Форумџика на годината 2020

Теоријата За Биг Бенг (The Big Bang Theory)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Sparks, 27 декември 2010.

 1. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Машки
  Јас како слушнав имаат договор за уште две сезони
  Инаку пред неколку дена ја почнав и се навлеков, интересна е
   
 2. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.773
  Допаѓања:
  25.771
  Пол:
  Женски
  Јас ја почнав Young Sheldon и ми се допаѓа. Дефинитивно добра одлука им е што не е ситком па нема laughing tracks на секои две секунди. Детето фантастично ги копира движењата на Џим. Исто така, новите ликови се закон, особено сестра му и бабата.

  Ми се допаѓа повеќе од сегашните епизоди на тббт. :D
   
 3. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Машки
  Јас вчера ја завршив 1 сезона и ова е нешто најсмешно во последно време
   
 4. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Машки
  Дали до 11 сезона овие 5 „чудаци“ се главни или се приклучува и некој друг или некој од овие си оди
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.486
  Пол:
  Женски
  Заврши.
  Крај.
  Ми се допадна говорот на Шелдон, не ми се допадна дека Пени беше бремена, во една епизода не сака деца, другата трудна е и среќна. Не оди така тоа и не им требаше.
  Хумор веќе некое време немаше и не ми е нешто посебно жал што заврши. Повеќе премина во навреди едни кон други, него шеги.
   
 6. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  3.415
  Пол:
  Женски
  Една од најдобрите серии евр! Си поплакав малку на крајот, ќе ми фалат.
  Ми се допадна крајот, говорот и на Шелдон и на Ејми а особено последната сцена.
  И лифтот проработе на крај!
  Ни остана Young Sheldon.
   
  На Arja му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Серијава беше феноменална до пред некоја сезона. После тоа што се случи не ми е јасно. Баш прочитав погоре дека е сведена на тоа што ликовите се вреѓаат едни со други и потполно се согласувам. Незнам дали е до мене или уште некој има приметено ама и актериве некако како на сила да снимаат и глумат, ја немаат веќе истата енергија некако ја замреа серијата што знам... А жално, имаше капацитет серијава.
   
 8. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.773
  Допаѓања:
  25.771
  Пол:
  Женски
  Убава завршница. Баш одговараше да заврши со Нобелова награда. Можеше и по iconic да биде крајот, не велам не. Последните зборови се thank you од говорот на Шелдон, мех. Ама супер беше и вака. Ми се допадна шлаканицата што ја доби Шелдон. :D

  Како и да е, иако серијата го загуби својот сјај во текот на годините, мислам дека сите имаме некоја емоционална приврзаност кон неа. End of an era... :D Ќе ми фали Шелдон. :)
   
  На dunika, JollyGirl, LitttleRNBPrincess и 2 други им се допаѓа ова.
 9. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.713
  Допаѓања:
  75.228
  Пол:
  Женски
  Навреме заврши :party: Доволно беше...
  И мене ќе ми недостига, ама веќе и последниве епизоди ми станаа досадни.
  Деновиве кога ќе имам време ќе ја почнам од почеток :whew: Тогаш беше интересното.

  Кога се запознаваа со Пени, кога Хауард беше очаен и се пушташе на секое женско суштество, кога Раџ не можеше да зборува со женски, кога Шелдон не сакаше никој да го допре.. Е по тоа ќе ги паметам нашите јунаци :lol: :f:

  Шелдон и Ејми заслужија Нобелова. Немаше да биде целосен крајот без тоа, навистина :wasntme:

  Единствено не ми се свиде дека Пени е бремена, а 1000 пати рече дека не сака дете, па сега како демек мора за хепи енд да има бебе...Неисе.
  Исто и за Раџ не ми се свиде што остана сам.

  Но, се на се, во ред беше :clap:
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.867
  Допаѓања:
  51.796
  Пол:
  Женски
  Јас моментално 7 сезона ја гледам. :lol: Се надевам нема да ме разочара крајот.
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.867
  Допаѓања:
  51.796
  Пол:
  Женски
  Апдејт: Ја догледав. Добар финиш, после последната епизода гледав и некои инсерти и коментари од актерите, се полигавив малку и јас со нив. :lol: Тие со години работеле на овој проект, на ова снимање, ама и јас со години ја гледав серијава, така да, емотивно беше. :!: :D
   
  На smooch му/ѝ се допаѓа ова.