Форумџика на годината 2020

Теоријата За Биг Бенг (The Big Bang Theory)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Sparks, 27 декември 2010.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.517
  Не почна лошо 5-тата сезона, ама не ми се верува дека Ејми уште ја фураат во серијава бре! :x
  Многу е одвратна и досадна и не е воопшто смешна...
  Некако се молев да ја пратат на Аљаска на некое истражување... едно 5 години !
  :D
   
  На Ducky и TeddyGrey им се допаѓа ова.
 2. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.418
  Допаѓања:
  9.169

  Врв :D Ваква сцена не се заборава....ама на овие двајца им се засвиѓа па си тераат, леле :D
   
  На Sparks му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  ми беше страв да не ја отупат сезонава, ама првиве две ми се фантастични! Алал да им е им текнува се некоја нова глупост! Заклучив дека од 3 сезона па навака серијава ја гледам исклучиво само за Шели, ма нема таков човек што ме моча од смеење, дури и Барни го надмина. Ленард ми стана досаден, Пени ми беше мн екстра ама ја претера ајде сеа со Хауард нека се сплекта,
  дека нели не сме сигурни дали Шели има гениталии :lol: :rofl:
  инаку добра глума и хумор свака и част!
  Имам прочитано негде дека ќе му најадат девојка на Раџ, е тоа одвај чекам да го видам!
  Само искрено незнам што ќе се деси со Ленард и Прија, не верувам дека ќе ја продолжат врскава а далечина.
  И не за џабе Шелдон си собра Еми, и што уште не, ама цар ми е! Најинтересе дел од новиве епизоди ми беше коментарот со гениталиите :lol: се пресемеав :rofl: И делот со Шелдон кога се предава на ова со пентибол. Човекот е ЦАР!!! :bow:
   
 4. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
 5. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  1.161
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Денеска излезе и третава епизода, поточно -The Pulled Groin Extrapolation. Одвај чекам да ја стават а нет, неможе да се гледа онлајн сеуште.Да ве известам само 8)
   
 7. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.418
  Допаѓања:
  9.169
  Грешка си, не е излезена уште, ќе ја емитуваат во САД за 2-3 часа, поточно во 2 по полноќ.....а ние на торент ќе ја имаме час/2 потоа :)
  кога чекаш епизода имај во предвид дека сме напред 6 часа од East Coast и 9 по пацифик тајм:)
   
 8. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.496
  Допаѓања:
  51.709
  Пол:
  Женски
  Ништо посебно новава епизода, а баш се израдував дека излегла епизода :)
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.517
  Мене токму оваа епизода ми се допадна најмногу од почетокот на новава сезона.
  Нерадо, ама морам да признаам дека Ејми имаше бајаги удел. :D

  Лудача!

  Amy: "Should I go? I've been told sometimes I overstay my welcome."
  Leonard: "Who told you that?"
  Amy: " Well... most recently my gynecologist."


  :D

  Amy: "I never went to my prom. My mom paid my cousin to take me, but he just used the money to buy drugs."

  Amy: "Wolud you like to dance?"
  Leonard: "No, thank you, I'm not much of a dancer."
  Amy: "Not exactly winning any trophies as a conversationalist aither."

  :rofl:
   
  На M.laDy, AlicaInWonderland и RainBow им се допаѓа ова.
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.486
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  A Бернадет ако остане да живее со мајка му, бетер од неа ќе стане :D Добра беше епизодава, а конечно и Ејми малку добра хумор да покаже :rofl:
   
 11. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  Мене почетокот најдобар ми беше

  Шелдон кога и рече на Пени, ајде јади, ја видов мајка ти како изгледа :D :D :D
   
  На AlicaInWonderland и Trendafilka им се допаѓа ова.
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  фала ти на забелешкава, коплетно заборавив на тој факт :( да си знам за др пат ;)
  Како и да е сеа е сигурно ставена ја симнувам одма 8)
   
 13. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  И четвртава епизода јака.
  срце раџ одвај се опушти некако да збори пред жена и не му се погоди хахахахах :lol:
   
 14. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  НОвата епизода ви е достапна на http://btjunkie.org/torrent/The-Big-Ban ... 9c0825d1ec
  btw Мн смешна беше оваа една од појаките
  е и тоа го дочекавме Шели да се смири со Вил витон хахахха :lol: Шелдон и се е можно
   
 15. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.130
  Допаѓања:
  1.947
  Денеска ја симнав првата сезона и ја изгледав цела.
  20 и нешто минутки е една епизода.Ми летна времето.Ептен е заразна :)
  Шелдон е срцка.Какви фаци прави.Сакам да го видам со девојка ( се надевам дека ќе биде понатака ).
  Несакав да читам ваши коментари,ќе ве стигнам брзо.Моментално ја симнувам втора сезона.
  Најомилени сцени до сега на кои сум пуштила солзи од смеење ми се

  Hello LALITA, RAJ KOOTHRAPALY!!!!
  What are you wearing?
  In the mean time - Keep It Real Babe.


  http://www.youtube.com/watch?v=HJ-ICA5VI3A

  Howard, it’s the phone.
  I know it’s the phone, Ma, I hear the phone.
  Well who’s calling at this ungodly hour?
  I don’t know.
  Well ask them why they’re calling at this ungodly hour.
  How can I ask them when I’m talking to you!
  Sheldon: Howard, I’m sick.
  Howard : Howard’s sleeping, this is his mother. Why are you calling at this ungodly hour?
  Sheldon: I need soup.
  Howard: Then call your own mother.


  http://www.youtube.com/watch?v=ZFhrwI1RIkM
   
 16. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  А тек да гледаш, понатака,сите епизоди, до последна епизода! Шелдон понатака ќе се отвои до крај! особено од четврта сезона, почнува забавата! :inlove:
  И паметна одлука не читај коментари, игледај ја ццела па вклучи се! За две недели ќе не стигнеш, како што излегува една епизода во неделата! :doh:
   
  На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  НОвата епизода излезе ;) мајка му на Шелдон е закон :)
  И нешто занимливо за серијава што ратко кој го знаел 8)
  http://www.kafepauza.mk/film-i-tv/inter ... -big-beng/
  Шели геј-изненадување на векот, или не ;) дефинитвно не :lol:
   
 18. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
 19. MissAnn

  MissAnn Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  На talentirana, tigerlady и Tomcia им се допаѓа ова.
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.486
  Пол:
  Женски
  Ова му беше најдобрата базинга на Шелдон :rofl: Се помачи, ама на крајот си го постигна ефектот, душичка :lol:
  И се надевам дека Прија ќе биде out of the picture веќе. :devil: