Теоријата За Биг Бенг (The Big Bang Theory)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Sparks, 27 декември 2010.

 1. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.625
  I cry because others are stupid, and that makes me sad - Sheldon !!!!! :rock: :rock:
   
  На Lella и Ema.Sk им се допаѓа ова.
 2. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103
  :lol: Шелдон е закон!
  А кога излегува нова епизода од серијава? Едвај чекаммм :)
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.518
  20-тата епизода излегува на 7ми април. ;)
  Оваа сезона се покажа мошне слабо.
  Не дека беше многу лоша, ама претходните три беа далеку подобри.

  Лично се надевам дека во новата сезона ќе ја откачат Ејми.
  Многу одвратен и антипатичен лик ми е.
  Не е дури ниту смешна. А за грда да не правиме муабет.

  No, I'm not crazy.
  My mom got me tested.

  - Allmighty Sheldon :rock:
   
 4. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103
  Леле Ејми не да е грда. Ама намерно така за да биде интересна.

  Со душа го чекам моментот Шелдон да се заинтересира за некоја девојка ( се надевам ќе дочекам). :lol:
   
 5. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.625
  Ејми дефинитивно треба да си ги спакува куферите....Па не е интересна....Мислам дека далеку поинтересно би било доколку Шелдон најде некој модел, која што е глупа како штица :D , но тој сепак толку ќе се затреска по неа што ќе почне да погазува се во што верувал и да си ги погазува своите принципи.....Тоа веќе би било интересено....Шелдон со моделка под рака....

  Model: "Honey i want a foot massage" (треп треп со очите, и прчење на устата)
  Sheldon: "Coming up honey, you want me to make you something to drink while you are enjoying the massage? Here you can be on my spot" :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 6. Hova

  Hova Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  127
  Почнав да ја симнувам серијава...набрзо ќе ви се придружам....не можев да ја слушам другарка ми колку била добра... а богами и вас :lol: :lol:
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.199
  Допаѓања:
  49.489
  Пол:
  Женски
  И јас сакам Ејми да си замине. Ептен е досадна, со ништо не допринесува за хуморот. И ајде веќе нека бидат заедно со Пенииии
   
 8. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  Јас не знам за вас, ама мене во вокабуларот ми се навлезени многу комапнијава. Кога тропам негде на врата 3 пати тропам :D И неретко знам да си ја запеам Софт Кити, да направам фаца Шелдон како што прави кога гледа глупави луѓе :D :D

  Трендафилке не е намален хуморот, туку ако во прва и втора сезона се очекуваа смешки, сега смешно е само кога гледаме кој ја кажува. Некој што не следи може реплика од Шелдон воопшто да не ја најде смешна, а ние си знаеме веќе и затоа се смееме. Не е веќе какви се смешките, туку кој ги кажува :)

  А за Ејми неможам да се согласам повеќе, не е смешна, не е харизматична, не е добра за серијава. Прија исто да лета. А дека Шелдон ќе го направат со женска, тоа секако, и едвај чекам. Уште од сега можам да замислам колку ќе биде смешно :D
   
  На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  217
  Кревам два прста за серијава. Само што ја изгледав втора сезона, да дојде први и ја симнувам и трета.
  Кога почнав да ја гледам првата епизода, искрено се покајав за потрошените гигабајти, ама од пуста досада (за среќа во тој момент) немав попаметна работа и си реков ај можеби не ми бил денот кога сум ја пуштила. Прекрасна серија, омилена фаца Шелдон :inlove: е бе, го обожавам. Ленард ми е мил со тоа неговото НоооУ, индиецон, закон !


  Ве поздравувам :)
  http://www.youtube.com/watch?v=-pDEIO1U ... re=related
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.199
  Допаѓања:
  49.489
  Пол:
  Женски
  Ја гледавте новата епизода? Да ви кажам дека Ејми е бремена :rofl:
  мала шала
  Бернадет и Хауард ќе се венчаат. Што ли ја премисли Бернадет? И леле заедно ќе живеат со мајка му? :lol:
  Интересна епизода, како и секогаш.
   
 11. decko

  decko Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  59
  Јас дури 3 пати ја гледав епизодата. Сум се изнасмеал. :D

  п.с. Mum's the word, gotta go!
   
 12. She

  She Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  53
  Ее ја уште чекам да завршат со 4та сезона па ќејфски да ја гледам у еден ден хахаха :rofl:
  али дефинитивно најбоља епизода до сега е кога Шелдон ќе се напие: http://www.youtube.com/watch?v=F6n5RMBPnlQ :D
  And here comes the ur-anus! :)
   
  На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. vikica.s

  vikica.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  59
  На decko му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  Ами ова?

  http://www.youtube.com/watch?v=dyQz8jWAl7s

  Жими се, лик како Шелдонче нема да направат уште еднаш :D :D Припадна душичка :D

  А мене најсмешно куцкање ова ми беше
  http://www.youtube.com/watch?v=QE3QMFezS3k

  Душиче бе, мора три пати Пени да викни, иначе не го бива :D

  Од 4тава сезона досега најсмешни дефинитивно 2рата епизода, Шелдон роботчето кога го направи и онаа со картите. Го скапаја зафравање душичка :D

  Видете што најдов :D :D :D

  [​IMG]
   
  На decko, Hipica и RainBow им се допаѓа ова.
 15. decko

  decko Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  59
 16. vikica.s

  vikica.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  59
  ви текнува на епизодата кога пријател на пени,еден гитарист со долга коса и брада спиеше кај шелдон? кога пени мораша да го поткупи за да и дозволи? не можев да најдам линк ама морав да ве потсетам,тоа беше доста смешна епизода.
  И дефинитивно најсмешно беше кога ги ограбија шелдон и ленард.
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.199
  Допаѓања:
  49.489
  Пол:
  Женски
  Браво Шелдон :clap: :rofl: Херој ми стана :lol:
  Онаа глупавана со него ќе се зафркава, ма ајде молим те :D
  И мислам дека веќе им се наѕира крајот, како изреагира за пораката еј, глупава. Редно е Ленард веќе да ги отвори очите.
   
 18. Miss.M

  Miss.M Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  4
  Леле серијата е ВРХ ВРХОВАААААА!
  Според мене појака глума во комедија немам гледано. Се остајв со сите епизоди до сега излезени и да, набив стомачни, буквалнооо! Шелдон Купер РУЛЗ!! Ма каков ти Џои од Френдс какви бакрачи. Овај е чоекот!!
  П.С Да се живи и здрави замунда шо ги ставаат секоја нова епизода
  Чао, Пријатно :)
   
 19. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103
  Е во оваа епизода навистина се изнанадив од Шелдон. Па дечкото знаел да танцува :lol: И се надевам конечно ќе почне да се интересира за жените
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.199
  Допаѓања:
  49.489
  Пол:
  Женски
  Му се игра на некој шах? Ама оној обичниот, за просечни луѓе :rofl:
  Добра епизода, со Раж се изнасмеав. Сирот, дали ќе најде решение за зборувањето со жени? :lol: