1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Теоријата За Биг Бенг (The Big Bang Theory)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Sparks, 27 декември 2010.

  1. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    Умрев од смеа :rofl: :rofl: :rofl:
    [​IMG]
     
    На MiloMalo, japanize и Marossa им се допаѓа ова.
  2. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    ^После толку сезони,ја уште така си ја пеам :wasntme:
    Имаат глупави епизоди,ама многу си ги сакам,посебно Шелдон :D
     
  3. japanize

    japanize Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    103
    Се смејам како ненормална кога го гледам Шелдон. Последните две епизоди се малку досадни, но сепак се надевам дека ке продолжат убаво. Ако ми ја уништат и оваа како HIMYM, не гледам веќе ни една серија!!! :D
     
  4. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Со сила прават смешни моменти, тук таму ќе каже Шелдон некој бисер, Пени и Ленард ми се пролив досадни со тие нивни запросување, е уште Раџ и Хауард што тук даму си имаат моменти, другото ми е тотален промашај.
    Што ќе гледаме уште цели две сезони не знам искрено, само ќе се мачиме како со ХИМЈМ исто,ако не и бетер.
    Шуќур ова ме изнасмеа...
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG] :rofl:
     
    На do-re-mi, Marossa и ariela09 им се допаѓа ова.
  5. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    Ја обожавам серијава! Ко луда се смеам на Шелдон и си размислувам дека на ТВ е премногу смешен, ама да имаш таков човек покрај себе секој ден...уфффф...би излудела 100%! :D
     
  6. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    Ау ау серијава лелееее.. Пени заедно со Ленард неподносливи, Раж сменет 100%, со него и Шелдон не бега мн далеку, жити Хауард и Берни што тропаат глупости. Па и потпишале за + 2 сезони.
     
  7. Mrs.Wallace

    Mrs.Wallace Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    9
    Има некој како мене што со нетрпение чека да излезе првата епизода од осмата сезона?
    Јас многу сум навлезена во серијава, една од поомилените серии ми е веднаш после Friends(No.1) :rock:
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Утре ќе можеме да гледаме две епизоди, денес се емитуваат. :)
     
  9. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Многу слаб почеток на сезоната,никакви комични моменти,ниту пак интересен настан да ми го задржи вниманието.
    Сите се млитави и како да престанаа да се трудат со глумата,посебно Пени.Исто така и Шелдон го губи шмекот,дури почна да ме иритира,а многу си го сакам.
    Ако не најдат некоја интересна приказна,не знам како ќе им издржи сезонава.
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Мене не ми беа лоши епизодиве, баш си се посмеав. А и Пени ми се свиѓа ептен со косата, некако посериозно делува, повозрасно.
    [​IMG]
    [​IMG]
    :rofl:
     
    На Giovanna му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    И мене ми се свиѓаше почетокот, посебно Шелдон, другите секако слаби. Да не беше тој, ништо.
     
  12. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Ова ми е една од ретките хумористични серии што ги следам и не планирам туку - така да престанам. Нормално дека порано беа посмешни, но се' уште не се зарибани, си вадат добри смешки. Не може со ликови како Шелдон, Раж и Хауард да ти секне инспирацијата за глупости.
    Сега особено ми се смешни и сцените кај мајка му на Хауард, успеа некој да ја скроти и таа жена :lol:

    Пени е ок вака со косава и фала богу што ја унапредија малку во кариерата, редно време беше малку да стане посериозна :)
     
  13. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Некаде прочитав дека сезонава ќе има голема промена во дејствието, и тоа меѓу некој од паровиве, мислејќи на Шели и Ејми и Пени и Ленард.
    Прочитав од типот како Пени ќе се промени со оглед на тоа што заработува сосема добро, не зависи од Ленард веќе ќе и се крене самодовербата и можеби ќе го шутне Ленард?
    Не знам, ама само некоја таква шокантна вест може да ја мрдне серијва, зашто е попредвидлива него снег во зима.
    Мене ми е предосадна сезонава и стварно не знам како ќе има 10 сезони.
     
  14. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    11 епизода ми беше пресмешна изгледе дека немав гледано одамна нешто нормално,па супер ми легна.
    Како ја бркаа птицата,будали едни :D Шелдон ми е право срце,се врати во колосек,и стварно само заради него ја гледам серијата.
    И Воловитз има свои моменти,ама со Шели никој не се мери.
     
  15. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Мене па конечно последните 4-5 епизоди ми беа интересни, можеби не урнебесно громогласно смешни, но сепак забавни и ми изнудија насмевка. Шелдон ми е најсмешен сеуште и девојката на Раџ е комедија, треба почесто да ја даваат наместо Пени, Берни и отокот.
     
  16. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Никој не го прокоментирал крајот на сезонава? А баш заврши бомбастично.
    [​IMG] [​IMG]
    :o :o :o
    Три пати ААА!!!
    Дури ни раскинувањето од страна на Ејми ни варањето на Ленард не ме зачудија и шокираа толку.
    Барем ме натераа да чекам да видам со нетрпение што ќе се деси во 9та сезона.
     
    На LittlePinky, Arabella, MiloMalo и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Многу смешна серија уживам во секоја епизода! Крајот беше феноманален и ме изненади стварно.. Не знам зошто изгледа како да Ленард и Пени не се спремни да се земат :( Глупо ќе биди ако раскинат мислам... Ама се се очекува од овие сериите, па и од животот хаха. Цело време навивам јас за Ејми да го заведи Шелдон if you know what i mean :P хаха срцка ми е загрев. Се на се многу интересно серифче и одвај чекам 9та сезонаааааааааа :lol:
     
  18. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Јас си ги изгледав последните 5 наеднаш,многу добро ми дојдоа.
    Како ја пееја "Its a hard knock life",па како им текнува само,будали :D
    И финалето беше одлично.Ме изненади Леонард,стварно ја повреди Пени иако само се бакнал,ама се надевам дека конечно ќе се венчаат и раат.
    Најголемото изненадување беше раскинувањето на Ејми.Каков тажен израз на лицето имаше Шелдон,срце ме заболе,злато убаво.Порано многу ме нервираше Ејми,добро и уште ме нервира,ама ми стана прифатлива,дури и незамисливо ми е без неа.Си одговараат бре со Шелдон,двајцата се чудаци со тапија :D
    И не престанувам да ја гледам дефинитивно,се приврзав со смешките :D
    Чудна работа,полесно ми е да прекинам некоја крајно комплексна серија,со поиздржлива содржина,ама оваа и некои други ситкоми уште ги носам при срце.
     
    На LittlePinky, Mrs.Cuper и smooch им се допаѓа ова.
  19. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Од која епизода беше сценава? Никако не можам да ја најдам.. :D
    [​IMG]
     
  20. Мис Стоун

    Мис Стоун Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    Ја обожавам серијава..Дефинитивно е мојата омилена..Шелдон ми е душиче и си го сакам премногу..Само што ја догледав 8мата сезона и едвај чекам да дојди 21 септември за 9та сезона. За оние кои ја немате почнато ви предлагам да ја почните нема да зажалите.. :*