо детенце... И затоа ми е многу сладок. Срцка :)
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.486
  Пол:
  Женски
  Ја гледавте новата епизода?
  Ленард уште ја сака Пени :rofl: А Прија почнува да ме нервира. Од оние е што сакаат да го направат мажот по нивни вкус, и ако не биде така ќе го остават |( А Шелдон :D Ах, срцка е :)
   
 14. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103
  Дечки, јас сум на почеток на серијата, ама многу ме интересира, дали Шелдон некој пат ке биде со некоја девојка, зашто до сеа ич не е заинтересиран на тоа поле? :)
   
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.517
  ^ Да, ќе има платонска "девојка". :D
  Ќе си видиш , не си расипувај изненадување. ;)

  Мене многу почна да ме нервира Прија.
  И се гледа крајот, кај и да е.
  Од убава, одеднаш со однесувањето ми стана одвратна и неподнослива. |(
  Ќе ја мавнат многу скоро од серијава.
  Новата епизода, убава. :)
   
 16. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  :rofl: :rofl: :rofl:

  Ах бе Шелдонче, Шелдонче :rofl: :rofl:

  Се изнасмеав кога пробуваше да најде каде лежи зајакот во трикот со картите, дури и ураниум порача... Знаев дека Хауард го зафркава некако, ама навистина ѕверски беше направено...

  И Ленард ми беше смешен, а оваа Прија се гледа дека следната епизда ќе ја нема... И ми мириса на повторна врска Ленард - Пени...
  Сакам да снимат сцена каде што Шелдон "по грешка" ќе заврши со некоја женска... Мислам дека имаат сценаристите таква замисла, и чекаат финале или да падне гледаноста, за да го снимаат тоа... Е тоа би било EPIC!
   
 17. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Серијава можам ли јас да ја гледам? Мислам за моја возраст , имам 14год. :)
   
 18. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.625
  можеш да ја гледаш.....али ова со Пени како го имаат напраено стандард.....Пени не го рецка Лени наш, оп Лени наш си фати риба, оп Пени почна да ја пецка :rofl: :rofl: А Прија незнам до кога ќе иде вака....може ќе издржи уште една епизода, али јас мислам дека Ленард ќе ја изневери Прија со Пени.....

  ај видичемо ;)
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 19. vikica.s

  vikica.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  59
  според мене најхумористичната серија...втората сезона ми е некако најсмешна иако сите сезони се предобри. омилени сцени имам милион хехе. и некако и мене ми стана навика кога тропам на врата да тропам 3 пати (ама не го повторувам името 3 пати хехе)
   
 20. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103
  Сртијава ми отвара апетит. Цело време само јадат нешто :lol:
   
  На Ema.Sk, She и Mistery им се допаѓа ова.